2005-12-11 Cracovia - Podhale Nowy Targ 5:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 22:49, 1 lut 2011 autorstwa FortArt (Dyskusja | edycje) (stronę 11 XII 2005 Cracovia - Podhale Nowy Targ 5:3 przeniósł do 2005-12-11 Cracovia - Podhale Nowy Targ 5:3)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaczek
Hokej.png
7 kolejka, IV runda, etap Sezon zasadniczy, Ekstraliga
niedziela, 11 grudnia 2005

Cracovia - Podhale Nowy Targ

5
:
3

(0:0; 1:0; 4:3)


Podhale Nowy Targ - hokej mężczyzn herb.png


Skład:
Radziszewski

Dulęba
Marcińczak
L.Laszkiewicz
Słaboń
Twardy

B.Piotrowski
Chabior
Šafárik
Potočný
Horný

Kozendra
Gąska
M. Piotrowski
Voznik
Sarnik

S.Urban
Cieślak
Witowski
Bramki
Voznik (30')
Twardy (43')

Słaboń (46')

M. Piotrowski (53')
Sarnik (56')
1:0
2:0
2:1
3:1
3:2
4:2
5:2
5:3


Słowakiewicz (46')

Podlipni (50')


Podlipni (60')
Skład:
Rajski

Sroka
Wilczek
Różański
Kolusz
Kacirz

Jakes
Gil
Podlipni
Moskal
Łyszczarczyk

Łabuz
Zamojski
Zubek
Biela
Malinowski

Ćwikła
Słowakiewicz
Jastrzębski

Prasa

ComArch/Cracovia - Wojas/Podhale 5:3 - Gazeta Wyborcza 13.12.2005

Nie padła krakowska twierdza, choć z takimi zamiarami wyjechali na lód nowotarżanie. Co więcej, przez dwie tercje nie były to złudne marzenia. Ale Cracovia znów pokazała, że kto chce z nią wygrać, po dwóch tercjach musi prowadzić co najmniej dwiema bramkami. Inaczej polegnie tak jak wczoraj Podhale. Kibice, którzy wolą skuteczny hokej, mogli sobie wczoraj darować dwie tercje. Mimo kilku niezłych okazji wpadła wtedy tylko jedna bramka. Na pozostanie w domu mogli sobie pozwolić także widzowie preferujący agresywną grę. Zaledwie osiem minut kar w całym meczu to pewnie jeden z ligowych rekordów. Wystarczy dodać, że pierwsza kara została nałożona dopiero w 38. minucie. - To był ciężki taktycznie mecz - przyznał trener Cracovii Rudolf Rohaczek.

Wcześniej na lodowisku było wiele dynamicznej gry, akcje przenosiły się z jednej strony tafli na drugą. Gra była szybka, prawie chaotyczna. Dodatkowo żaden zespół nie potrafił zdobyć gola. Cracovia nacierała bez koncepcji, często wrzucając krążek w tercję obronną Podhala, ale goście bronili się dobrze. Obaj bramkarze też spisywali się bez zarzutu: Rafał Radziszewski poradził sobie ze strzałami Dariusza Łyszczarczyka i dwoma uderzeniami z najbliższej odległości Marcina Kolusza. Natomiast Tomasz Rajski wyciągnął uderzenia Leszka Laszkiewicza i debiutującego w Cracovii Richarda Šafárika.

- Dużo zależało od strzelenia pierwszej bramki, ten, kto ją stracił, musiał się otworzyć - przyznał po meczu [Rudolf Rohaczek|Rohaczek]]. A na gole trzeba było czekać pół meczu. Po podaniu Piotra Sarnika i uderzeniu Martina Voznika kibice krzyknęli "gol" po raz pierwszy. Głową kręcił tylko Rafał Sroka, który sprokurował tę sytuację.

Druga bramka to pięknie rozegrana akcja w przewadze (na ławce kar Sebastian Łabuz). Laszkiewicz do Damiana Słabonia, ten momentalnie do Rafała Twardego i 2:0. "Szarotki" rozklepane, ale - jak się okazało - zachowały siły. Marcin Ćwikła zagrał mocno wzdłuż bramki Radziszewskiego, lot krążka przeciął Dawid Słowakiewicz i nowotarżanie zwietrzyli szansę. Na krótko. Pół minuty później znowu duet Laszkiewicz - Słaboń i znowu dwie bramki przewagi "Pasów". Odpowiedź Podhala? Proszę bardzo. Bomba Tomasa Jakesa spod niebieskiej, kij przykłada Zbigniew Podlipni i znowu wynik "na styku". Gry pod presją nie lubi najwyraźniej Michał Piotrowski. Po jego silnym strzale zrobiło się 4:2. To dla Podhala było już za wiele. Potem jeszcze Piotr Sarnik wykorzystał jedyny błąd w meczu Rajskiego i pogrążył "Szarotki".

Premie za zwycięski mecz zawodnicy Cracovii przekazali choremu hokeiście Michałowi Radwańskiemu.