Baster
Hrapkowicz
Zegarek

4-4-2

Niespodziewany obrót przyjął mecz w Myślenicach. I jedna i druga strona może żałować, że w ostatnich minutach straciła zwycięstwo, ale też obie mogą się cieszyć, że uratowały remis. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, a rozczarowała zwłaszcza Cracovia. W nielicznych fragmentach meczu prezentowała cechy, które predestynowałyby ją do miana faworyta rozgrywek. Borykający się z problemami kadrowymi Dalin okazał się dla niej równym rywalem.

Sporo krwi napsuł podopiecznym Andrzeja Bahra w I połowie Bogdan Fornalik, który wrócił do składu Dalinu i pokazał, jak wiele może dla niego znaczyć.

W 17 min właśnie Fornalik po podaniu od równie aktywnego Czerwca wychodził już na czystą pozycję, kiedy drogę przeciął mu Kowalik i utrudnił oddanie strzału. W 19 min po szybkiej kontrze Dalinu, Fornalik znów znalazł się przed bramką rywali, ale w oddaniu precyzyjnego strzału, kiedy wychodził już na samotne spotkanie z Paluchem, znów przeszkodzili mu obrońcy Cracovii. "Panowie, grajmy w piłkę" - apelował do kolegów Piotr Powroźnik, ale Cracovia nie mogła się otrząsnąć z niemocy. Tymczasem Dalin znów szarżował pod jej bramką. W 28 min Stoch zagrał piłkę na lewo do Fornalika, który dograł do stojącego na 7 metrze Rudzkiego. Ten uderzył piłkę głową, tak, że prześlizgnęła się po poprzeczce.

Dalin nie mógł zdobyć gola z akcji, ale zaraz po przerwie jednak zapisał go na swoje konto. W 48 min w polu karnym Powroźnik ściągnął na ziemię wprowadzonego za Fornalika Piotra Szynalika. Sędzia Szkutnik mimo protestów pasów odgwizdał rzut karny. Jego pewnym egzekutorem został Tomasz Rudzki. "I Wala nam to robi" - nie dowierzali kibice Cracovii.

Ze snu Cracovia zaczęła budzić się, kiedy do końca meczu zostało jeszcze pół godziny. Najpierw przeważała tylko w środku pola, wreszcie zaczęła zagrażać bramce rywali. W 64 min w zamieszaniu pod bramką Dalinu Gruszka strzelał z bliska, Matysiak nogami zdołał uratować bramkę. Tak samo spisał się w 77 min, kiedy po podaniu Bastera, z półobrotu strzelał Zegarek.

Dramaty zaczęły się cztery minuty przed końcem meczu. W 86 min Powroźnik po przebojowej, indywidualnej akcji i minięciu na końcu Matysiaka zdobył wyrównującą bramkę. Nim się myśleniczanie spostrzegli już przegrywali. W 89 min Księżyc wrzucił piłkę z rogu, a czyhający w polu karnym Paweł Zegarek głową wpakował ją do bramki. Sprawiedliwości stało się zadość w ostatniej minucie meczu. Artur Czerwiec kopnął piłkę z 40 m w kierunku bramki Cracovii, a ta lekkim lobem ponad głową Palucha wpadła do bramki. - Sam nie wiem, jak to wpadło - przyznawał szczerze po meczu strzelec bramki, którą długo można by pokazywać w telewizyjnych powtórkach.

Źródło: Dziennik Polski

Trenerzy o meczu

Leszek Walankiewicz, trener Dalina

- Mecz w końcówce ułożył się tak, że remis muszę uznać za sprawiedliwy. Wymknęło się nam zwycięstwo, ale równie dobrze mogliśmy przegrać. Z jednej skrajności popadaliśmy w drugą, remis przywrócił nam fantastycznym strzałem bardzo dobrze grający w całym meczu Artek Czerwiec. Cieszę się, że wspomógł nas swoim doświadczeniem Bogdan Fornalik, w I połowie miał dwukrotnie sytuacje, po których mogły paść bramki.

