Krześniak

3-5-2

"Efektowny Zegarek" -

Efektowny Zegarek

Na zakończenie rundy jesiennej Cracovia pewnie zdobyła 3 punkty. Goście przez pierwsze 30 minut grali jednak odważnie, starali się atakować, w pierwszych 8 minutach 3-krotnie strzelali z dystansu, pewnie bronił jednak Paluch. W 8 min z 20 m, tuż obok słupka, strzelał Księżyc, bramkarz wybił piłkę na róg. Za moment, po rzucie rożnym, Księżyc z 12 m strzelił wprost w bramkarza. W 17 min po rzucie rożnym Zięby mocno strzelił głową Janik, ale Mindel wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.

Gra nadal była szybka, ciekawa. W 23 min Paluch wybiegł aż na 30 metr, aby zażegnać niebezpieczeństwo. W 25 min, z paru metrów, z ostrego kąta Krześniak strzelił nad poprzeczką. W 39 minucie Zięba mocno dośrodkował na pole karne, na 8 metr, gdzie w pełnym biegu Paweł Zegarek strzelił natychmiast i piłka wpadła do siatki. Bardzo efektowny gol!
Drugą połowę Cracovia rozpoczęła od ostrych ataków. W 54 min po szybkim rajdzie lewą stroną Wacek zagrał piłkę do Zegarka, ten strzelił tuż obok słupka. Nacisk "Pasów" przyniósł w 59 min drugą bramkę, po wolnym Janika, w polu karnym piłkę musnął głową Zegarek, ta spadła pod nogi nieobstawionego Księżyca, który z 12 m plasowanym strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Mecz był praktycznie rozstrzygnięty, goście nie mieli już sił i umiejętności, by odrobić straty, Cracovia nie atakowała już z takim animuszem, trener Adamus wpuścił na boisko młodych graczy: Pawła Kopyścia i 17-letniego juniora Andrzeja Paszkiewicza (debiut w meczu ligowym).

- Choć mamy kłopoty kadrowe (Fudali grał na własne życzenie), gracze zmobilizowali się na ostatni pojedynek - mówił Ireneusz Adamus. - Zrealizowaliśmy plan minimum, zakładałem 13 wygranych, zabrakło nam punktu z przegranego meczu w Leżajsku. Wiosenna runda zapowiada duże emocje, Tłoki mają trudniejszy od nas rozkład gier, m.in. wyjazdy do Górnika i Unii.
Źródło: Dziennik Polski 12 listopada 1999

"Wiosną lepiej?" -

Wiosną lepiej?

Do ostatniego meczu w tej rundzie Cracovia przystąpiła bez czterech zawodników: Marcina Hrapkowicza i Piotra Powroźnika —. kontuzjowanych, oraz pauzujących z powodu żółtych karek: Roberta Ziółkowskiego i Edwarda Kowalika. Brak tej czwórki był wyraźnie widoczny, a dodajmy, że nie w pełni sprawny był Ryszard Fudali, na ławce rezerwowych siedzieli zaś juniorzy. Do przerwy Cracovia prowadziła, ale zwłaszcza w pierwszym kwadransie goście sprawiali korzystniejsze wrażenie i gdyby ta część spotkania zakończyła się remisowo, gospodarze nie mogliby mieć pretensji. Pierwszy raz Palucha sprawdził w 5 min Misztal, po chwili także Pawłowski strzelał celnie. Szansę na gola mieli gospodarze w 10 min, gdy nie pilnowany Księżyc znalazł się kilka metrów przed bramką, ale z półobrotu strzelił bardzo słabo, zresztą wcześniej ten sam zawodnik uderzał niecelnie. Znakomitą „główką" popisał się Janik w 17 min, ale ten strzał obronił Minda. Niebawem szarżę Sokoła powstrzymał Paluch,, daleko wychodząc przed bramkę i wybijając piłkę w aut. Gospodarze atakowali cały czas, ale zagrożenia pod bramką Kozienic nie było wielkiego, a gdy już zaszło, obrońcy (notabene o kapitalnych warunkach fizycznych — śmiało mogliby uchodzić za koszykarzy) dawali sobie radę — jak w 34 min gdy strzał Zegarka został zablokowany, zaś dobitka Bastera bardzo niecelna. Wreszcie po trzech minutach „pasy" zdecydowały się na skuteczną akcję — Zięba zagrał piłkę z prawego skrzydła, a Zegarek pięknym strzałem ulokował piłkę pod poprzeczką. Minutę przed przerwą Zegarek przeprowadził szybki rajd prawą stroną, zagrał do Księżyca, ale ten zwlekał ze strzałem, by w końcu źle podać. Po przerwie goście już osłabli i nie byli w stanie zagrozić bramce Palucha. Szansę na drugiego gola mieli gospodarze w 51 min. Wacek przeprowadził rajd, ale źle go sfinalizował niecelnie podając. Wreszcie jednak aktywny w tym spotkaniu Księżyc zdobył swoją bramkę. Piłkę zagrał mu Zegarek, a stojący na środku pola karnego Księżyc strzelił po ziemi tak, że piłka jeszcze otarła Się o słupek. Gospodarze zadowoleni z wyniku nie forsowali zanadto tempa, na boisku pojawili się zmiennicy, a kozieniczanie nie potrafili już przestraszyć Cracovii. Tak więc z kompletem zwycięstw na własnym boisku zakończyła Cracovia tę rundę, ale do pełni szczęścia zabrakło lepszych wyników na wyjazdach. Kibice mają nadzieję, że wiosna będzie pomyślniejsza dla ich zespołu.
Jacek ŻUKOWSKI
Źródło: Gazeta Krakowska 12 listopada 1999

