Jawień
Wasilewski (58' Gawęcki)

Wstęp

Wolny wstęp na mecz.

Kibice Cracovii mogą spać spokojnie, nie spełnił się "czarny" scenariusz, "Pasy" w sobotę wygraną nad Świtem 1-0 postawiły kropkę nad "i". Nic im już nie grozi. Cóż, trzeba się cieszyć nawet z tak drobnych sukcesów...
Goście przyjechali do Krakowa już praktycznie zdegradowani. Walczyli jednak ambitnie, szczególnie po przerwie kilka razy zagrozili bramce Palucha. Podobała się gra pomocnika Piotra Gizy, z którym podobno rozmowy prowadzi Cracovia.
Cracovia grająca szóstką pomocników, tylko jednym nominalnym napastnikiem (Hermaniuk) miała w I połowie sporą przewagę. Ale brakowało precyzyjnego dogrania, stąd mało było pozycji podbramkowych. Tylko raz w 17 min po strzale Podsiadły poprzeczka ratowała Grzybka.
Zaraz na początku II połowy padł gol dla gospodarzy (to już 7. gol obrońcy Dudy w rozgrywkach), którzy poszli za ciosem i w 52 min ponownie Podsiadło "bombardował" poprzeczkę. Potem było "pudło" Hajduka z 16 metrów, strzał z wolnego Fudalego wybity na róg przez Grzybka.
W ostatnich 25 minutach zaczęli się "odgryzać" goście. Sygnałem był świetnie wykonany korner przez Piotra Gizę w 67 min, piłka zatańczyła na linii bramkowej, w ostatniej chwili wybił ją Paluch. Za moment bramkarz Cracovii sparował "bombę" Filipczka, a potem obronił uderzenie Gawęckiego z 14 m.
W 82 min po raz trzeci w tym meczu "zadzwoniła" poprzeczka bramki Świtu, tym razem po uderzeniu Ziółkowskiego z wolnego z 20 m. W 88 min urwał się obrońcom Cracovii P. Giza, w ostatniej chwili sytuację ratował faulem Baran, za co otrzymał żółtą kartkę.
Można powiedzieć - zwycięzców się nie sądzi. Trudno było oczekiwać, iż "Pasy", prezentujące całą rundę kiepską formę, nagle zaczną grać świetnie. Nowi trenerzy posklejali jednak zespół, "odkurzyli" Podsiadłę (był w sobotę bardzo aktywny), dali szansę gry w całym meczu bojowemu Szwajdychowi, w obronie rosłemu Bednarzowi. I dobrze na tym wyszli.
Świt żegna się z III ligą, zapewne zespół czeka gruntowna przebudowa, bo dla kilku starszych graczy są to pożegnalne mecze, a najlepsi, jak Piotr Giza, znajdą lepsze kluby.
To nie żart...
Przed rozpoczęciem II połowy sędzia meczu nakazał ubrać bramkarzowi Świtu Krzeszowice - Grzybkowi pomarańczową kamizelkę. - Bramkarz i gracze Świtu mieli jednakowe granatowe stroje i zupełnie nie odróżniali się - mówił po meczu sędzia Zbigniew Miś. - Przed spotkaniem gracze Świtu tłumaczyli, że nie mają rezerwowego stroju bramkarskiego. W przerwie pomarańczową kamizelkę dostarczyli gospodarze i nakazałem ją ubrać Grzybkowi.

Jak padła bramka
1:0 - Z rzutu rożnego podawał Hajduk, na 5 metrze najwyżej wyskoczył Duda, po jego "główce" piłka odbiła się od słupka i zdaniem sędziego przekroczyła linię bramkową.

Źródło: Dziennik Polski

Trenerzy o meczu

Mirosław Hajdo, Cracovia

- Cel został zrealizowany, nie ma mowy o degradacji. Mamy teraz czyste sumienie z Włodkiem Kwiatkowskim. A nie brakowało głosów, przychodzą młokosy, spuszczą "Pasy" do IV ligi. W meczu ze Świtem szwankowało to najważniejsze ostatnie podanie.

Ryszard Kruk, Świt

- Byliśmy już przed meczem praktycznie zdegradowani, ale chłopcy grali, walczyli. To dobrze, bo tego trzeba wymagać od sportowców. Cracovia była na pewno lepsza. W tym meczu dałem szanse kilku młodzikom np. Wasilewskiemu.

Mecze sezonu 2001/02

Wisłoka Dębica 2001-08-05 Cracovia - Wisłoka Dębica 0:0  Górnik Wieliczka 2001-08-11 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Korona Kielce 2001-08-18 Korona Kielce - Cracovia 2:2  Lewart Lubartów 2001-08-24 Cracovia - Lewart Lubartów 2:3  Łada Biłgoraj 2001-08-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-09-01 LKS Niedźwiedź - Cracovia 1:1  Pogoń Leżajsk 2001-09-08 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Pogoń Staszów 2001-09-12 Cracovia - Pogoń Staszów 2:1  Polonia Przemyśl 2001-09-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:2  Lech Poznań 2001-09-19 Cracovia - Lech Poznań 2:2 k.1-4  Proszowianka Proszowice 2001-09-23 Cracovia - Proszowianka Proszowice 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-09-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-10-06 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:2  Stal Kraśnik 2001-10-13 Stal Kraśnik - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 2001-10-21 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Borek Kraków 2001-10-23 Borek Kraków - Cracovia 0:4  Star Starachowice 2001-10-28 Star Starachowice - Cracovia 1:4  Świt Krzeszowice 2001-11-03 Świt Krzeszowice - Cracovia 0:1  Unia Tarnów 2001-11-10 Unia Tarnów - Cracovia 0:3  Wieczysta Kraków 2001-11-17 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:1  Cracovia_herb 2002 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2002-02-26 Cracovia - Okocimski Brzesko 4:0  LKS Niedźwiedź 2002-03-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:1  Wisłoka Dębica 2002-03-09 Wisłoka Dębica - Cracovia 2:2  Górnik Wieliczka 2002-03-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  Skawinka Skawina 2002-03-19 Skawinka Skawina - Cracovia 1:1 k.4:2  Korona Kielce 2002-03-23 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Lewart Lubartów 2002-03-30 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Łada Biłgoraj 2002-04-06 Cracovia - Łada Biłgoraj 2:0  LKS Niedźwiedź 2002-04-09 Cracovia - LKS Niedźwiedź 0:0  Pogoń Leżajsk 2002-04-13 Cracovia - Pogoń Leżajsk 0:2  Pogoń Staszów 2002-04-20 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2002-04-27 Cracovia - Polonia Przemyśl 0:0  Proszowianka Proszowice 2002-05-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 2:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2002-05-11 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Kraśnik 2002-05-18 Cracovia - Stal Kraśnik 1:1  Stal Stalowa Wola 2002-05-25 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:2  Star Starachowice 2002-06-01 Cracovia - Star Starachowice 4:0  Świt Krzeszowice 2002-06-08 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  Unia Tarnów 2002-06-15 Cracovia - Unia Tarnów 2:1