2005-07-09 Cracovia - Karpaty Lwów 3:2

Cracovia – Karpaty Lwów (II liga ukraińska) 3-2 (2-1)

0-1 Batista 3 min., 1-1 Nowak 29 min., 2-1 Szczoczarz 41 min., 2-2 Batista 63 min., 3-2 Bania 78 min. (karny).

Cracovia: Olszewski (46. Cabaj) - Piątek, Karwan, Świstak (46. Wacek), Baster - Giza, A. Baran, Przytuła (46. Drumlak) – Bojarski (46. Pawlusiński), Szczoczarz (46. Bania), Nowak (46. Moskała).

Sparing odbył się w Zakopanem.

0:1 - Batista 5 min. - strzał z dystansu 1:1 - Nowak 30 min. - szybka akcja prawą stroną, dośrodkowanie Szczoczarza i strzał głową Nowaka z 8 metrów. 2:1 - Szczoczarz 44 min. - szybka akcja prawą stroną, dośrodkowanie Nowaka i strzał głową Szczoczarza z 7 metrów. 2:2 - Batista – 65 min. – wrzutka z prawej strony i strzał Batisty z 5 metrów. 3:2 - Bania - 83 min. z karnego - (za faul na Drumlaku)

Cracovia rozpocząła mecz w składzie: Olszewski - Piątek, Karwan, Świstak, Baster - Giza, A. Baran, Przytuła - Bojarski, Szczoczarz, Nowak.

Karpaty Lwów okazały się bardzo wymagającym rywalem, wybieganym, grającym szybką techniczną piłkę. Mecz był twardy i bardzo szybki choć toczył się na śliskiej, mokrej murawie. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Cracovia zagrała bardzo skutecznie wykorzystując w I połowie dwie groźne sytuacje stworzone przez Nowaka i Szczoczarza.

W przerwie trener Wojciech Stawowy dokonał 6 zmian. Zeszli z boiska: Olszewski, Świstak, Nowak, Przytuła, Bojarski, Szczoczarz. W ich miejsce weszli: Cabaj, Wacek, Drumlak, Moskała, Bania, Pawlusiński.

W sparingu z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela nie mógł wystąpić stoper Łukasz Skrzyński. W drugiej połowie partnerem Michała Karwana na środku obrony był debiutujący w tej roli Tomasz Wacek. Źródło: terazpasy.pl