Mecze sezonu 1999/00

Wawel Kraków 1999-08-07 Wawel Kraków - Cracovia 0:2  Tomasovia Tomaszów Lubelski 1999-08-14 Cracovia - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1  Sandecja Nowy Sącz 1999-08-18 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Lublinianka Lublin 1999-08-21 Cracovia - Lublinianka Lublin 2:0  Wisłoka Dębica 1999-08-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:2  Błękitni Kielce 1999-09-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:0  Avia Świdnik 1999-09-11 Avia Świdnik - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 1999-09-18 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 1999-09-22 Stal Polimarky Rzeszów - Cracovia 0:2  Pogoń Leżajsk 1999-09-25 Pogoń Leżajsk - Cracovia 1:0  Dalin Myślenice 1999-10-03 Cracovia - Dalin Myślenice 1:0  Górnik Wieliczka 1999-10-09 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Stal Sanok 1999-10-17 Cracovia - Stal Herb Sanok 5:0  Unia Tarnów 1999-10-23 Unia Tarnów - Cracovia 3:0  Proszowianka Proszowice 1999-10-30 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:1  Tłoki Gorzyce 1999-11-06 Tłoki Gorzyce - Cracovia 2:1  MZKS Kozienice 1999-11-11 Cracovia - MZKS Kozienice 2:0  Cracovia_herb 2000 Trening Noworoczny  Janina Libiąż 2000-02-02 Janina Libiąż - Cracovia 1:4  Karpaty Siepraw 2000-02-09 Cracovia - Karpaty Siepraw 5:1  Proszowianka Proszowice 2000-02-16 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:2  Dalin Myślenice 2000-02-20 Dalin Myślenice - Cracovia 3:7  Zjednoczeni Branice 2000-03-05 Złomex Branice - Cracovia 0:5  Wawel Kraków 2000-03-11 Cracovia - Wawel Kraków 3:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2000-03-18 Tomasovia Tomaszów Lubelski - Cracovia 0:2  Sandecja Nowy Sącz 2000-03-26 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Gościbia Sułkowice 2000-03-29 Gościbia Sułkowice - Cracovia 1:1 k.2:3  Lublinianka Lublin 2000-04-01 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:0  Wisłoka Dębica 2000-04-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:1  Błękitni Kielce 2000-04-16 Błękitni Kielce - Cracovia 0:1  Avia Świdnik 2000-04-19 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Wieczysta Kraków 2000-04-26 Wieczysta Kraków - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2000-04-29 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:1  Stal Rzeszów 2000-05-03 Cracovia - Stal Rzeszów 1:0  Pogoń Leżajsk 2000-05-06 Cracovia - Pogoń Leżajsk 2:0  Dalin Myślenice 2000-05-14 Dalin Myślenice - Cracovia 0:4  Proszowianka Proszowice 2000-05-17 Cracovia - Proszowianka Proszowice 0:0 k.4:2  Górnik Wieliczka 2000-05-20 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:1  Wawel Kraków 2000-05-23 Wawel Kraków - Cracovia 2:1 k.2:4  Stal Sanok 2000-05-27 Stal Herb Sanok - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2000-05-31 Cracovia - Unia Tarnów 1:2  Proszowianka Proszowice 2000-06-04 Proszowianka Naftomontaż Proszowice - Cracovia 3:3  Tłoki Gorzyce 2000-06-11 Cracovia - Tłoki Gorzyce 1:0  MZKS Kozienice 2000-06-17 MZKS Kozienice - Cracovia 2:0