1993-05-29 Zelmer Rzeszów - Cracovia 1:3

Bramki: Drozd (44) – Jelonek (50), Gruszka (55, 83)

Beym (63 Szczepanik), Biłas, Propola, Drozd, Janus, Sykała, Raś, Hulbój, Pado, Skiba, Pikiel (80 min. Stępień)

Cracovia:
Kwedyczenko, Zając, Motyka, Duda, Kowalik (73 min. Węgiel), Gruszka, Wrześniak, Putek (80 min. Gąsior), Depa, Jelonek, Apryjas (78 min. Hermaniuk)

Opis meczu Tempo:

Przez pierwsze 20 minut inicjatywę posiadała Cracovia, lecz bramkę powinni zdobyć gospodarze; sędzia nie podyktował wszakże karnego za faul Zająca na Sykale. Zaś w 15 min. arbiter najpierw nie zauważył pozycji spalonej Apryjasa, w konsekwencji czego napastnik Cracovii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ograł go, lecz kierując piłkę do pustej bramki uczynił to zbyt słabo i powracający Biłas zdołał ją wybić do przodu, trafiając w nogę Beyma. Sędzia uznał jednak, że futbolówka odbiła się od ręki golkipera, podyktował więc rzut wolny pośredni z 7 m. Wrześniak strzelił jednak wysoko nad poprzeczką. W 30 min. arbiter po raz kolejny udowodnił, że obiektywizm nie był tego dnia jego najmocniejszą stroną – po faulu na Sykale zastosował przywilej korzyści, lecz gdy Pado znalazł się w sytuacji sam na sam przerwał grę... z powodu wcześniejszej przewiny piłkarza Cracovii. Tuż przed przerwą Drozd ograwszy Depę i Zająca strzałem w długi róg zdobył prowadzenie.
Po przerwie goście grali znacznie lepiej w przeciwieństwie do gospodarzy. Efekty przyszły szybko; w 50 min. Jelonek, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wrześniaka i błędzie Beyma, głową skierował piłkę do siatki. Na 2-1 wyprowadził Cracovię Gruszka strzałem z 30 m. Beym wyraźnie spóźnił się z interwencją i za karę powędrował na ławkę rezerwowych. Wynik ustalił Gruszka, zaskakując Szczepanika uderzeniem z linii pola karnego.

Do Rzeszowa z drużyną Cracovii nie wyjechał trener Lucjan Franczak. Szef sekcji piłki nożnej, Wojciech Nowak, nie chciał komentować tego faktu odsyłając nas do rzecznika prasowego klubu. – „Trener Franczak złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, w Rzeszowie drużynę prowadził Edward Bielewicz. Reszta rozstrzygnie się na dzisiejszym posiedzeniu zarządu” – powiedział Witold Ślusarski.