K. Hajduk
A. Baran (88' G. Baran)
Ankowski
Bania

Cracovia przyjechała do Przemyśla w osłabionym składzie, bez kontuzjowanych Gizy, Piszczka, Szwajdycha, Czerwca, na dodatek po I połowie musiał opuścić boisko Radwański (uraz ścięgna Achillesa). Ale gospodarze też mieli kłopoty personalne, z powodu żółtych kartek nie grali Załoga i Jaroch.
Spotkanie było ciekawe, bardzo zacięte. Gospodarze w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem dla lidera. Swoją dobrą grę Polonia udokumentowała bramką Badowicza. Cracovia tez miała okazje, groźnie strzelali Bania i Wacek.
Druga połowa miała inny przebieg, piłkarze Cracovii w swoim stylu ruszyli do ataku, zaczęli grać bardzo agresywnie na całym boisku. Piłka jak bumerang wracała na przedpole Polonii. Kilka razy pewnie interweniował bramkarz Cisek.
Ale w końcu napór "Pasów" przyniósł gole. Przy pierwszym niezbyt fortunnie interweniował Strzałkowski, ale w tej bramce dużą zasługę miał Ankowski, który po dynamicznym rajdzie sprokurował sytuację.
Napór Cracovii jeszcze bardziej wzrósł, widać było, że gości nie urządza remis, chcieli koniecznie wygrać. Bardzo aktywny był Bania, raz sędzia przymknął oko za faul na nim, ale w 84 min sytuacja była już tak klarowna, że arbiter musiał wskazać na wapno.
W ostatniej minucie "Pasy" mogły podwyższyć na 3-1, z wolnego z ok. 30 metrów strzelał znowu Bania, piłka musnęła poprzeczkę.
Po tym zwycięskim meczu Cracovia coraz bliżej II ligi! Ponieważ ich najgroźniejszy rywal Kolporter Korona Kielce pauzował, przewaga krakowian wzrosła do 11 punktów.
W kolejnym meczu "Pasy" pokazały, że zawsze walczą do końca, tak było wcześniej ze Skawinką, Górnikiem Wieliczka, Unią Tranów, Ładą Biłgoraj, teraz w Przemyślu. Decydujące gole padały w ostatnich 20 minutach, co dobrze świadczy nie tylko o przygotowaniu kondycyjnym Cracovii, ale także o tym, że zawodnicy maja mocne nerwy.
Jak padły bramki
1-0
Napastnik Badowicz zdecydował się na mocny, nie sygnalizowany strzał z ok. 25 merów i piłka pod poprzeczką wpadła do siatki.
1-1
Ankowski wpadł z prawej strony w pole karne, ostro strzelił w kierunku bramki, obrońca Strzałkowski chciał wybić piłkę, ale wpakował ją do własnej bramki.
1-2
Bania był ewidentnie faulowany w polu karnym. Sam poszkodowany strzelał jedenastkę. Pewnie, celnie.

Zdaniem trenera
Wojciech Stawowy, Cracovia:
- To był dla nas bardzo ciężki mecz, Polonia wysoko postawiła poprzeczkę. Cieszy mnie, że zespół nie załamał się prowadzeniem gospodarzy, że jeszcze bardziej podkręcił tempo, zaczął grać bardzo agresywnie. Chłopcy pokazali wielkie serce do gry. Zmieniłem w 46 min Radwańskiego, bo zaczął odczuwać bóle w kontuzjowanej nodze. Arek Baran skręcił nogę, zmienił go jego brat Grzegorz. Jak groźna to kontuzja okaże się po dokładnych badaniach lekarskich. Zobaczymy czy zagra w środę w Krakowie przeciwko Stali Rzeszów.

Krzysztof Radwański - Spuchła prawa noga
Największym pechowcem meczu był obrońca Cracovii Krzysztof Radwański. Po absencji w kilku meczach wybiegł na boisku w Przemyślu, ale musiał zejść z boiska po 45 minutach.
Nie mogłem grać, ból zaczął nasilać się po 20-25 minutach gry. Dlatego poprosiłem trenera o zmianę. Prawa noga mocno spuchła, nie ma mowy o graniu, boli nawet przy chodzeniu. W środę przeciwko Stali Rzeszów na pewno nie zagram. Lekarz twierdzi, że to uraz ścięgna Achillesa. Na szczęście, mamy w drużynie pełnowartościowych zmienników. Chłopcy zagrali w 2. połowie bardzo dobrze, efektem były dwie bramki i 3 punkty. Kiedy wrócę na boisko? Naprawdę nie wiem. Kontuzję trzeba będzie wyleczyć do końca. Chciałbym jeszcze zagrać w tej rundzie.

