Baster (46' Zięba)
Zegarek
Janik

3-5-2

To był mecz, w którym dla obu zespołów liczyło się tylko zwycięstwo. Pierwsze minuty były jednak ostrożne, uważne krycie, pełna asekuracja. Nikt nie chciał stracić głupiej bramki.

20 minut bez większych emocji, potem jednak mecz stawał się coraz ciekawszy. Pierwsi zaatakowali krakowianie, w 24 min z ostrego kąta, z 8 metrów, Ziółkowski posłał piłkę nad poprzeczką. W 29 min po szybkiej akcji gości, Fudali wyszedł na czystą pozycję, uderzył mocno z 16 metrów, minimalnie obok słupka. W kontrataku Kijowski strzelał z kąta, z 18 metrów, niecelnie. W 32 min na przedpolu Unii, po rzucie rożnym, powstało spore zamieszanie, wreszcie do piłki doskoczył Baster, ale jego uderzenie z kąta, z paru metrów, poszybowało nad poprzeczką. W 33 min Jasiak prawie z linii bramkowej posłał ostrą centrę, piłka nie trafiła jednak w światło bramki.
39 minuta - szybka akcja Unii prawą stroną, dośrodkowanie Radlińskiego i Daniel Popiela z paru metrów uderzył piłkę głową, ta po rękach Palucha wpadła do siatki. 1-0 dla gospodarzy! 43 min - po centrze Wacka, Baster, z 5 metrów, z kąta, strzelił bardzo mocno, ale szalenie niecelnie. W 44 min odnowiła się kontuzja Kijowskiemu, zastąpił go Wstępnik. Na drugą połowę Cracovia wyszła w zmienionym ustawieniu, trener Adamus zdjął słabo spisującego się Bastera, jego miejsce zajął Zięba. Według założeń trenera, Cracovia miała odważniej zaatakować.
Ale w 48 minucie goście otrzymali bolesny cios - K. Palej uwolnił się od pilnującego go Bagnickiego i zagrał na 18 metr do Jacka Ropskiego, ten ograł Ziółkowskiego i mocnym strzałem z 13-14 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę.
Cracovia rzuciła się do ataków, w 57 min lewą stroną uciekł Zegarek, strzelił mocno, J. Popiela zdołał jednak wybić piłkę na róg.
59 minuta - rzut wolny dla Unii, Jasiak podał na pole karne, Krzysztof Palej ubiegł obrońców Cracovii i strzałem głową z 6 metrów posłał piłkę tuż obok słupka. Zasłonięty Paluch w ogóle nie interweniował.
3-0 dla Unii! Cracovia walczyła jednak ambitnie o strzelenie choćby honorowego gola. Miała kilka okazji, w 64 min uderzenie Ziółkowskiego z 17 metrów wyłapał J. Palej, w 73 min strzał z ostrego kąta Księżyca trafił w słupek, potem odbił się od bramkarza. W 74 min w znakomitej pozycji znalazł się Zegarek, po kiksie obrony Unii był na 10 metrze, ale strzelił nad poprzeczką. To nie koniec dobrych pozycji gości, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce Unii J. Palej, w 77 min obronił strzał Księżyca, w 83 min nie dał się zaskakującemu uderzeniu Janika z kąta. Blisko szczęścia w 84 min był Wacek, ale jego lob z 6 metrów musnął poprzeczkę. W tym okresie gospodarze myśleli już raczej o obronie korzystnego wyniku niż atakowaniu. Tylko raz w 66 min zagroził Radłowski, strzelając z 18 metrów obok słupka.
Wiadomo, że w futbolu nie liczą się pozycje tylko gole. Wygrała w sobotę drużyna, która zaprezentowała znakomitą skuteczność. Gospodarze strzelali 4-krotnie na bramkę Palucha i trzy razy piłka lądowała w siatce. Cracovia miała tych pozycji dwa razy więcej (choć nie były to sytuacje tak idealne jak gospodarzy w 39 czy 48 minucie), ale nie potrafiła ich wykorzystać. W zespole gospodarzy bardzo dobrze bronił Jarosław Palej, obrona miała kilka potknięć, ale bez konsekwencji. Czołowy snajper zespołu Krzysztof Palej zrobił swoje, zaliczył gola, asystował przy bramce Ropskiego. Dla odmiany, obrona Cracovii przez długie minuty nie dawała się zaskoczyć, wystarczyły jednak dwie szybkie akcje gospodarzy, by defensywa "Pasów" pogubiła się, w takich okolicznościach padły pierwsza i druga bramka, które ustawiły mecz.

Po tym meczu Unia odskoczyła od Cracovii na 5 punktów. Radość w Tarnowie i nadzieje na prześcignięcie Tłoków (w rundzie wiosennej grają w Tarnowie). Cracovia traci dystans do dwóch czołowych drużyn, ma jeszcze jesienią w perspektywie bardzo trudny wyjazd do Gorzyc. Jeśli tam przegra może tracić do rywala 9 punktów! A to już strata duża.
Źródło: Dziennik Polski

