Robert Poskrobko (74' Joubert)
Wróbel (46' Płonka)
Kozieł

3-5-2

Na ul. Kałuży oglądaliśmy szybki, bardzo ostry mecz. Chwilami aż trzeszczały kości, szczególnie twardo grali piłkarze z Wieliczki. Ich faule nie były złośliwe, wynikały z faktu, iż piłkarze Górnika starali się zadziornością, walecznością nadrabiać braki techniczne.

W 38 minucie doszło do bardzo groźnego w skutkach starcia w walce o górną piłkę. Paweł Leszczyk bezpardonowo zaatakował Ziółkowskiego, obaj piłkarze zderzyli się głowami i padli na murawę. Ziółkowski stracił przytomność, na płytę wjechała karetka pogotowia, zawodnika odwieziono do szpitala (wrócił jednak na boisko pod koniec II połowy). Paweł Leszczyk z mocno krwawiącą głową też opuścił boisko.
Ten mecz Cracovia powinna była wygrać, biorąc pod uwagę sytuacje podbramkowe, co najmniej 2-3 bramkami. Tymczasem w końcówce kibice "Pasów" drżeli o wynik, bowiem osłabiona Cracovia popełniała sporo błędów w środku pola i parę razy goście zamieszali pod bramką Palucha.
Już pierwsze minuty zwiastowały duże emocje. W 3 minucie główkę Dąbrowskiego z 10 m obronił Paluch. A w kontrataku Zegarek strzelił z bliska w słupek.
Cracovia miała cały czas inicjatywę i sporo pozycji. W 16 minucie po centrze Skrzyńskiego, Hermaniuk z paru metrów posłał piłkę ponad poprzeczką. W 21 minucie Baster z kąta strzelił w zewnętrzną stronę siatki. W 27 minucie Cracovia przeprowadziła filmową akcję, podanie Ziółkowskiego do Bastera, ten sprytnie zagrał w "uliczkę" do Hermaniuka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Skórskim.
W 38 min doszło do fatalnego zderzenia Ziółkowskiego z Pawłem Leszczykiem. Pierwszego zastąpił Góra, drugiego - Błaś. Pod koniec I połowy Cracovia miała dwie "setki", najpierw w 41 minucie Baster z paru metrów trafił w wybiegającego bramkarza Skórskiego, w 43 minucie w idealnej pozycji był Zegarek, ale w momencie strzału padł jak ścięty na ziemię, źle trafił w piłkę. Okazało się, że Zegarkowi odnowiła się kontuzja kolana i musiał opuścić boisko, zastąpił go Kmak.
Początek II połowy należał do "Pasów", w 47 minucie Góra lobował Skórskiego i trafił w poprzeczkę. Za moment po strzale głową Góry piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 62 minucie Hermaniuk z 11 m strzelał za słabo i Skórski piłkę wyłapał, w 64 minucie w idealnej sytuacji znalazł się Kmak, ale strzelił z paru metrów wprost w bramkarza.
Od 65 minuty gra wyrównała się, nawet częściej atakował Górnik. Cracovia straciła kontrolę nad grą, po zejściu z boiska Ziółkowskiego coraz słabiej grała linia środkowa, która nie potrafiła uporządkować gry. Ambitni goście parę razy zagrozili bramce Cracovii, w 69 minucie po centrze Dąbrowskiego z 10 metrów strzelał głową Robert Poskrobko, Paluch był na posterunku. W 75 minucie z daleka mocno uderzył Dąbrowski, pewnie interweniujący wczoraj Paluch złapał piłkę. Kontra Cracovii i w 77 minucie Mróz z 16 metrów strzelał minimalnie nad poprzeczką.

Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. W 79 minucie znowu niebezpiecznie strzelał z daleka Dąbrowski, bronił Paluch. W 83 minucie znowu kontra Cracovii, ale Hrapkowicz zwlekał ze strzałem z paru metrów i nic z tej sytuacji dla Cracovii nie wyniknęło. W sumie zasłużony sukces Cracovii, która grała jednak poprawnie tylko w I połowie. Druga odsłona w wykonaniu "Pasów" była kiepska, grali chaotycznie, chwilami bez głowy. Górnik po słabej I połowie, w drugiej starał się ambitnie odrobić straty. Nie potrafił jednak wypracować czystej pozycji strzeleckiej.
Źródło: Dziennik Polski

"Niebezpiecznie na Cracovii" -
Gazeta Wyborcza

Niebezpiecznie na Cracovii

Dwóch odwiezionych karetką do szpitala - to efekt derbowego spotkania Cracovii z Górnikiem Wieliczka. Piłkarze włożyli w walkę sporo serca, ale ich wejścia nie zawsze cechował zdrowy rozsądek. W 35. min do główki na środku boiska wyskoczył Ziółkowski. W powietrze wzbił się też Paweł Leszczyk, tyle że nie miał żadnych szans dojścia do piłki, ale wskoczył na plecy krakowianina, zderzając się z nim głową. Efekt? Obydwaj upadają na murawę, żaden z nich nie wstaje, ale obrońca Górnika rusza się, w przeciwieństwie do Roberta Ziółkowskiego.

