Giza
Przytuła (72' Makuch)
Bojarski
Bania (86' Szczoczarz)

W spotkaniu rozpoczynającym 69 sezon piłkarski w Polsce drużyna, Cracovii pokonała w Lubinie, Zagłębie 5-2. Mało, kto spodziewał się aż tak wysokiego i imponującego zwycięstwa gości, którzy jeszcze trzy miesiące temu, w rozgrywkach o mistrzostwo 2 ligi przegrali w Lubinie 1-0.

Pierwsza połowa to imponująca gra gości z Krakowa, którzy zaskoczyli lubinian bardzo ofensywną i agresywną grą już na ich połowie, z czym piłkarze Zagłębia zupełnie nie potrafili sobie poradzić. Goście grali z wielkim impetem i niemalże od początku spotkania wiadomo było, że bramki dla nich są tylko kwestią czasu. Pierwszą dogodną sytuację goście stworzyli sobie już w 4 min jednak Bania nie potrafił pokonać dobrze interweniującego Madarića. Starający się atakować gospodarze czynili do bardzo nieporadnie. Wolni i odcięci od podań Niciński z Łobodzińskim nie potrafili przedostać się pod bramkę Olszewskiego a nawet, kiedy się już tam znaleźli razili wyjątkową nieskutecznością.

W 22 min goście obieli prowadzenie. z prawej strony urwał się Paweł Nowak poczym dośrodkował wprost na głowę wbiegającego w pole karne Węgrzyna, który strzałem głową, tuż obok interweniującego Madarić umieścił piłkę w siatce. Nim piłkarze Zagłębie zdołali się otrząsnąć goście prowadzili już 2-0. niespełna 2 min później goście przeprowadzili akcję po której Bojarski zdecydował się na strzał z linii 16 metrów. Po strzale Bojarskiego piłka przeleciała pomiędzy nogami lubińskich defensorów i trafiła do zamykającego, przy "długim słupku", Nowaka który plasowanym strzałem skierował piłkę do siatki.

Po utracie drugiej bramki gospodarze starali się ruszyć do ataku, jednak w dalszym ciągu nie potrafili przedostać się pod bramkę gości. Jedyną dogodną sytuacją, jaką stworzyli sobie w tym fragmencie gry był strzał Łobodzińskiego, który w 34 min zdecydował się na strzał z dystansu, który poszybował daleko od bramki. W końcówce pierwszej odsłony goście natarli raz jeszcze. Widząc wyjątkową nieporadność i opieszałość w szeregach defensywnych gospodarzy przeprowadzili dwie bardzo dobre akcje, które przyniosły im dwie kolejne bramki. Najpierw w 38 min Giza dośrodkował na głowę Piotra Bani, który nie miał problemów z pokonaniem Madaricia. 5 minut później piłkę z prawej strony ponownie dośrodkował Bania a zamykający akcję Nowak skierował piłkę do braki Zagłębie. Do przerwy goście prowadzili 4-0.

Po zmianie stron w drużynie gospodarzy nastąpiła zmiana. Słabo spisującego się Jackiewicza zastąpił Mierzejewski, co nieco ożywiło ofensywne poczynania lubinian. Jeszcze więcej świeżości w szeregi Zagłębia wniósł Zbigniew Murdza, który w 61 min zastąpił Nicińskiego. Na nic się to zdało bowiem w 72 min piąte trafienie zanotowali goście w pasiastych strojach. Tuż przed linią pola karnego wprowadzony kilka minut wcześnie Piętka faulował Bojarskiego, za co sędzia słusznie ukarał pomocnika gospodarzy żółtym kartonikiem a gościom nakazał wznowić grę z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Skrzyński, po strzale którego piłka minęła mur

Wojciech Stawowy trener Cracovii: - Gratuluję swojej drużynie. Jak na debiut w ekstraklasie zaprezentowała się bardzo dobrze. W pierwszej połowie graliśmy ofensywnie, agresywnie i skutecznie. W drugiej części meczu byliśmy nastawieni na kontratak. Zagłębie miało optyczną przewagę, ale piąta bramka pokazała, że potrafimy się skutecznie bronić i kontratakować. Może gdyby nie przebieg pierwszej połowy, druga część spotkania byłaby ciekawsza i bardziej nerwowa.

Drażen Besek trener Zagłębia: - Ciężko coś powiedzieć po przegranym pierwszym meczu w lidze. Gratuluję Cracovii, bo jej piłkarze zaprezentowali piłkę na pierwszoligowym poziomie. My z kolei popełnialiśmy takie błędy, szczególnie w pierwszej połowie, jakie nie powinny się zdarzyć na tym poziomie gry.

Mecze sezonu 2004/05

Ruch Chorzów 2004-07-10 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-07-13 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:0  Matáv Sopron 2004-07-15 Matáv Sopron - Cracovia 2:2  Energie Cottbus 2004-07-17 Cracovia - Energie Cottbus 1:0  FK Zemun 2004-07-17 Cracovia - FK Zemun 2:0  Debreceni VSC 2004-07-19 Debreceni VSC - Cracovia 3:2  Zagłębie Lubin 2004-07-30 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:5  Skalnik Gracze 2004-08-03 Skalnik Gracze - Cracovia 2:1  Górnik Łęczna 2004-08-07 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2004-08-21 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 2:3  Legia Warszawa 2004-08-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  GKS Katowice 2004-09-04 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Górnik Zabrze 2004-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2004-09-17 Lech Poznań - Cracovia 0:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-09-26 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:0  Wisła Kraków 2004-10-03 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Energie Cottbus 2004-10-10 Energie Cottbus - Cracovia 2:2  Polonia Warszawa 2004-10-15 Cracovia - Polonia Warszawa 2:1  GKS Katowice 2004-10-30 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2004-11-06 Cracovia - Wisła Płock 4:0  Pogoń Szczecin 2004-11-13 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Amica Wronki 2004-11-20 Cracovia - Amica Wronki 0:1  New Jersey Falcons 2004-11-28 New Jersey Falcons - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2005 Trening Noworoczny  Admira Wacker Mödling 2005-01-30 Admira Wacker Mödling - Cracovia 1:2  Zimbru Kiszyniów 2005-02-26 Cracovia - Zimbru Kiszyniów 0:0  Terek Grozny 2005-02-26 Terek Grozny - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2005-03-18 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Radomiak Radom 2005-03-23 Cracovia - Radomiak Radom 1:4  GKS Katowice 2005-03-29 Cracovia - GKS Katowice 3:2  Legia Warszawa 2005-04-10 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2005-04-13 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2005-04-16 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2005-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Lech Poznań 2005-04-23 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-05-02 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Polonia Warszawa 2005-05-13 Polonia Warszawa - Cracovia 2:3  GKS Katowice 2005-05-21 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Wisła Płock 2005-05-25 Wisła Płock - Cracovia 3:0  Łada Biłgoraj 2005-05-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:3  New Jersey Falcons 2005-06-03 Cracovia - New Jersey Falcons 5:0  Pogoń Szczecin 2005-06-09 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:2  Amica Wronki 2005-06-12 Amica Wronki - Cracovia 3:2