Piotr Bania był jednym z wyróżniających się graczy Cracovii. W 84 minucie zdobył drugą, decydującą bramkę, dającą 3 punkty "Pasom".
- Sędzia powinien już w 55 min podyktować karnego. Jeden z obrońców złapał mnie w pół, obalił na ziemię. W 84 min dostałem piłkę od Nowaka, "dziubnąłem" ją do przodu i w tym momencie z tyłu ściął mnie obrońca. Karnego strzelałem nie na siłę. Do końca patrzyłem, co robi bramkarz, ponieważ Cisek przed strzałem ruszył w jeden róg bramki, spokojnie przymierzyłem w drugi. Szkoda, że w 90 min po moim strzale z wolnego, z dystansu, piłka otarła się o poprzeczkę. Ale najważniejsze, że zagraliśmy dobry mecz. Włożyliśmy w to spotkanie całe serce. Chłopcy walczyli wspaniale. Szkoda, że w drużynie jest kilka kontuzji, ale mamy wartościowych dublerów.

Źródło: Dziennik Polski

Mecze sezonu 2002/03

Pogoń Szczecin 2002-07-21 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:2  Polonia Warszawa 2002-07-21 Cracovia - Polonia Warszawa 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-07-31 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:1  Lewart Lubartów 2002-08-11 Lewart Lubartów - Cracovia 0:2  Skawinka Skawina 2002-08-14 Cracovia - Skawinka Skawina 7:2  Korona Kielce 2002-08-17 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Siarka Tarnobrzeg 2002-08-25 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2002-08-28 Cracovia - Unia Tarnów 3:0  Proszowianka Proszowice 2002-09-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2002-09-04 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Łada Biłgoraj 2002-09-07 Cracovia - Łada Biłgoraj 7:0  Sandecja Nowy Sącz 2002-09-14 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:2  Polonia Przemyśl 2002-09-21 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 2002-09-29 Stal Rzeszów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2002-10-09 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  Pogoń Staszów 2002-10-13 Cracovia - Pogoń Staszów 6:1  LKS Niedźwiedź 2002-10-19 Cracovia - LKS Niedźwiedź 7:0  Nida Pińczów 2002-10-26 Nida Pińczów - Cracovia 1:3  Hutnik Kraków 2002-11-03 Cracovia - Hutnik Kraków 2:0  Motor Lublin 2002-11-06 Motor Lublin - Cracovia 1:4  Górnik Wieliczka 2002-11-10 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:0  Pogoń Skotniki 2002-11-17 Pogoń Skotniki - Cracovia 2:4  Cracovia_herb 2003 Trening Noworoczny  Piotrcovia Piotrków Trybunalski 2003-01-23 Piotrcovia-Ptak Piotrków Trybunalski - Cracovia 5:3  GKS Katowice 2003-01-30 GKS Katowice - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 2003-02-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:1  Viktoria Žižkov 2003-02-09 Viktoria Žižkov - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2003-03-02 Piast Gliwice - Cracovia 3:1  Skawinka Skawina 2003-03-23 Skawinka Skawina - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2003-03-30 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Pogoń Miechów 2003-04-02 Pogoń Miechów - Cracovia 0:3  Siarka Tarnobrzeg 2003-04-05 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 3:1  Górnik Wieliczka 2003-04-12 Górnik Wieliczka - Cracovia 2:3  Lewart Lubartów 2003-04-16 Cracovia - Lewart Lubartów 5:0  Unia Tarnów 2003-04-19 Unia Tarnów - Cracovia 0:2  Garbarnia Kraków 2003-04-23 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 k.4:2  Proszowianka Proszowice 2003-04-27 Cracovia - Proszowianka Proszowice 1:1  Łada Biłgoraj 2003-05-01 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2003-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 3:0  Polonia Przemyśl 2003-05-10 Polonia Przemyśl - Cracovia 1:2  Stal Rzeszów 2003-05-14 Cracovia - Stal Rzeszów 2:1  Podgórze Kraków 2003-05-21 Podgórze Kraków - Cracovia 0:8  Pogoń Staszów 2003-05-25 Pogoń Staszów - Cracovia 2:1  Hutnik Kraków 2003-06-01 Hutnik Kraków - Cracovia 5:2  Nida Pińczów 2003-06-08 Cracovia - Nida Pińczów 5:0  LKS Niedźwiedź 2003-06-14 LKS Niedźwiedź - Cracovia 0:3  Motor Lublin 2003-06-21 Cracovia - Motor Lublin 2:0