Obydwu zabrała karetka. Leszczyk wrócił z siedmioma szwami na głowie, pod koniec meczu pojawił się też Ziółkowski, nagrodzony brawami. - Zostałem uderzony w potylicę, przez co straciłem przytomność - powiedział. - Lekarze powiedzieli, że to lekki wstrząs mózgu i chcieli mnie zostawić na obserwację, ale wołałem wrócić do chłopaków. Wcześniej „Pasy” osiągnęły sporą przewagę. Najpierw Zegarek trafił w słupek. Później Skrzyński przejął piłkę na środku murawy, odegrał do Ziółkowskego, ten znalazł Bastera, który na pozycję sam na sam z bramkarzem wypuścił Hermaniuka. Napastnik Cracovii do końca zachował spokój i strzałem obok bramkarza zdobył zwycięskiego - jak się miało okazać - gola. Mimo zniesienia z boiska reżysera gry - Ziółkowskiego, gospodarze nie spoczywali na laurach. W 40. minucie z prawej strony dośrodkowa! Zegarek, a Baster, po nieszablonowym strzale, był bliski powodzenia. Za moment w pozycji sam na sam z bramkarzem Górnika znalazł się aktywny Zegarek, ale nawet nie myślał o strzeleniu gola, gdyż odnowiła mu się kontuzja prawej nogi. Po przerwie w linii środkowej pod nieobecność Ziółkowskiego i Zegarka zapanował chaos. Lepiej w nim znaleźli się goście, którzy niespodziewanie wykazali się lepszą kondycją. Widząc nieporadność swych pupili, kibice rozpoczęli niewybredne przyśpiewki, ale spiker odwracał ich uwagę komunikatami, np. zapraszając w piątek do kiosków po „Supertempo”.

Tymczasem pod bramką Palucha stawało się coraz tłoczniej. Najdogodniejszą pozycję do wyrównania miał R. Po- skrobko, ale w 69. min, strzelając głową z 7 metrów, trafił na świetnie ustawionego golkipera miejscowych. Mecz ten pokazał dobitnie, że Cracovia ma zbyt krótką ławkę. W momencie nie planowanego zejścia z boiska dwóch graczy trener nie ma kogo wprowadzić, by nie wpłynęło to na radykalne obniżenie poziomu gry.
MICHAŁ BIAŁOŃSKI
Źródło: Gazeta Wyborcza

Wywiady

IRENEUSZ ADAMUS, trener Cracovii: - Graliśmy dobrze tylko w I połowie, powinniśmy wtedy prowadzić 2-3 bramkami. Idealne pozycje mieli Baster, Zegarek. W II połowie, po stracie Ziółkowskiego i Zegarka, posypała się nasza gra. Zawodnicy zaczęli grać nerwowo, nie potrafili "poszanować" piłki w środku pola. Mam duże problemy personalne przed bardzo ważnym meczem w sobotę w Przemyślu przeciwko Polonii. Są kontuzjowani Fudali, Powroźnik (ten może już zagra), teraz doszły kontuzje Zegarka i Ziółkowskiego.
ROBERT ORŁOWSKI, trener Górnika: - Mecz miał dwa oblicza. W I połowie zagraliśmy słabo, Cracovia była lepsza. W drugich 45 minutach zagraliśmy znacznie lepiej, parę razy zagroziliśmy bramce Palucha. Myślę, że ta druga połowa mogła podobać się kibicom, była bardzo emocjonująca. Nie grał u nas Piotr Leszczyk, bo zgłosił mi przed meczem kontuzję mięśnia.
ROBERT ZIÓŁKOWSKI: - Zostałem trafiony w głowę przez piłkarza Górnika. Nie wiem, co się dalej działo, straciłem przytomność. Chciano mnie zostawić w szpitalu, ale wróciłem na boisko na własną odpowiedzialność. Czuję się jednak fatalnie, głowa mnie mocno boli, jutro zapewne okaże się, jak poważny jest to uraz.
PAWEŁ LESZCZYK: - Chyba źle obliczyłem lot do górnej piłki. I zderzyłem się z Ziółkowskim. Mam mocno rozbitą głowę, założono mi 7 szwów. Po meczu przeprosiłem Roberta za to niefortunne zderzenie. Nie wiem, czy dam radę zagrać w sobotę przeciwko Lubliniance.
PAWEŁ ZEGAREK: - Wybiegłem na boisko jeszcze nie będąc w pełni sił, choć w Alicie przez 30 minut jakoś dawałem sobie radę. W 44 minucie byłem w świetnej sytuacji, chciałem strzelić prawą nogą, wyprostowałem nogę i poczułem mocny ból w kolanie. Nie byłem już w stanie celnie strzelić. Odnowiła mi się kontuzja wiązadeł w kolanie. Czy zagram w Przemyślu? Dzisiaj nie potrafię na to odpowiedzieć. Ale nie jestem optymistą.

