Montsko
Łojek (81' Kudryk)
Ulucki

3-4-3

Powrót trenera Ireneusza Adamusa w roli szkoleniowca Cracovii wypadł pomyślnie, "Pasy" pokonały w derbach regionu Sandecję 1-0, prezentując w drugiej połowie lepszą grę niż w poprzednich spotkaniach.

- Najważniejsze, że wygraliśmy - powiedział po meczu Ryszard Fudali. - Powinno być teraz lepiej, może przestaniemy grać tak nerwowo.

Sandecja zaskoczyła Cracovię ofensywnym ustawieniem (3 napastników) i bardzo agresywną, twardą grą w środku pola. Gospodarze przez całą I połowę nie potrafili uporządkować gry, ich akcje były zbyt wolne, przejrzyste, by zaskoczyć dobrze zorganizowaną obronę Sandecji sprawnie dyrygowaną przez 35-letniego Krzysztofa Łętochę. Najgroźniej w tej fazie gry pod bramką Olchawy było po rzutach rożnych. W 38 min ni to po strzale ni podaniu Hrapkowicza, Powroźnik nie opanował piłki na 7 metrze przed bramką Sandecji.

Goście, choć mieli nominalnie 3 napastników, nie potrafili też stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Z jednym wyjątkiem, w 45 minucie Krupa strzelał z 18 metrów mocno w środek bramki. Chyba zdekoncentrowany Kwiatkowski interweniował tak niefortunnie, iż piłka odbiła mu się od ramienia i na szczęście dla niego i "Pasów" przeszła o centymetry nad poprzeczką.

Drugą połowę Cracovia zaczęła w szybszym tempie. W 47 min po podaniu z wolnego Hermaniuka, Powroźnik w walce o górną piłkę wyprzedził bramkarza Olchawę, ale jego "główka" minęła minimalnie słupek.

W 50 minucie jeden z wyróżniających się graczy Cracovii Marek Baster przeprowadził szybki rajd lewą stroną, ograł Zagórskiego i podał na 15 metr, gdzie Paweł Zegarek przyłożył nogę i piłka po jego strzale "wylądowała" w prawym, dolnym rogu bramki. Przy tym strzale Zegarek doznał kontuzji kolana, zszedł z boiska. Powrócił na 2-3 minuty, ale kontuzja nie pozwalała mu na grę i zastąpił go Paweł Depa.

Po tej bramce Sandecja próbowała odrobić straty, przez kilka minut lekko przeważała, ale obrona Cracovii grała bardzo uważnie. W 62 min mocny strzał Doruli z wolnego, z ok. 25 metrów, Kwiatkowski wybił w bok, próbował strzelać z kąta Ulucki, po jego uderzeniu piłka spadła z góry na poprzeczkę i wyszła na aut.

W 64 min aktywny Baster wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili zablokowali go obrońcy. W 71 i 72 min mocnymi strzałami z dystansu niepokoił bramkarza gości Skrzyński, Olchawa nie dał się zaskoczyć. W 76 min po centrze Skrzyńskiego, Hermaniuk, stojąc na 7 metrze przed bramką, źle uderzył piłkę głową. Goście próbowali atakować, ale nie mieli już sił, by doprowadzić do remisu.

W 82 min szybka kontra Cracovii, Hrapkowicz zagrał do nie obstawionego Hermaniuka, jego strzał zablokowali obrońcy. Ostatnią szansę na remis miała Sandecja w 87 min, silny strzał Doruli z 25 m wyłapał jednak pewnie Kwiatkowski.

W sumie zasłużony sukces "Pasów", które miały więcej z gry, więcej pozycji. Pewnie grała obrona, w pomocy najlepszy był szybki Baster, po raz kolejny gol (już 16 w tym sezonie) Pawła Zegarka zadecydował o wygranej. Sandecji należą się brawa za ambicję, waleczność, mała była jednak siła ognia ataku. A obrona popełniła praktycznie jeden błąd i to kosztowało gości utratę punktów.
Źródło: Dziennik Polski

Wywiady

Ireneusz Adamus, trener Cracovii: - Bardzo cieszą mnie 3 punkty w moim pierwszym meczu w Cracovii. Rywal zaskoczył nas trochę ofensywnym ustawieniem. Grał z wielką determinacją, poświęceniem. A my przez długie minuty graliśmy zbyt nerwowo. Nikt nie potrafił uporządkować naszej gry. Najważniejsze jednak, że są trzy punkty. Dobrze grał Marek Baster, z jego podania padła bramka. Nasza grupa jest bardzo wyrównana, wszystko się w niej może jeszcze zdarzyć. Bardzo ważny dla nas będzie najbliższy mecz 1 maja w Dębicy z Wisłoką.

