Lebioda (90' Szewc)
Samolej (78' Jaskowski)

Wstęp

Wolny wstęp na mecz.

Kierownictwo spółki Cracovia zafundowało kibicom mecz za darmo, licząc na doping, który miał pomóc "Pasom" w zdobyciu jakże 3 ważnych punktów. Na stadion przybyło około tysiąc widzów. Po meczu byli wściekli, obrzucili graczy Cracovii i trenera wyzwiskami. Grzegorz Kmita podał się wkrótce do dymisji, zastępować go będą Mirosław Hajdo i Włodzimierz Kwiatkowski.
Przez długie minuty wydawało się, że ten mecz Cracovia musi wygrać. Krakowianie, choć grali przeciętnie, mieli cały czas inicjatywę, sporo sytuacji. Wymieńmy kilka:
13 min - zaskakujące uderzenie Bani bramkarz Bożek wybił na róg.
16 min - Szwajdych strzelał z 6 m, z linii bramkowej piłkę wybił obrońca Wronka (gracze Cracovii sugerowali, że futbolówka była już w siatce).
19 min - po główce Hermaniuka z paru metrów piłka przeszła tuż nad poprzeczką.
W 26 min "Pasy objęły prowadzenie.
W 31 min po szybkim rajdzie i dośrodkowaniu Wacka, Bożek zdjął piłkę z nóg Bani.
Goście w pierwszych 45 min tylko raz zagrozili bramce gospodarzy (ładny strzał Lebiody obronił Paluch).
Na początku II połowy "Pasy nadal dominowały, w 52 min po strzale bojowego Szwajdycha piłka musnęła poprzeczkę. Dwie minuty później zaskakująco z ponad 30 m uderzył Bagnicki i znowu świetnie spisał się Bożek.
I oto nagle z niczego w 65 min, przy biernej postawie obrońców Cracovii, goście po pierwszej groźnej akcji w tym meczu wyrównali. 3 minuty później Stal mogła nawet prowadzić, ale Samolej strzelił z 12 m trochę mało precyzyjnie i Paluch piłkę złapał.
Po kilku minutach znowu inicjatywę przejęła Cracovia, ale grała szalenie nerwowo, chaotycznie. Po zejściu z boiska Hajduka (zła zmiana), zupełnie nie miał kto pokierować jej akcjami. Bo trudno tego było oczekiwać od młodego Grodzickiego? (to przecież nominalny obrońca). W ataku, chyba w akcie rozpaczy, trener skierował do gry w miejsce tracącego siły Hermaniuka - Dudę. "Pasy" przeważały, zamykały rywala na jego połowie, ale klarownych sytuacji już do końca nie miały. W ostatniej minucie dwa razy strzelał z wolnego Ziółkowski, ale nie były to uderzenia, które mogłyby zaskoczyć Bożka.
Nad Cracovią, jak powiedział jej kapitan Łukasz Paluch, zapaliło się czerwone światełko. Dobrze, że kapitan ma tego świadomość...

Jak padły bramki
1:0 - Spod bocznej linii podawał na pole karne Hajduk, do górnej piłki wyskoczył Bagnicki i z 8 metrów uderzył precyzyjnie głową po długim rogu.
1:1 - Rzut wolny dla Stali, uderzał Wężyk, piłkę podbił głową Lebioda, Paluch sparował ją na poprzeczkę. Piłka wróciła w pole, dobijał Wronka, po raz drugi bronił Paluch, ale poprawka Samoleja z 2 metrów trafiła do siatki.

Źródło: Dziennik Polski

Trenerzy o meczu

Grzegorz Kmita, Cracovia

- Składam swoją rezygnację z funkcji trenera. Całą winę za ostatnie niepowodzenia biorę na siebie. Stworzyliśmy dzisiaj sporo sytuacji, ale znowu nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Szkoda mi zwłaszcza Szwajdycha, który był bardzo aktywny, ale grał pechowo. Zmieniłem Hajduka, bo nie wywiązywał się ze swojej roli. Zaryzykowałem, wstawiając Dudę do ataku, ale liczyłem, że coś strzeli. Martwi kontuzja Hrapkowicza (naciągnięcie wiązadeł w kolanie, dr Kita uważa, że uraz nie jest poważny).

