E. Kowalik (75' Hrapkowicz)
Feutchine (57' Zegarek)
Prokop (68' Martyniuk)

Tempo

Pierwsza połowa spotkania brzydka. Akcje były chaotyczne, szarpane często przerywane gwizdkiem sędziego po faulach, w których celowali często gracze Cracovii. Ceramika przeważała ale efektem jej przewagi były tylko rzuty wolne, bite przez Majdę, Bogusia i dwukrotnie Myślińskiego. Ten ostatni w 23 min. najbliższy był pokonania Kwiatkowskiego. Z 35 metrów oddał potężny strzał, po którym piłka zmierzała pod poprzeczkę. Bramkarz Cracovii odbił ją jednak ponad bramkę. Przyjezdni sporadycznie gościli na przedpolu bramki Ceramiki. Najgroźniejszą sytuację stworzył Feutchine w 14 min. Uderzył silnie z ostrego kąta i Łukiewicz miał kłopoty ze złapaniem piłki. W 28 min. z wolnego strzelał Ziółkowski, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Cracovia jak na zespół, któremu punkty są wręcz niezbędne, grała trochę za pasywnie, za bojaźliwie.

Także po przerwie "Pasy" nie zmieniły taktyki grając zachowawczo. Krakowianie bardziej myśleli o tym, by nie stracić bramki niż ją zdobyć. W 57 min. Feutchine strzelił zaskakująco. Stojąc tyłem do bramki ładnie uderzył piłkę, ta jednak przeleciała obok słupka. Choć Ceramika nie była zbyt groźna w ataku, to jednak trener Cracovii, bez przerwy krzyczał do swoich graczy "krycie", "krycie". Na 10 minut przed zakończeniem meczu po centrze Ziółkowskiego, piłkę w polu karnym otrzymał Zegarek, był na idealnej pozycji, ale zmarnował wyborną okazję.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Ceramika przeprowadziła składną akcję. Czerbniak zagrał do Dopierały, ten odegrał mu piłkę z "klepki" i stoper gospodarzy pokonał bramkarza Cracovii.
Źródło: Tempo 4 czerwca 1998

"Zabrakło 7 minut" -

Zabrakło 7 minut

Ceramika Opoczno - CRACOVIA 1:0

1-0 Czerbniak 83 min

Sędziował Janusz Rejczyk z Tarnobrzega. Żółte kartki: Kowalik i Siemieniec (obaj Ceramika). Widzów ok. 1 tysiąca CRACOVIA: Kwiatkowski -Szary, Walankiewicz, Mróz -Kowalik (75 Hrapkowicz), Kubik, Depa, Ziółkowski, Siemieniec - Feutchine (56 Zegarek), Prokop (68 Martyniuk).

Cracovia była bardzo blisko zdobycia w Opocznie cennego punktu. Do 83 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy, wtedy właśnie gospodarze przeprowadzili szybką akcję, trzy zagrania „z klepki”, na wolne pole wyskoczył obrońca Czerbniak i strzałem z kąta, w długi róg pokonał Kwiatkowskiego. Cracovia grała uważnie w obronie, szukała przy każdej okazji szczęścia w kontrach. WI połowie w 13 minucie bram- Cracovia 1 -O (O-O) karz gospodarzy łapał na raty strzał ciemnoskórego Feutchine. Na 4 minuty przed końcem 1 połowy Feutchine znalazł się w dogodnej sytuacji, ale potknął się i szansę diabli wzięli.

W II odsłonie oba zespoły przeprowadziły po kilka ciekawych akcji. Pozycje miały obie drużyny, dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. wprowadzony w II połowie Zegarek, Ziółkowski, dla gospodarzy Dopierała. Po 83 min Cracovia ambitnie zaatakowała, starając się jeszcze uratować remis, dosłownie w ostatnich sekundach szansę miał jeszcze Zegarek, ale z paru metrów trafił wprost w bramkarza Łukiewicza.

Ta porażka stawia Cracovię w bardzo trudnej sytuacji wobec zwycięstw Hetmana (w ostatniej minucie!), Okocimskiego, Avii. Sobotni mecz Cracovia - Radomsko urasta do meczu sezonu dla obu zespołów.
(AS)
Źródło: Dziennik Polski

Mecze sezonu 1997/98

Hetman Zamość 1997-08-03 Cracovia - Hetman Zamość 4:0  Hutnik Kraków 1997-08-10 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Siarka Tarnobrzeg 1997-08-13 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 1:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1997-08-16 Cracovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 7:1  Stal Stalowa Wola 1997-08-23 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Avia Świdnik 1997-08-30 Cracovia - Avia Świdnik 0:2  Górnik Łęczna 1997-09-06 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Unia Tarnów 1997-09-13 Cracovia - Unia Tarnów 0:0  Okocimski Brzesko 1997-09-19 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:0  Wawel Kraków 1997-09-27 Wawel Kraków - Cracovia 2:0  Czuwaj Przemyśl 1997-10-04 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 0:0  Korona Kielce 1997-10-11 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Warmia Olsztyn 1997-10-18 Warmia Olsztyn - Cracovia 0:0  Wisła Włocławek 1997-10-26 Cracovia - WKP Włocławek 2:1  Jeziorak Iława 1997-11-02 Jeziorak Iława - Cracovia 1:0  Ceramika Opoczno 1997-11-09 Cracovia - Ceramika Opoczno 2:1  RKS Radomsko 1997-11-15 RKS Radomsko - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 1997-11-22 Cracovia - GKS Bełchatów 2:1  Cracovia_herb 1998 Trening Noworoczny  Hetman Zamość 1998-03-08 Hetman Zamość - Cracovia 3:1  Hutnik Kraków 1998-03-15 Cracovia - Hutnik Kraków 0:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1998-03-21 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Cracovia 1:1  Stal Stalowa Wola 1998-03-29 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Avia Świdnik 1998-04-04 Avia Świdnik - Cracovia 0:0  Górnik Łęczna 1998-04-07 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Unia Tarnów 1998-04-11 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  Okocimski Brzesko 1998-04-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 0:0  Wawel Kraków 1998-04-25 Cracovia - Wawel Kraków 0:0  Czuwaj Przemyśl 1998-05-03 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 4:2  Korona Kielce 1998-05-09 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Warmia Olsztyn 1998-05-17 Cracovia - Warmia Olsztyn 9:1  Wisła Włocławek 1998-05-20 WKP Włocławek - Cracovia 0:1  Jeziorak Iława 1998-05-31 Cracovia - Jeziorak Iława 2:0  Ceramika Opoczno 1998-06-03 Ceramika Opoczno - Cracovia 1:0  RKS Radomsko 1998-06-06 Cracovia - RKS Radomsko 2:0  GKS Bełchatów 1998-06-09 GKS Bełchatów - Cracovia 2:0