Topolski (46' Sasin)
Reiss
Nawrocik (54' Gajtkowski)

2005-04-23 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 2:1

Na boisku od pierwszej minuty gra była bardzo zacięta i ostra. Lechici wcale nie zamierzali się bronić i od pierwszej minuty zaatakowali. Po wybiciu piłki z linii obronnych przez Skrzyńskiego zdawało się, że ta padnie łupem obrońców Lecha. Zwłaszcza, że w przodzie był oprócz obrońców Lecha tylko jeden napastnik Cracovii, Bania. Źle ustawieni Lechici nie zdołali jednak dosięgnąć górnej piłki do której doskoczył Bania i w sytuacji sam na sam nie dał szansy Komorowskiemu na jakąkolwiek obronę. Wczesna utrata bramki przez gości spowodowała, że już do końca oglądaliśmy otwartą obustronnie grę, przez co pojedynek zyskał na widowiskowości. Co chwilę na bramkę Lecha i Cracovii ciągnęły ataki, a piłka często rozgrywana była na polu karnym, wykańczana strzałem lub dośrodkowaniem. W pierwszej połowie więcej z gry miała Cracovia, która jednak pomimo stworzonych sytuacji nie potrafiła wykończyć ich celnym strzałem (Przytuła, Nowak, Bojarski). Kilka dobrze zapowiadających się akcji zostało spartaczonych przez ich spowolnienie, lub niedokładne podanie. W tym okresie Lech starał się zatrudniać Cabaja strzałami z daleka (Świerczewski, Nawrocik, Reiss, Zakrzewski), jednak były one niecelne, lub zbyt łatwe, by mogły zaskoczyć Cabaja)

W II połowie gra się wyrównała; Kilkanaście pierwszych minut to nawet przewaga Lecha. W 50 minucie po zamieszaniu pod bramką Cabaja piłka uderzona główką przez napastnika Lecha trafia w poprzeczkę; była to najlepsza sytuacja Lechitów do wyrównania. Chwilę później akcja Cracovii po której faulowany był Bojarski i Baran; piłka trafia w końcu do Bani, który z 12 metrów nie trafia w światło bramki. Obustronna wymiana ciosów trwa, sytuacje po stronie Lechitów marnuje Reiss i Nawrocik. W Cracovii do sytuacji dochodzi dwukrotnie Bania, ale zbyt długo zwleka z oddaniem strzału. Dobry mecz rozgrywał Bojarski, który przeprowadzał akcje w szybkim tempie, nie dawał się powstrzymywać inaczej jak częstymi faulami. Gorąco było do ostatnich minut. W 90 minucie brzydki faul na zawodniku Cracovii na 22 metrze na wprost bramki. Wolnego egzekwuje Skrzyński, który precyzyjnym strzałem lokuje piłkę tuż przy lewym słupku bramki Lecha. Wkrótce sędzia kończy mecz.

Cracovia rozegrała może najlepszy mecz w tej rundzie, choć nie można pominąć błędów, które popełniła w tym meczu. O ile obrona popełniła niewiele błędów (bardzo dobry mecz Skrzyńskiego), to w przeprowadzaniu ataku nadal szwankuje ostatnie podanie. W dzisiejszym meczu Cracovia łatwo przechodziła do ataku, nareszcie mniej podań wszerz boiska, nadal jednak było zbyt dużo niedokładnych podań i chaosu w prostopadłych podaniach do wychodzących napastników. W linii pomocy nadal bryluje Baran i Bojarski. Martwi ciągły brak formy Gizy, który dziś był najsłabszym w zespole Cracovii. Niestety w ataku nie ma egzekutora; dobrze, że dziś w jednej sytuacji przypomniał się Bania. Może jest to zapowiedź powrotu Piotrka do formy z jesieni?

Lechici wracają do domu bez punktów. O ile linia pomocy i napad wygląda w poznańskiej drużynie dość dobrze, to o obronie nie można nic dobrego powiedzieć (fatalne zachowanie przy bramce Bani, kilka III-ligowych kiksów).

W następnych kolejkach najtrudniejsze sprawdziany ekipy Stawowego (Groclin i Wisła), które zweryfikują opinie o poprawie formy. Wciąż nadzieja na puchary jest...

Źródło: TerazPasy.pl

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2004/05

Ruch Chorzów 2004-07-10 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-07-13 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:0  Matáv Sopron 2004-07-15 Matáv Sopron - Cracovia 2:2  Energie Cottbus 2004-07-17 Cracovia - Energie Cottbus 1:0  FK Zemun 2004-07-17 Cracovia - FK Zemun 2:0  Debreceni VSC 2004-07-19 Debreceni VSC - Cracovia 3:2  Zagłębie Lubin 2004-07-30 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:5  Skalnik Gracze 2004-08-03 Skalnik Gracze - Cracovia 2:1  Górnik Łęczna 2004-08-07 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2004-08-21 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 2:3  Legia Warszawa 2004-08-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  GKS Katowice 2004-09-04 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Górnik Zabrze 2004-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2004-09-17 Lech Poznań - Cracovia 0:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-09-26 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:0  Wisła Kraków 2004-10-03 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Energie Cottbus 2004-10-10 Energie Cottbus - Cracovia 2:2  Polonia Warszawa 2004-10-15 Cracovia - Polonia Warszawa 2:1  GKS Katowice 2004-10-30 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2004-11-06 Cracovia - Wisła Płock 4:0  Pogoń Szczecin 2004-11-13 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Amica Wronki 2004-11-20 Cracovia - Amica Wronki 0:1  New Jersey Falcons 2004-11-28 New Jersey Falcons - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2005 Trening Noworoczny  Admira Wacker Mödling 2005-01-30 Admira Wacker Mödling - Cracovia 1:2  Zimbru Kiszyniów 2005-02-26 Cracovia - Zimbru Kiszyniów 0:0  Terek Grozny 2005-02-26 Terek Grozny - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2005-03-18 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Radomiak Radom 2005-03-23 Cracovia - Radomiak Radom 1:4  GKS Katowice 2005-03-29 Cracovia - GKS Katowice 3:2  Legia Warszawa 2005-04-10 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2005-04-13 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2005-04-16 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2005-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Lech Poznań 2005-04-23 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-05-02 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Polonia Warszawa 2005-05-13 Polonia Warszawa - Cracovia 2:3  GKS Katowice 2005-05-21 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Wisła Płock 2005-05-25 Wisła Płock - Cracovia 3:0  Łada Biłgoraj 2005-05-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:3  New Jersey Falcons 2005-06-03 Cracovia - New Jersey Falcons 5:0  Pogoń Szczecin 2005-06-09 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:2  Amica Wronki 2005-06-12 Amica Wronki - Cracovia 3:2