Róg
Szalacha (54' Zieliński)
Marszał

Tempo

Po pierwszej połowie - na trybunach totalna frustracja. Rzecz nie tylko w tym, że goście prowadzili, ale przede wszystkim, iż byli bardziej ruchliwi i sprawiali lepsze wrażenie od krakowian. Ci drudzy grali tak, jak mogło się przyśnić kibicom Cracovii w najczarniejszych snach...
Po zmianie stron nastąpiła wszakże całkowita odmiana "Pasów". Gospodarze natarli z furią, wystarczyło niespełna 20 minut, aby losy meczu zostały - praktycznie rzecz biorąc - odmienione. W tym okresie raz po raz widownia oklaskiwała szybkie, groźne akcje. Dwukrotnie trafił z bliskiej odległości wyróżniający się w tym meczu Apryjas. Trzeci gol był autorstwa Zegarka, który zachował się jak rasowy napastnik; przyjął trudną piłkę na pierś, po czym efektownie strzelił. Podobali się także po zmianie stron Duda, Gruszka, i Węgiel. Izolator zaprezentował się poprawnie, nie grając wcale gorzej niż inne drużyny III-ligowe, wyżej lokujące się w tabeli, które wystąpiły tej wiosny na stadionie przy ul. Kałuży.
Źródło: Tempo

"„Pasy" nie rezygnują" -
b.d.

„Pasy" nie rezygnują

CRACOVIA — IZOLATOR BOGUCHWAŁA 3:1 (0:1). bramki: Apryjas 2 (47, 56). Zegarek (65) — Marsza! (21), żółta kartka: Chmiel (I).

CRACOVIA: Sarnat — Zając. Motyka, Duda, Zając — Putek, Gąsior (46 Zegarek), Gruszka (84 Ostapczuk), Kowalik (53 Węgiel) — Jelonek, Apryjas.

Zaczęło się zgoła sensacyjnie. W 21 minucie meczu grający odważnie goście objęli prowadzenie. Akcję po prawej stronie boiska przeprowadził Chmiel, miękko dośrodkował i Marsza! mierzonym strzałem głową pokonał Sarnata. Utrata gola podziałała na gospodarzy demobilizujaco. Do końca I połowy Cracovia nie potrafiła złapać właściwego rytmu gry. Dopiero trenerska reprymenda w szatni oraz pojawienie się na boisku Zegarka odmieniła oblicze meczu. Krakowianie uzyskali przewagę i zaczęli stwarzać sytuacje bramkowe. Już 2 minuty po wznowieniu gry Apryjas wyrównał. 10 minut później ponownie ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców. Popis strzelecki zakończył niewielki wzrostem, ale waleczny Zegarek, wieńcząc zdobyciem gola swój bardzo dobry

występ.
(G)
Źródło: b.d.

b.d.

CRACOVIA — IZOLATOR BOGUCHWAŁA 3—1 (0—1).

Bramki: Marszał (21), Apryjas (47), Apryjas (56), Zegarek (65). Żółta kartka: Chmiel. Sędziował Jan Maślanka z Krosna.

CRACOVIA: Sarnat — Depa, Duda. Motyka, Zając — Putek, Gąsior (46’ Zegarek), Gruszka (84’ Ostapczuk), Kowalik (53* Węgieł) — Jelonek, Apryjas.

„Izolator Boguchwała to drużyna jest wspaniała” — takie powiedzenie o cynicznym niestety wydźwięku, od lat towarzyszy występom tej drużyny. W niedzielnym spotkaniu, przynajmniej do przerwy nikt się nie śmiał. Izolator w przeciwieństwie do „pasiaków” po prostu coś prezentował. Efektem była piękna bramka uzyskana z dośrodkowania Chmielą, głowa przez Marszała. Widownia po ostatnim, przemyskim „występie” pasów była na taka okoliczność przygotowana. Przeciwnie natomiast trener Franczak — wciąż ślepo wierzący w siłę swego zespołu, który niemal do końca pierwszej odsłony krzyczał głośniej niż sektor szalikowców. Trudno powiedzieć czy zawodnicy Cracovii wzruszyli się tym, że ich trener może nie przeżyć tego spotkania, czy też poczuli nagły brak gotówki. ale faktem jest, że do przerwie strzelili trzy gole.
(DM)

Mecze sezonu 1992/93

Hutnik Kraków 1992-07-25 Cracovia - Hutnik Kraków 1:1  Pogoń Leżajsk 1992-08-02 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Sandecja Nowy Sącz 1992-08-08 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:0  Błękitni Kielce 1992-08-12 Cracovia - Błękitni Kielce 1:3  Kamax Kańczuga 1992-08-15 Kamax Kańczuga - Cracovia 1:0  Okocimski Brzesko 1992-08-20 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Czarni Jasło 1992-08-22 Czarni Jasło - Cracovia 0:0  Stal Sanok 1992-08-30 Cracovia - Stal Sanok 1:0  Glinik Gorlice 1992-09-02 Glinik Gorlice - Cracovia 2:2  Stal II Mielec 1992-09-05 Cracovia - Stal II Mielec 5:1  Unia Tarnów 1992-09-12 Unia Tarnów - Cracovia 2:2  Czuwaj Przemyśl 1992-09-20 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 1:0  Izolator Boguchwała 1992-09-27 Izolator Boguchwała - Cracovia 0:3  Zelmer Rzeszów 1992-10-04 Cracovia - Zelmer Rzeszów 3:0  Kabel Kraków 1992-10-10 Kabel Kraków - Cracovia 0:1  JKS Jarosław 1992-10-25 JKS Jarosław - Cracovia 0:1  Tarnovia Tarnów 1992-10-31 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:2  Wawel Kraków 1992-11-08 Wawel Kraków - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 1992-11-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:1  Cracovia_herb 1993 Trening Noworoczny  Pogoń Leżajsk 1993-03-21 Cracovia - Pogoń Leżajsk 2:0  Kamax Kańczuga 1993-04-03 Cracovia - Kamax Kańczuga 3:0  Okocimski Brzesko 1993-04-11 Okocimski Brzesko - Cracovia 2:1  Czarni Jasło 1993-04-18 Cracovia - Czarni Jasło 3:0  Sandecja Nowy Sącz 1993-04-21 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Stal Sanok 1993-04-24 Stal Sanok - Cracovia 1:1  Glinik Gorlice 1993-05-01 Cracovia - Glinik Gorlice 2:0  Stal II Mielec 1993-05-09 Stal II Mielec - Cracovia 2:0  Unia Tarnów 1993-05-12 Cracovia - Unia Tarnów 1:0  Wisła Kraków 1993-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 2:0  Czuwaj Przemyśl 1993-05-19 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 3:0  Izolator Boguchwała 1993-05-23 Cracovia - Izolator Boguchwała 3:1  Zelmer Rzeszów 1993-05-29 Zelmer Rzeszów - Cracovia 1:3  Kabel Kraków 1993-06-05 Cracovia - Kabel Kraków 0:1  Garbarnia Kraków 1993-06-09 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2  JKS Jarosław 1993-06-12 Cracovia - JKS Jarosław 2:1  Tarnovia Tarnów 1993-06-19 Tarnovia Tarnów - Cracovia 0:0  Wawel Kraków 1993-06-26 Cracovia - Wawel Kraków 3:1