Bogusław Szczecina, trener Sandecji: - To był dość wyrównany pojedynek, w którym byliśmy bliscy remisu. Jeden błąd zaważył na naszej porażce. Przy strzale Zegarka piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Krawczyka i wpadła w sam róg bramki. Wiesiek Olchawa nie mógł tego strzału obronić. Chcieliśmy grać ofensywnie, ale okazało się, że nasz atak nie miał siły rażenia. Zabrakło w nim Kępskiego (kontuzja kostki), mam nadzieję, że zagra w najbliższym meczu w Nowym Sączu z liderem Lublinianką. Cracovii życzę awansu do II ligi, ale moim faworytem w tej grupie jest Polonia Przemyśl (buduje drużynę już od kilku lat), potem Wisłoka.

Paweł Zegarek: - Po podaniu Marka Bastera, zdecydowałem się natychmiast uderzyć piłkę. Po strzale poczułem mocny ból pod kolanem. W pierwszej chwili nawet nie wiedziałem, czy piłka wpadła do siatki. Chciałem wrócić na boisko, ale ból nogi nie ustępował. W poniedziałek okaże się czy to coś groźnego. Mam nadzieję, że to jednak tylko stłuczenie.

Krzysztof Łętocha: - Żeby z wyjazdu przywieźć remis, trzeba strzelić co najmniej jedną bramkę. Nasz atak był dzisiaj anemiczny, zabrakło nam siły ognia. Brakowało w nim Kępskiego. A w obronie jeden raz nie upilnowaliśmy Pawła Zegarka i stało się.

Mecze sezonu 1998/99

Garbarnia Kraków 1998-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia 4:1  Orlęta Łuków 1998-08-01 Cracovia - Orlęta Łuków 8:0  Lublinianka Lublin 1998-08-08 Cracovia - Lublinianka Lublin 0:0  Karpaty Krosno 1998-08-15 Karpaty Krosno - Cracovia 0:1  Stal II Stalowa Wola 1998-08-19 Stal II Stalowa Wola - Cracovia 0:3  AZS Biała Podlaska 1998-08-22 Cracovia - AZS Biała Podlaska 4:2  Pogoń Leżajsk 1998-08-29 Pogoń Leżajsk - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 1998-09-05 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Sandecja Nowy Sącz 1998-09-12 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0  Wisłoka Dębica 1998-09-16 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:1  Czuwaj Przemyśl 1998-09-19 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 2:1  KS Myszków 1998-09-23 Cracovia - KS Myszków 1:0  Iskra Krzęcin 1998-09-23 Iskra Krzęcin - Cracovia 0:3  Alit Ożarów 1998-09-26 Cracovia - Alit Ożarów 2:1  Górnik Wieliczka 1998-10-03 Górnik Wieliczka - Cracovia 0:3  Polonia Przemyśl 1998-10-07 Cracovia - Polonia Przemyśl 1:0  Tłoki Gorzyce 1998-10-10 Tłoki Gorzyce - Cracovia 1:1  GKS Katowice 1998-10-14 Cracovia - GKS Katowice 2:3  Szydłowianka Szydłowiec 1998-10-17 Cracovia - Szydłowianka Szydłowiec 4:0  Dalin Myślenice 1998-10-24 Dalin Myślenice - Cracovia 1:2  Spartakus Daleszyce 1998-10-31 Cracovia - Spartakus Daleszyce 3:0  Błękitni Kielce 1998-11-07 Błękitni Kielce - Cracovia 0:0  Prądniczanka Kraków 1998-11-14 Prądniczanka Kraków - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 1999 Trening Noworoczny  Puszcza Niepołomice 1999-03-06 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:4  Orlęta Łuków 1999-03-13 Orlęta Łuków - Cracovia 0:2  Lublinianka Lublin 1999-03-20 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:0  Karpaty Krosno 1999-03-27 Cracovia - Karpaty Krosno 0:0  AZS Biała Podlaska 1999-04-02 AZS Biała Podlaska - Cracovia 0:1  Pogoń Leżajsk 1999-04-11 Cracovia - Pogoń Leżajsk 1:0  Wiślanka Grabie 1999-04-14 Wiślanka Grabie - Cracovia 1:4  Siarka Tarnobrzeg 1999-04-17 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:0  Sandecja Nowy Sącz 1999-04-24 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  Wisłoka Dębica 1999-05-01 Wisłoka Dębica - Cracovia 1:1  Garbarnia II Kraków 1999-05-05 Garbarnia II Kraków - Cracovia 0:2  Czuwaj Przemyśl 1999-05-08 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 5:0  Alit Ożarów 1999-05-12 Alit Ożarów - Cracovia 1:2  Górnik Wieliczka 1999-05-15 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Polonia Przemyśl 1999-05-22 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:0  Kabel Kraków 1999-05-26 Cracovia - Kabel Kraków 2:3  Tłoki Gorzyce 1999-05-29 Cracovia - Tłoki Gorzyce 1:1  Szydłowianka Szydłowiec 1999-06-02 Szydłowianka Szydłowiec - Cracovia 1:2  Dalin Myślenice 1999-06-05 Cracovia - Dalin Myślenice 0:0  Spartakus Daleszyce 1999-06-12 Spartakus Daleszyce - Cracovia 1:4  Błękitni Kielce 1999-06-19 Cracovia - Błękitni Kielce 2:0