2006-05-07 Cracovia - Lech Poznań 3:2

Wersja z dnia 20:02, 14 lut 2011 autorstwa FortArt (Dyskusja | edycje) (→‎Filmy: podejrzenie NPA)

2006-05-06 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 3:1

Piękną oprawą przywitali kibice Cracovii piłkarzy i sympatyków poznańskiego Lecha. Setki flag w barwach Cracovii, Lecha i Arki wypełniły cały sektor od strony Błoń.

Pierwszą optymistyczną informacją było pojawienie się na boisku Łukasza Skrzyńskiego, który na piątkowym treningu nabawił się kontuzji. Niespodzianką była obecność w składzie Marcina Zimonia.

Do składu, na środek obrony, powrócił po pauzie za czerwoną kartkę Mateusz Rzucidło. W pomocy osłabionej brakiem Gizy i Barana (kartki) zadania defensywne trener Białas powierzył Krzysztofowi Przytule i mającemu zaledwie 1 minutę gry w ekstraklasie Marcinowie Zimoniowi. Przed nimi operował Paweł Drumlak. W przodzie wysuniętego Piotra Banię wspierali z prawej Bojarski, a z lewej Moskała.

Mecz rozpoczął się wspaniale dla Cracovii. Już w 4 minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Marcina Bojarskiego pozostawiony bez opieki 10 metrów od bramki Paweł Drumlak głową skierował piłkę do bramki Kotorowskiego. 1:0 dla Pasów!

Pierwszy kwadrans bardzo dobrej gry Cracovii zakończyła koronkowa akcja w polu karnym Pawła Drumlaka i Tomasza Wacka po której kapitan drużyny Piotr Bania bliski był zdobycia drugiej bramki dla Cracovii.

W kolejnych minutach Lech starał się odrobić szybko straconą bramkę. Poznaniacy kilka razy przedostali się w pobliże pola karnego, próbowali strzałów z dalszej odległości jednak dobrze w bramce Cracovii spisywał się Sławomir Olszewski.

Cracovia nie rezygnowała z prób strzelenia kolejnych bramek. W 35 minucie Kotorowski z najwyższym trudem obronił strzał z dystansu Krzysztofa Przytuły.

Odpowiedź Lecha była natychmiastowa. Reiss z rzutu wolnego tuż zza lini pola karnego trafił w słupek...Za moment ten sam zawodnik z kilku metrów zmusił do interwencji Olszewskiego.

Pierwsze 45 minut mogło się podobać. Obydwa zespoły zaprezentowały odważny, ofensywny futbol. Szybko zdobyta bramka ustawiła mecz. Lech starał się zdobyć wyrównującą bramkę i zdobył lekką, optyczną przewagę. Cracovia aktywnie się broniła, raz po raz przeprowadzając groźne kontrataki.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Cracovia miała doskonałą okazję do zdobycia drugiej bramki. Po akcji prawą stroną Moskały piłkę w polu karnym przejął Bojarski jednak jego strzał obronił Kotorowski.

W 51 minucie Lech bliski był wyrównania. Wprowadzony po przerwie Dawid Topolski z 12 metrów silnie strzelił lecz Sławomir Olszewski z największym trudem sparował piłkę.

Cracovia nie rezygnowała ze zdobycia drugiej bramki. W 55 minucie po rzucie rożnym Piotr Bania strzelił głową tuż przy słupku.

Minutę później było już 1:1. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Reissa z prawej strony pola karnego Zakrzewski uprzedził Olszewskiego i głową skierował piłkę do bramki...

Lech nie zadowolił się remisem. W 62 minucie świerczewski otrzymał piłkę w polu karnym i z 11 metrów strzałem po ziemi zdobył drugą bramkę dla Lecha.

Odpowiedź Cracovii była natychmiastowa. W 65 minucie Krzysztof Przytuła z odległości ponad 25 metrów strzelił nie do obrony - w górny róg bramki Kotorowskiego. 2:2!

Chwilę później Przytuła idealnie obsłużył Moskałę którego jednak ubiegł bramkarz Lecha.

