Kowalik (79' Bednarz)
Wacek (83' Podsiadło)
Zegarek
Hermaniuk

Grający bez swego najlepszego strzelca Krzysztofa Paleja (efekt czwartej żółtej kartki, jaką ujrzał on tydzień temu w Dębicy) piłkarze Unii w fatalnym stylu zakończyli jesienną rundę rozgrywek. Nie chodzi tu przy tym o samą porażkę z Cracovią (był to piąty już z rzędu mecz tarnowian bez zwycięstwa), ile o fakt, że gospodarze przeszli po prostu obok tego meczu.
Pierwsze minuty nie wskazywały na takie rozwiązanie. Już w 4 min, po dośrodkowaniu z prawej strony Wstępnika ponad bramką główkował bowiem z 4 m Popiela. Odpowiedź krakowian była jednak natychmiastowa. W 7 min Zegarek po indywidualnej akcji wycofał piłkę do Rośka, a ten uderzeniem z 16 m w "okienko" pokonał J. Paleja. Trzy minuty później bliski wyrównania był Kędzior, ale jego główka z 6 m trafiła w poprzeczkę. W 13 min ładną akcję przeprowadził Wójcik, jednak jego wrzutka niemal z linii końcowej boiska padła łupem Słomki. Przez kolejny blisko kwadrans gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 26 min J. Palej popisał się dobrą interwencją po strzale z 20 m Dudy. Sześć minut później strzał z 35 m Bagnickiego minął nieznacznie spojenie słupka z poprzeczką. Kolejna przymiarka gości z dystansu przyniosła im drugą bramkę. W 39 min po uderzeniu z 30 m Barana piłka trafiła w poprzeczkę. Przy biernej postawie tarnowskich obrońców pierwszy doszedł do niej jednak Wacek i strzałem z 7 m po raz drugi zmusił do kapitulacji J. Paleja.
Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsze 45 minut, to znaczy od ofensywnej akcji gospodarzy. W 49 min z prawej strony dośrodkowywał Radliński, ani Jarmuła, ani Wstępnik nie potrafili jednak wykorzystać niezbyt pewnej interwencji Słomki. W 21 min później najpierw Zegarek - po minięciu Wójcika - trafił z narożnika pola bramkowego w słupek, a chwilę potem Hermaniuk, finalizując centrę Kowalika, główkował tuż obok słupka. Tarnowianie najlepszą okazję do zdobycia kontaktowej (wówczas) bramki mieli w 73 min, ale po dośrodkowaniu Radlińskiego mający 6 m do bramki Wstępnik nie trafił w piłkę. W 87 min kolejny raz bliski szczęścia był Hermaniuk, ponownie jednak - tym razem po centrze Rośka z rzutu rożnego - główkował niecelnie. Wynik spotkania ustalony został minutę później, po kolejnym błędzie tarnowskich obrońców. Po strzale Ziółkowskiego, J. Palej odbił bowiem piłkę w bok, a nie niepokojony przez nikogo Zegarek z 8 m skierował ją do bramki.

Źródło: Dziennik Polski

Trenerzy o meczu

Zbigniew Kordela, Unia:

Nie spodziewałem się jakiejś wielkiej gry, ale liczyłem na agresywną postawę mojego zespołu. Tymczasem jeszcze w żadnym meczu z Cracovią, ani u nas, ani na wyjeździe nie zagraliśmy tak bez walki i bez agresji. Zawodnicy sprawiali wrażenie zupełnie nieskoncentrowanych, jakby nie chciało im się grać. Do utraty pierwszej bramki trudno mieć pretensje. Nie rozumiem jednak, jak można nie iść do piłki odbitej od poprzeczki, tylko czekać aż dojdzie do niej rywal. W ten sposób straciliśmy drugą bramkę, a trzecia padła również przy biernej postawie obrońców.

Grzegorz Kmita, Cracovia:

Wreszcie z działań ofensywnych wywiązali się dzisiaj pomocnicy. Myślę tu o strzałach z drugiej linii, których szczególnie brakowało nam w meczach na własnym boisku. Te strzały - oddawane z dalszej odległości - praktycznie rozstrzygnęły o losach tego pojedynku. Druga linia w dużo większym stopniu miała zresztą wpływ na poczynania zespołu i to spowodowało, że mogliśmy w miarę spokojnie kontrolować przebieg spotkania, które w dużej mierze rozstrzygnięte zostało już do przerwy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Unia jest osłabiona, jest to jednak zespół na tyle rutynowany, że spodziewałem się że postawi nam zdecydowanie wyższe wymagania. Cieszę się, że optymistycznym akcentem zakończyliśmy te rozgrywki.

Mecze sezonu 2001/02

Wisłoka Dębica 2001-08-05 Cracovia - Wisłoka Dębica 0:0  Górnik Wieliczka 2001-08-11 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Korona Kielce 2001-08-18 Korona Kielce - Cracovia 2:2  Lewart Lubartów 2001-08-24 Cracovia - Lewart Lubartów 2:3  Łada Biłgoraj 2001-08-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-09-01 LKS Niedźwiedź - Cracovia 1:1  Pogoń Leżajsk 2001-09-08 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Pogoń Staszów 2001-09-12 Cracovia - Pogoń Staszów 2:1  Polonia Przemyśl 2001-09-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:2  Lech Poznań 2001-09-19 Cracovia - Lech Poznań 2:2 k.1-4  Proszowianka Proszowice 2001-09-23 Cracovia - Proszowianka Proszowice 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-09-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-10-06 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:2  Stal Kraśnik 2001-10-13 Stal Kraśnik - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 2001-10-21 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Borek Kraków 2001-10-23 Borek Kraków - Cracovia 0:4  Star Starachowice 2001-10-28 Star Starachowice - Cracovia 1:4  Świt Krzeszowice 2001-11-03 Świt Krzeszowice - Cracovia 0:1  Unia Tarnów 2001-11-10 Unia Tarnów - Cracovia 0:3  Wieczysta Kraków 2001-11-17 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:1  Cracovia_herb 2002 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2002-02-26 Cracovia - Okocimski Brzesko 4:0  LKS Niedźwiedź 2002-03-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:1  Wisłoka Dębica 2002-03-09 Wisłoka Dębica - Cracovia 2:2  Górnik Wieliczka 2002-03-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  Skawinka Skawina 2002-03-19 Skawinka Skawina - Cracovia 1:1 k.4:2  Korona Kielce 2002-03-23 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Lewart Lubartów 2002-03-30 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Łada Biłgoraj 2002-04-06 Cracovia - Łada Biłgoraj 2:0  LKS Niedźwiedź 2002-04-09 Cracovia - LKS Niedźwiedź 0:0  Pogoń Leżajsk 2002-04-13 Cracovia - Pogoń Leżajsk 0:2  Pogoń Staszów 2002-04-20 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2002-04-27 Cracovia - Polonia Przemyśl 0:0  Proszowianka Proszowice 2002-05-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 2:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2002-05-11 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Kraśnik 2002-05-18 Cracovia - Stal Kraśnik 1:1  Stal Stalowa Wola 2002-05-25 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:2  Star Starachowice 2002-06-01 Cracovia - Star Starachowice 4:0  Świt Krzeszowice 2002-06-08 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  Unia Tarnów 2002-06-15 Cracovia - Unia Tarnów 2:1