Hermaniuk
Zegarek

3-4-3

Gazeta Wyborcza

W I połowie siły były wyrównane i podbramkowe sytuacje rozkładały się mniej więcej równo. W 5. min uderzona przez Hajduka piłka trafiła w słupek, w 11. okazję miał Kogut, jednak nie trafił z 10 m do pustej bramki. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej radzili sobie goście. Wprawdzie jeszcze w 50. min znakomity strzał oddał Rożek (z 30 m przymierzył w "okienko", Kwedyczenko wybił piłkę z najwyższym trudem) - potem jednak popisywali się wyłącznie krakowianie. Kanonadę ich zakończyło trafienie Mroza z rzutu karnego, odgwizdanego za faul Uchmana na Depie, który po otrzymaniu piłki od Zająca biegł w kierunku bramki.
WH
Źródło: Gazeta Wyborcza 16 czerwca 1995

Tempo

- Jeszcze nie świętujemy - nawiązuje trener Cracovii Ireneusz Adamus do poprzedniej rozmowy na tych łamach. - A jeśli ktoś tak myśli, to się grubo myli. Nie oglądamy się bowiem za siebie, nie interesuje nas, czy i ile Wawel wygrywa, patrzymy naprzód i każdy nadchodzący mecz jest dla nas najważniejszy. Tak będzie też jutro w Leżajsku. Poniedziałkowy trening poświęciłem na taktyczne, ofensywne założenia w pojedynku wyjazdowym z Pogonią.

- Nie wmówi mi pan, że nie jest kontent utrzymującą się 3-punktową przewagą?
- Nawet nie usiłuję, odwrotnie - potwierdzę, że się cieszę, ale nie zmienia to faktu, iż miast świętować - nasz zespół musi grać dalej. Kiedy wrócimy z Leżajska nastawimy się na grę przeciwko Czuwajowi, a fetować będziemy po meczu w Sieprawiu. Ba, mam nawet taką cichą nadzieję, że kibice Karpat i Cracovii, którzy nam będą towarzyszyć w Sieprawiu, zorganizują jakąś miłą, w sportowej atmosferze, zabawę.
- Kiedy mowa o wieńczącym pracę całego sezonu osiągnięciu, to zapytam, czy przewiduje pan jakieś wzmocnienia?
- Nie, nie odpowiem dziś na to pytanie, i nie tylko dlatego, aby nie zapeszyć. Po prostu to nie jest szkoleniowa działka. Nie chcę i nie mogę wkraczać w innych kompetencje. Choć żywię cichą nadzieję, że poważni ludzie o tym myślą i coś w tej sprawie czynią.
- Kiedy nie chce pan wybiegać w dalszą przyszłość, to proszę ocenić ostatni występ Cracovii...
- Drużyna wygrała wysoko i chcę , podkreślić drobny, ale jakże ważny fakt, że gdy następują jakieś ekstremalne warunki, to występuje u zawodników dodatkowa motywacja. Tak było w pojedynku sezonu - w meczu z Wawelem, podobne zjawisko, choć na mniejszą skalę, nastąpiło w meczu z Dalinem, gdy trzeba było walczyć w "dziesiątkę". Znów grała drużyna na wysokie "C".
- I ostatnie pytanie, czy zagracie w Leżajsku w najsilniejszym składzie?
- Niestety, Duda zobaczył czerwony kartonik, a Siemieniec zebrał kilka żółtych kartek i też będzie pauzował. Nie rozdzieram szat, gdyż z pewnością godnie ich zastąpią Kowalik i Powroźnik. A zresztą cóż by to miał być za drugoligowiec, gdyby nie potrafił się obejść bez dwóch zawodników, nawet niezłej klasy?

Nic dodać - nic ująć...
Źródło: Tempo

"Cracovia tuż - tuż..." -
b.d.

Cracovia tuż - tuż...

Dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek przewaga Cracovii nad drugim w tabeli Wawelem wzrosła do czterech punktów i już tylko niezwykły zbieg okoliczności mógłby odebrać „Pasom” upragniony awans. Na najbliższy mecz z Czuwajem w niedzielę o godz. 17, na stadionie przy ul. Kałuży budują już triumfalne bramy.

POGOŃ BROWAR Leżajsk — CRACOVIA 0:4 (0:0): Hermaniuk 50, Powroźnik 2 (65 i 69), Mróz 79. Żółta kartka: Powroźnik. Widzów 800.

CRACOVIA: Kwedyczenko — Zając, Mróz, Depa — Powroźnik (80 Brussman), Kowalik (87 Kępski), Hajduk, Wrześniak, Węgiel (89 Micek) — Hermaniuk, Zegarek.