Wywiady

ZBIGNIEW KORDELA, trener Unii: - Sądziłem, że będzie nam ciężej. Myślałem, że krakowianie nie będą grać tak otwartej piłki, że w pierwszych minutach skupią się na kurczowej obronie własnej bramki i szans szukać będą w kontrach. Mecz ustawiła w zasadzie druga bramka, zdobyta przez Ropskiego. Trzecie nasze trafienie to konsekwencja tego, że Cracovia jeszcze mocniej musiała ruszyć do przodu.
- Cofnięcie się do obrony w ostatnich minutach nie wynika z braków kondycyjnych. Boisko z powodu kontuzji opuścił najpierw Kijowski, a potem Dzięciołowski. A ponieważ nie grał także chory Łukasz Kędzior, musiałem znacznie przemeblować skład. Nie było więc sensu ryzykować. Naszym zadaniem w końcowych fragmentach było bezpieczne "dowiezienie" korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka.
- Bardzo dobrze w bramce po raz kolejny spisał się Jarek Palej. Na mocny punkt w drużynie wyrasta Daniel Popiela, który zdobył w pięknym stylu pierwszą bramkę. Dobrze w ataku zagrali Ropski z Krzyśkiem Palejem. Również defensywa spisywała się bez zarzutu.
- Cały czas chcemy wygrywać i być jak najwyżej w tabeli. Jak na III-ligowe warunki mamy całkiem przyzwoity zespół. A czy na grę w II lidze znajdą się pieniądze, o to proszę pytać kierownictwo klubu.
IRENEUSZ ADAMUS, trener Cracovii: - Nie ma co ukrywać, przegraliśmy z kretesem! Wynik 0-3 ma swoją wymowę. Wyszliśmy na drugą połowę z nadziejami na odrobienie strat, ale już w 3 minuty później Ropski strzelił nam drugą bramkę.
Niby graliśmy dobrze, były nawet niezłe akcje, ale w piłce liczą się gole, a nie pozycje. Mieliśmy sporo okazji, ale byliśmy szalenie nieskuteczni. Myślę jednak, że zasłużyliśmy na co najmniej jedną bramkę.
Zawiódł mnie Baster, na wyjazdach gra słabo, dzisiaj nie upilnował Radlińskiego, po jego centrze padł pierwszy gol. Bagnicki, miał pilnować Krzysztofa Paleja, nie sprostał zadaniu, Palej strzelił nam gola, asystował przy bramce Ropskiego.
Mamy problemy z atakiem, Hrapkowicz grał pierwszy mecz po kontuzji, Zegarek też miał dłuższą przerwę w treningach i grze. Był dzisiaj nieskuteczny. Myślę, że nasz bramkarz Paluch trochę źle ustawił się przy dośrodkowaniu Radlińskiego w 39 minucie, powinien piłkę złapać lub wybić. Natomiast w zespole gospodarzy bramkarz Jarosław Palej był czołową postacią swego zespołu.

Mecze sezonu 1999/00

Wawel Kraków 1999-08-07 Wawel Kraków - Cracovia 0:2  Tomasovia Tomaszów Lubelski 1999-08-14 Cracovia - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1  Sandecja Nowy Sącz 1999-08-18 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Lublinianka Lublin 1999-08-21 Cracovia - Lublinianka Lublin 2:0  Wisłoka Dębica 1999-08-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:2  Błękitni Kielce 1999-09-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:0  Avia Świdnik 1999-09-11 Avia Świdnik - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 1999-09-18 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 1999-09-22 Stal Polimarky Rzeszów - Cracovia 0:2  Pogoń Leżajsk 1999-09-25 Pogoń Leżajsk - Cracovia 1:0  Dalin Myślenice 1999-10-03 Cracovia - Dalin Myślenice 1:0  Górnik Wieliczka 1999-10-09 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Stal Sanok 1999-10-17 Cracovia - Stal Herb Sanok 5:0  Unia Tarnów 1999-10-23 Unia Tarnów - Cracovia 3:0  Proszowianka Proszowice 1999-10-30 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:1  Tłoki Gorzyce 1999-11-06 Tłoki Gorzyce - Cracovia 2:1  MZKS Kozienice 1999-11-11 Cracovia - MZKS Kozienice 2:0  Cracovia_herb 2000 Trening Noworoczny  Janina Libiąż 2000-02-02 Janina Libiąż - Cracovia 1:4  Karpaty Siepraw 2000-02-09 Cracovia - Karpaty Siepraw 5:1  Proszowianka Proszowice 2000-02-16 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:2  Dalin Myślenice 2000-02-20 Dalin Myślenice - Cracovia 3:7  Zjednoczeni Branice 2000-03-05 Złomex Branice - Cracovia 0:5  Wawel Kraków 2000-03-11 Cracovia - Wawel Kraków 3:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2000-03-18 Tomasovia Tomaszów Lubelski - Cracovia 0:2  Sandecja Nowy Sącz 2000-03-26 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Gościbia Sułkowice 2000-03-29 Gościbia Sułkowice - Cracovia 1:1 k.2:3  Lublinianka Lublin 2000-04-01 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:0  Wisłoka Dębica 2000-04-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:1  Błękitni Kielce 2000-04-16 Błękitni Kielce - Cracovia 0:1  Avia Świdnik 2000-04-19 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Wieczysta Kraków 2000-04-26 Wieczysta Kraków - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2000-04-29 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:1  Stal Rzeszów 2000-05-03 Cracovia - Stal Rzeszów 1:0  Pogoń Leżajsk 2000-05-06 Cracovia - Pogoń Leżajsk 2:0  Dalin Myślenice 2000-05-14 Dalin Myślenice - Cracovia 0:4  Proszowianka Proszowice 2000-05-17 Cracovia - Proszowianka Proszowice 0:0 k.4:2  Górnik Wieliczka 2000-05-20 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:1  Wawel Kraków 2000-05-23 Wawel Kraków - Cracovia 2:1 k.2:4  Stal Sanok 2000-05-27 Stal Herb Sanok - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2000-05-31 Cracovia - Unia Tarnów 1:2  Proszowianka Proszowice 2000-06-04 Proszowianka Naftomontaż Proszowice - Cracovia 3:3  Tłoki Gorzyce 2000-06-11 Cracovia - Tłoki Gorzyce 1:0  MZKS Kozienice 2000-06-17 MZKS Kozienice - Cracovia 2:0