Radzewicz (46' Kaczmarczyk, 77' Sobolewski)
Sikora
Mecz poprzedniego dnia:

2004-09-25 Cracovia II - Pogoń Miechów 0:1

Beniaminek ekstraklasy, Cracovia pokonał na własnym stadionie wicelidera tabeli Groclin Dyskobolię 2:0. Drużyna z Grodziska przegrała pierwszym mecz w tym sezonie. Cracovia była zespołem lepszym i wygrała w pełni zasłużenie.

Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę, bo dwóch zawodników - Ivica Kriżanac i Robert Górski otrzymało czerwone kartki.

Obydwa zespoły od pierwszych minut grały ofensywnie, ale dość długo nie mogły stworzyć groźnych sytuacji podbramkowych. Walka toczyła się głównie na środku boiska. Obrońcy gospodarzy i gości spisywali się bez zarzutu i nie dopuszczali napastników do strzałów. Dopiero po 20 minutach bramkarze obydwu drużyn mieli więcej do roboty. W 20 min Pance Kumbev po rzucie wolnym wykonywanym przez Sebastiana Milę z 8 metrów groźnie strzelił, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Cracovia odpowiedziała niecelnymi strzałami Piotra Gizy i Pawła Nowaka.

Gospodarze zdobyli niewielką przewagę w polu i raz po raz groźnie atakowali. Najpierw Marcin Bojarski, a chwilę potem Piotr Bania celnie strzelali z rzutów wolnych, jednak bramkarz Sebastian Przyrowski nie dał się zaskoczyć. Wyłapał także piłkę po strzale Kazimierza Węgrzyna po rzucie rożnym. Najlepsza okazję do zdobycia gola zmarnował Paweł Drumlak, który w 36. min strzelił z kąta z 10 m tuż obok słupka.

Groclin zdobył w tym okresie gry tylko jedną groźną sytuację podbramkową. Sebastian Mila po indywidualnej akcji i ograniu obrońców Cracovii silnie strzelił z 18 m, jednak minimalnie spudłował. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

Znacznie więcej emocji było po przerwie. Gospodarze zdobyli wyraźną przewagę w polu, spychając gości do obrony. Raz po raz na bramkę Groclinu sunęły składne ataki krakowian, kończone strzałami, które albo mijały cel albo też stawały się łupem bramkarza Przyrowskiego. Efektem tej przewagi był gol w 69. min. W zamieszaniu podbramkowym powstałym po rzucie rożnym Kriżanac sfaulował Marcina Bojarskiego, za co sędzia podyktował "jedenastkę". Poszkodowany pewnie wykonał rzut karny, zdobywając prowadzenie dla Cracovii.

Groclin poderwał się do ataku, chcąc wyrównać, ale czynił to nieporadnie. Obrona gospodarzy z łatwością rozbijała ataki gości.

Cracovia nie ograniczała się tylko do obrony własnej bramki i do utrzymania jednobramkowej przewagi, lecz groźnie kontratakowała. Od 81. min Groclin grał w dziesiątkę; za faul Kriżanac otrzymał drugą żółtą kartkę i w efekcie zobaczył czerwoną. Obrońca gości musiał więc opuścić boisko. Końcówka meczu była nerwowa. Groclin kończył to spotkanie w dziewiątkę, bo w ostatniej minucie meczu także Robert Górski został ukarany czerwonym kartonikiem za niesportowe zachowanie.

Grająca w przewadze Cracovia zdobyła już w doliczonym czasie gry drugiego gola, po efektownym strzale Marcina Bojarskiego z 10 metrów.

Trenerzy o meczu

Wojciech Stawowy (trener Cracovii)

Chciałem pochwalić mój zespół za determinację i dyscyplinę taktyczną. Stosowaliśmy pressing już na połowie rywala wybijając go z uderzenia. Było to nasze pierwsze zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością. Wygraliśmy zasłużenie, mając przewagę w tym meczu. Jesteśmy już myślami przy derbach z Wisłą. Uważam, że nie stoimy na straconej pozycji także w spotkaniu z liderem naszej ekstraklasy.

Dusan Radolsky (trener Groclinu)

W pierwszej połowie trzymaliśmy gospodarzy na dystans. I nie daliśmy sobie strzelić gola. Przed przerwą mój zespół grał nieźle. Znacznie gorzej było po przerwie. Straciliśmy dwie bramki i przegraliśmy pierwszy mecz w tym sezonie. Fantastyczna była krakowska publiczność. Z powodu kontuzji i niedyspozycji zawodników nasz atak był osłabiony.

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2004/05

Ruch Chorzów 2004-07-10 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-07-13 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:0  Matáv Sopron 2004-07-15 Matáv Sopron - Cracovia 2:2  Energie Cottbus 2004-07-17 Cracovia - Energie Cottbus 1:0  FK Zemun 2004-07-17 Cracovia - FK Zemun 2:0  Debreceni VSC 2004-07-19 Debreceni VSC - Cracovia 3:2  Zagłębie Lubin 2004-07-30 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:5  Skalnik Gracze 2004-08-03 Skalnik Gracze - Cracovia 2:1  Górnik Łęczna 2004-08-07 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2004-08-21 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 2:3  Legia Warszawa 2004-08-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  GKS Katowice 2004-09-04 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Górnik Zabrze 2004-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2004-09-17 Lech Poznań - Cracovia 0:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-09-26 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:0  Wisła Kraków 2004-10-03 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Energie Cottbus 2004-10-10 Energie Cottbus - Cracovia 2:2  Polonia Warszawa 2004-10-15 Cracovia - Polonia Warszawa 2:1  GKS Katowice 2004-10-30 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2004-11-06 Cracovia - Wisła Płock 4:0  Pogoń Szczecin 2004-11-13 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Amica Wronki 2004-11-20 Cracovia - Amica Wronki 0:1  New Jersey Falcons 2004-11-28 New Jersey Falcons - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2005 Trening Noworoczny  Admira Wacker Mödling 2005-01-30 Admira Wacker Mödling - Cracovia 1:2  Zimbru Kiszyniów 2005-02-26 Cracovia - Zimbru Kiszyniów 0:0  Terek Grozny 2005-02-26 Terek Grozny - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2005-03-18 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Radomiak Radom 2005-03-23 Cracovia - Radomiak Radom 1:4  GKS Katowice 2005-03-29 Cracovia - GKS Katowice 3:2  Legia Warszawa 2005-04-10 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2005-04-13 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2005-04-16 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2005-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Lech Poznań 2005-04-23 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-05-02 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Polonia Warszawa 2005-05-13 Polonia Warszawa - Cracovia 2:3  GKS Katowice 2005-05-21 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Wisła Płock 2005-05-25 Wisła Płock - Cracovia 3:0  Łada Biłgoraj 2005-05-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:3  New Jersey Falcons 2005-06-03 Cracovia - New Jersey Falcons 5:0  Pogoń Szczecin 2005-06-09 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:2  Amica Wronki 2005-06-12 Amica Wronki - Cracovia 3:2