Pierwsze 45 minut nie zapowiadało pogromu gospodarzy. Mecz był wyrównany. Kilka dogodnych pozycji strzeleckich miały obydwa zespoły. Pierwsze minuty należały do „Pasów”. Gola mógł zdobyć Hajduk, który w 7 min z kilku metrów trafił w słupek. W rewanżu Kogut był bliski pokonania Kwedyczenki, piłka po jego uderzeniu minimalnie przeszła obok słupka.

W II odsłonie Cracovia zagrała odważniej, angażując więcej sil w ofensywę. Obrona Pogoni szybko „pękła”. Już w pięć minut po przerwie strzałem głową Hermaniuk wykorzystał dokładne dośrodkowanie. Kolejne bramki były dziełem 19-letniego Piotra Powroźnika (obydwa gole po strzałach w prawy róg bramki Pogoni). W 79 min szarżującego Depę, na polu karnym nieprawidłowo powstrzymał Uchman. Z wykorzystaniem Jedenastki” nie miał problemów Jacek Mróz. Pozytywnym zjawiskiem było nienaganne zachowanie się sympatyków Cracovii, którzy licznie przybyli do Leżajska.
BAM
Źródło: b.d.

"Ładnie, ale nieskutecznie" -
b.d.

Ładnie, ale nieskutecznie

CRACOVIA — JAGIELLONIA 1:3 (1:1)

CRACOVIA: Holocher, Ziętara, Leśniowolski, Kubik, Węgiel, Duda, Wrześniak, Owca (80 min. Ostapczuk), Hajduk, Rząsa. Hermaniuk. Bramki: Wcześniak (26 min. karny), Z. Szugzda (31 i 77 min.), J. Szugzda (90 min.).

Piłkarze Cracovii coraz wyraźniej zdają się odczuwać trudy poprzednich rozgrywek i znowu po widowiskowej, ładnej, ale mało skutecznej grze przegrywają mecz. A zaczęło się bardzo obiecująco. W 18 min. świetnej sytuacji nie wykorzystał Hermaniuk uderzając tuż obok słupka. W 20 minucie po faulu na Rząsie sędzia podyktował karnego, którego na gola zamienił Wrześniak. Świetne sytuacje marnowali później m. in. Kubik i Hermaniuk. Jagiellonia natomiast a minuty na minutę grała coraz lepiej, często groźnie kontratakując. Po kontrze w 31 min. Szugzda głową umieścił piłkę w siatce. Po przerwie Cracovia ruszyła do ataku — zabrakło jednak skuteczności. Swoją wyższość „Jaga” udokumentowała zdobyciem jeszcze dwóch goli w końcowych minutach meczu.
(aga)

"Witaj druga ligo" -
b.d.

Witaj druga ligo

POGOŃ — CRACOYIA 0-4 (0-0)

0-1 Hermaniuk (56) 0-2 Powroźnik (65) 0-3 Powroźnik (69) 0-4 Mróz (79 — karny)

POGOŃ: Kuras 4 — Baj 5, Liśkiewicz 4, Świąder 7 — Rożek 7, Kisielewicz 4 (71 Uchman), D. Szmuc 4 (79 Cich), T. Szmuc 4 — Boroń 4, Kogut 4, Stelmach 5. CRACOVIA: Kwedyczenko 7 — Zając 8, Mróz 7, Kowalik 7 (87 Kępski) — Hajduk 7, Wrześniak 6, Depa 6, Węgiel 7 (89 A. Micek) — Powroźnik 8 (80 Brussman) Hermaniuk 8, Zegarek 7.

Sędziował A. Szpak z Przemyśla. Żółta kartka — Powroźnik. Widzów 2 000.

W pierwszej połowie mecz stał na bardzo dobrym poziomie, a piłkarze obydwu zespołów wypracowali mnóstwo okazji bramkowych. W 5. min Hajduk strzelił mocno z 14. metrów, lecz piłka odbiła się od słupka. W rewanżu znakomitą szansę bramkową zaprzepaścił Kogut — Kwedyczenko poślizgnął się, lecz napastnik Pogoni fatalnie spudłował. W 21. min Węgiel podciągnął lewym skrzydłem, dośrodkowa! na pole karne, lecz „główka” Hajduka okazała się minimalnie niecelna. 6 minut później efektownym strzałem popisał się Tomasz Szmuc, lecz Kwedyczenko równie efektownie obronił. W 30. min kontratak Pogoni zakończył niecelnym strzałem Boroń. Potem Baj w ostatniej chwili wybił piłkę stojącemu na piątym metrze Depie. Bliski zdobycia goła był przed przerwą Powroźnik, który otrzymawszy dokładne podanie z rzutu rożnego od Węgla spudłował z najbliższej odległości.