Wiesław Wieczerzak, Stal

- Przyjechaliśmy bez trzech czołowych graczy, kontuzjowanych Kamińskiego, Poleszaka, zawieszonego za kartki Kleszcza. Byliśmy praktycznie bez ataku. W tej sytuacji remis na boisku Cracovii cieszy.

Trzy pytania do Pawła Misiora

- Po meczu trener Grzegorz Kmita oświadczył dziennikarzom, że podaje się do dymisji - pytam prezesa MKS Cracovia SSA Pawła Misiora.
- Taka była między nami dżentelmeńska umowa. Jeśli w sobotę zespół nie zdobędzie 3 punktów, trener odchodzi.
- Kto go zastąpi?
- Mirosław Hajdo, dotychczasowy trener naszego drugiego zespołu. Współpracować z nim będzie Włodzimierz Kwiatkowski, były nasz bramkarz, pracował ostatnio też w klubie.
- Czy Cracovia utrzyma się w III lidze?
- Wierzę w to mocno, choć ja mimo najlepszych chęci nie dokonam tego za piłkarzy. Uważam, że duet Hajdo - Kwiatkowski da sobie radę. Inaczej nie podejmowałbym takiej decyzji.

Mecze sezonu 2001/02

Wisłoka Dębica 2001-08-05 Cracovia - Wisłoka Dębica 0:0  Górnik Wieliczka 2001-08-11 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Korona Kielce 2001-08-18 Korona Kielce - Cracovia 2:2  Lewart Lubartów 2001-08-24 Cracovia - Lewart Lubartów 2:3  Łada Biłgoraj 2001-08-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-09-01 LKS Niedźwiedź - Cracovia 1:1  Pogoń Leżajsk 2001-09-08 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Pogoń Staszów 2001-09-12 Cracovia - Pogoń Staszów 2:1  Polonia Przemyśl 2001-09-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:2  Lech Poznań 2001-09-19 Cracovia - Lech Poznań 2:2 k.1-4  Proszowianka Proszowice 2001-09-23 Cracovia - Proszowianka Proszowice 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-09-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-10-06 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:2  Stal Kraśnik 2001-10-13 Stal Kraśnik - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 2001-10-21 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Borek Kraków 2001-10-23 Borek Kraków - Cracovia 0:4  Star Starachowice 2001-10-28 Star Starachowice - Cracovia 1:4  Świt Krzeszowice 2001-11-03 Świt Krzeszowice - Cracovia 0:1  Unia Tarnów 2001-11-10 Unia Tarnów - Cracovia 0:3  Wieczysta Kraków 2001-11-17 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:1  Cracovia_herb 2002 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2002-02-26 Cracovia - Okocimski Brzesko 4:0  LKS Niedźwiedź 2002-03-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:1  Wisłoka Dębica 2002-03-09 Wisłoka Dębica - Cracovia 2:2  Górnik Wieliczka 2002-03-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  Skawinka Skawina 2002-03-19 Skawinka Skawina - Cracovia 1:1 k.4:2  Korona Kielce 2002-03-23 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Lewart Lubartów 2002-03-30 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Łada Biłgoraj 2002-04-06 Cracovia - Łada Biłgoraj 2:0  LKS Niedźwiedź 2002-04-09 Cracovia - LKS Niedźwiedź 0:0  Pogoń Leżajsk 2002-04-13 Cracovia - Pogoń Leżajsk 0:2  Pogoń Staszów 2002-04-20 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2002-04-27 Cracovia - Polonia Przemyśl 0:0  Proszowianka Proszowice 2002-05-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 2:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2002-05-11 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Kraśnik 2002-05-18 Cracovia - Stal Kraśnik 1:1  Stal Stalowa Wola 2002-05-25 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:2  Star Starachowice 2002-06-01 Cracovia - Star Starachowice 4:0  Świt Krzeszowice 2002-06-08 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  Unia Tarnów 2002-06-15 Cracovia - Unia Tarnów 2:1