Andrzej Bahr, trener Cracovii

- W I połowie Dalin miał trzy niemal stuprocentowe sytuacje, nam gra kompletnie się nie układała, byliśmy zbyt niedokładni. Nie stworzyliśmy żadnych sytuacji do zdobycia bramek. Dopiero kiedy widmo porażki zajrzało chłopcom w oczy, zebrali się na dwie bramkowe akcje. Właściwie mogliśmy nawet wygrać, ale zwyciężyło piękno sportu. Takie bramki jak ta Artka Czerwca bolą, ale równie dobrze mogliśmy przecież nie strzelić wyrównującego gola i przegrać. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale w końcówce nabrał dramaturgii.

Mecze sezonu 2000/01

ŠK Tvrdošín 2000-07-28 ŠK Tvrdošín - Cracovia 0:7  Polonia Przemyśl 2000-08-05 Cracovia - Polonia Przemyśl 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2000-08-12 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:0  Lublinianka Lublin 2000-08-16 Cracovia - Lublinianka Lublin 3:0  Wisłoka Dębica 2000-08-19 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:0  Dalin Myślenice 2000-08-27 Dalin Myślenice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2000-08-30 Cracovia - Korona Kielce 3:0  Stal Sanok 2000-09-03 Stal Sanok - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2000-09-09 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:1  LKS Niedźwiedź 2000-09-13 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:0  Lewart Lubartów 2000-09-16 Cracovia - Lewart Lubartów 4:0  Hutnik Kraków 2000-09-23 Hutnik Kraków - Cracovia 0:2  Resovia Rzeszów 2000-09-27 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:0  Siarka Tarnobrzeg 2000-09-30 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:0  Stal Rzeszów 2000-10-07 Cracovia - Stal Rzeszów 2:0  Unia Tarnów 2000-10-14 Unia Tarnów - Cracovia 1:0  Pogoń Staszów 2000-10-22 Cracovia - Pogoń Staszów 1:3  Podgórze Kraków 2000-10-25 Podgórze Kraków - Cracovia 1:2  Proszowianka Proszowice 2000-10-28 Proszowianka Proszowice - Cracovia 0:1  Łada Biłgoraj 2000-11-12 Łada Biłgoraj - Cracovia 2:1  Armatura Kraków 2000-11-19 Armatura Kraków - Cracovia 0:4  Cracovia_herb 2001 Trening Noworoczny  Słomniczanka Słomniki 2001-03-03 Słomniczanka Słomniki - Cracovia 1:6  Polonia Przemyśl 2001-03-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:0  Puszcza Niepołomice 2001-03-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:4  Lublinianka Lublin 2001-03-24 Lublinianka Lublin - Cracovia 0:2  Wisłoka Dębica 2001-03-31 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-04-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0  Dalin Myślenice 2001-04-08 Cracovia - Dalin Myślenice 4:1  Korona Kielce 2001-04-14 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Garbarnia Kraków 2001-04-18 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:3  Stal Sanok 2001-04-22 Cracovia - Stal Sanok 2:0  Górnik Wieliczka 2001-04-28 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-05-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:0  Lewart Lubartów 2001-05-05 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Górnik Brzeszcze 2001-05-09 Górnik Brzeszcze - Cracovia 3:4  Hutnik Kraków 2001-05-13 Cracovia - Hutnik Kraków 1:1  Resovia Rzeszów 2001-05-19 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-05-23 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:0  Stal Rzeszów 2001-05-27 Stal Rzeszów - Cracovia 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-05-30 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:4  Unia Tarnów 2001-06-02 Cracovia - Unia Tarnów 2:0  Pogoń Staszów 2001-06-09 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Proszowianka Proszowice 2001-06-11 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:3  Unia Tarnów 2001-06-20 Unia Tarnów - Cracovia 0:0  Łada Biłgoraj 2001-06-23 Cracovia - Łada Biłgoraj 5:1  Unia Tarnów 2001-06-26 Cracovia - Unia Tarnów 2:0