Mecze sezonu 1998/99

Garbarnia Kraków 1998-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia 4:1  Orlęta Łuków 1998-08-01 Cracovia - Orlęta Łuków 8:0  Lublinianka Lublin 1998-08-08 Cracovia - Lublinianka Lublin 0:0  Karpaty Krosno 1998-08-15 Karpaty Krosno - Cracovia 0:1  Stal II Stalowa Wola 1998-08-19 Stal II Stalowa Wola - Cracovia 0:3  AZS Biała Podlaska 1998-08-22 Cracovia - AZS Biała Podlaska 4:2  Pogoń Leżajsk 1998-08-29 Pogoń Leżajsk - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 1998-09-05 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:0  Sandecja Nowy Sącz 1998-09-12 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0  Wisłoka Dębica 1998-09-16 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:1  Czuwaj Przemyśl 1998-09-19 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 2:1  KS Myszków 1998-09-23 Cracovia - KS Myszków 1:0  Iskra Krzęcin 1998-09-23 Iskra Krzęcin - Cracovia 0:3  Alit Ożarów 1998-09-26 Cracovia - Alit Ożarów 2:1  Górnik Wieliczka 1998-10-03 Górnik Wieliczka - Cracovia 0:3  Polonia Przemyśl 1998-10-07 Cracovia - Polonia Przemyśl 1:0  Tłoki Gorzyce 1998-10-10 Tłoki Gorzyce - Cracovia 1:1  GKS Katowice 1998-10-14 Cracovia - GKS Katowice 2:3  Szydłowianka Szydłowiec 1998-10-17 Cracovia - Szydłowianka Szydłowiec 4:0  Dalin Myślenice 1998-10-24 Dalin Myślenice - Cracovia 1:2  Spartakus Daleszyce 1998-10-31 Cracovia - Spartakus Daleszyce 3:0  Błękitni Kielce 1998-11-07 Błękitni Kielce - Cracovia 0:0  Prądniczanka Kraków 1998-11-14 Prądniczanka Kraków - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 1999 Trening Noworoczny  Puszcza Niepołomice 1999-03-06 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:4  Orlęta Łuków 1999-03-13 Orlęta Łuków - Cracovia 0:2  Lublinianka Lublin 1999-03-20 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:0  Karpaty Krosno 1999-03-27 Cracovia - Karpaty Krosno 0:0  AZS Biała Podlaska 1999-04-02 AZS Biała Podlaska - Cracovia 0:1  Pogoń Leżajsk 1999-04-11 Cracovia - Pogoń Leżajsk 1:0  Wiślanka Grabie 1999-04-14 Wiślanka Grabie - Cracovia 1:4  Siarka Tarnobrzeg 1999-04-17 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:0  Sandecja Nowy Sącz 1999-04-24 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  Wisłoka Dębica 1999-05-01 Wisłoka Dębica - Cracovia 1:1  Garbarnia II Kraków 1999-05-05 Garbarnia II Kraków - Cracovia 0:2  Czuwaj Przemyśl 1999-05-08 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 5:0  Alit Ożarów 1999-05-12 Alit Ożarów - Cracovia 1:2  Górnik Wieliczka 1999-05-15 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Polonia Przemyśl 1999-05-22 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:0  Kabel Kraków 1999-05-26 Cracovia - Kabel Kraków 2:3  Tłoki Gorzyce 1999-05-29 Cracovia - Tłoki Gorzyce 1:1  Szydłowianka Szydłowiec 1999-06-02 Szydłowianka Szydłowiec - Cracovia 1:2  Dalin Myślenice 1999-06-05 Cracovia - Dalin Myślenice 0:0  Spartakus Daleszyce 1999-06-12 Spartakus Daleszyce - Cracovia 1:4  Błękitni Kielce 1999-06-19 Cracovia - Błękitni Kielce 2:0