Po przerwie przewaga Cracovii była już miażdżąca. Wprawdzie w 50. min Kwedyczenko efektowną paradą obronił strzał Rożka z 30. metrów, ale podopieczni trenera Adamusa niepodzielnie panowali już na boisku. W 54. min Zegarek „główkował” z kilku metrów, lecz piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Wreszcie Wrześniak dośrodkowa! z rzutu rożnego, a Hermaniuk głową skierował piłkę do siatki. Wynik podwyższył Powroźnik, który skorzysta! z podania Hermaniuka i zdobył gola. Trzeci gol padł po indywidualnej akcji Powroźnika zakończonej precyzyjnym strzałem z około 10. metrów. Wynik ustalił Mróz pewnie egzekwując „11” podyktowaną za faul Uchmana na Depie. Po meczu trener Ireneusz Adamus chwalił cały zespół za ambicję, natomiast rozradowani piłkarze podbiegli do sektora zajmowanego przez dwustu kibiców przybyłych z Krakowa, którzy skandowali „Witaj druga ligo”.
Andrzej Tryczyński

Mecze sezonu 1994/95

Sandecja Nowy Sącz 1994-08-13 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Stal Sanok 1994-08-20 Cracovia - Stal Sanok 1:0  Kamax Kańczuga 1994-08-24 Cracovia - Kamax Kańczuga 3:0  Harnaś Tymbark 1994-08-28 Harnaś-Browar Tymbark - Cracovia 0:2  Polonia Przemyśl 1994-09-03 Cracovia - Polonia Przemyśl 4:0  Tarnovia Tarnów 1994-09-10 Tarnovia Tarnów - Cracovia 1:0  Kabel Kraków 1994-09-14 Cracovia - Kabel Kraków 3:1  Igloopol Dębica 1994-09-18 Igloopol Dębica - Cracovia 0:1  Garbarnia Kraków 1994-09-21 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:0  Resovia Rzeszów 1994-09-24 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:2  Izolator Boguchwała 1994-10-02 Cracovia - Izolator Boguchwała 1:0  Kmita Zabierzów 1994-10-05 Kmita Zabierzów - Cracovia 0:2  Stal Rzeszów 1994-10-09 Stal Rzeszów - Cracovia 0:2  Wawel Kraków 1994-10-16 Cracovia - Wawel Kraków 0:0  Dalin Myślenice 1994-10-23 Dalin Myślenice - Cracovia 0:2  Pogoń Leżajsk 1994-10-30 Cracovia - Pogoń Browar Leżajsk 1:0  Czuwaj Przemyśl 1994-11-05 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 1:1  Karpaty Siepraw 1994-11-12 Cracovia - Karpaty Siepraw 1:1  Cracovia_herb 1995 Trening Noworoczny  Tarnovia Tarnów 1995-02-08 Tarnovia Tarnów - Cracovia 1:2  Tatran Preszów 1995-02-11 Cracovia - Tatran Preszów 0:0  Świt Krzeszowice 1995-02-18 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  PŠK Trebišov 1995-02-22 PŠK Trebišov - Cracovia 2:2  ŠK Krompachy 1995-02-25 ŠK Krompachy - Cracovia 2:0  Tesla Stropkov 1995-02-28 Tesla Stropkov - Cracovia 0:1  Pasternik Ochojno 1995-03-12 Pasternik Ochojno - Cracovia 3:2  Sandecja Nowy Sącz 1995-03-19 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:0  Stal Sanok 1995-03-26 Stal Sanok - Cracovia 0:1  Kamax Kańczuga 1995-04-02 Kamax Kańczuga - Cracovia 1:0  Harnaś Tymbark 1995-04-08 Cracovia - Harnaś-Browar Tymbark 4:1  Polonia Przemyśl 1995-04-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 3:1  Tarnovia Tarnów 1995-04-22 Cracovia - Tarnovia Tarnów 3:0  Kabel Kraków 1995-04-29 Kabel Kraków - Cracovia 0:1  Igloopol Dębica 1995-05-03 Cracovia - Igloopol Dębica 4:0  Garbarnia Kraków 1995-05-07 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:0  Resovia Rzeszów 1995-05-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 2:0  Izolator Boguchwała 1995-05-20 Izolator Boguchwała - Cracovia 2:2  Stal Rzeszów 1995-05-27 Cracovia - Stal Rzeszów 1:1  Wawel Kraków 1995-06-04 Wawel Kraków - Cracovia 1:1  Dalin Myślenice 1995-06-10 Cracovia - Dalin Myślenice 4:0  Pogoń Leżajsk 1995-06-14 Pogoń Browar Leżajsk - Cracovia 0:4  Czuwaj Przemyśl 1995-06-18 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 0:0  Karpaty Siepraw 1995-06-24 Karpaty Siepraw - Cracovia 0:2