W 73 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Zimonia zastąpił Joao Paulo.

Dziesięć minut przed końcem meczu piękną akcję z prawej strony boiska przeprowadzili Krzysztof Przyytuła i Paweł Nowak. Strzał tego ostatniego z dużym trudem obronił Kotorowski.

Za moment rozgrywający świetny mecz Krzysztof Przytuła dwukrotnie starał się skopiować swój wyczyn z 65 minuty gdy strzałem z dystansu pokonał Kotorowskiego.

Efektem wyraźnej przewagi Cracovii w ostatnnich minutach meczu był rzut karny podyktowany za rękę Świerczewskiego.

Po chwili wahania Marcin Bojarski zdecydował się wykonywać jedenastkę i silnym strzałem w dolny róg zdobył trzecią bramkę dla Cracovii. 3:2!

W końcówce Uszalewski zmienił Moskałę, a sędzia pokazał trzy żółte kartki w tym jedną dla Łukasza Skrzyńskiego, która eliminuje go z meczu z Wisłą Płock.

Kibice, którzy zdecydowali się przyjść na stadion przy ul. Kałuży byli świadkami dobrego, emocjonującego widowiska. Padło pięć bramek a gol Krzysztofa Przytuły mógłby być ozdobą każdego stadionu....

Źródło: TerazPasy.pl

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2005/06

Tatran Preszów 2005-07-03 Cracovia - Tatran Preszów 1:2  Karpaty Lwów 2005-07-09 Cracovia - Karpaty Lwów 3:2  Szczakowianka Jaworzno 2005-07-13 Cracovia - Szczakowianka Jaworzno 1:2  Tatran Preszów 2005-07-16 Tatran Preszów - Cracovia 2:1  MFK Ružomberok 2005-07-19 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2005-07-22 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0  Korona Kielce 2005-07-26 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 0:0  Amica Wronki 2005-07-31 Cracovia - Amica Wronki 1:0  Górnik Zabrze 2005-08-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:0  MO Béjaïa 2005-08-13 Cracovia - MO Béjaïa 5:2  CA Batna 2005-08-17 Cracovia - CA Batna 1:1  Legia Warszawa 2005-08-28 Cracovia - Legia Warszawa 1:1  Dynamo Drezno 2005-09-02 Dynamo Drezno - Cracovia 1:2  Kmita Zabierzów 2005-09-06 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:1  Górnik Łęczna 2005-09-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:1  GKS Bełchatów 2005-09-17 Cracovia - GKS BOT Bełchatów 2:1  Kujawiak Włocławek 2005-09-20 Cracovia - Kujawiak Włocławek 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-09-24 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 4:1  Arka Gdynia 2005-10-01 Cracovia - Arka Gdynia 2:1  FK Mladá Boleslav 2005-10-07 FK Mladá Boleslav - Cracovia 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2005-10-15 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Pogoń Szczecin 2005-10-21 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:2  Kujawiak Włocławek 2005-10-25 Kujawiak Włocławek - Cracovia 2:0  Polonia Warszawa 2005-10-29 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Lech Poznań 2005-11-04 Lech Poznań - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2005-11-12 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 4:0  Wisła Płock 2005-11-19 Cracovia - Wisła Płock 3:1  Wisła Kraków 2005-11-22 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2005-11-26 Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Korona Kielce 2005-12-04 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 2:3  Amica Wronki 2005-12-10 Amica Wronki - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2006 Trening Noworoczny  FC Tatabánya 2006-02-03 Cracovia - Csőszer FC Tatabánya 1:1  Rad Belgrad 2006-02-06 Cracovia - Rad Belgrad 2:2  Jiul Petroşani 2006-02-08 Cracovia - Jiul Petroşani 2:2  Slovan Bratysława 2006-02-16 Slovan Bratysława - Cracovia 3:1  Baszkimi Kumanowo 2006-02-18 Cracovia - Baszkimi Kumanowo 1:1  Stal Alczewsk 2006-02-20 Cracovia - Stal Alczewsk 2:2  Toboł Kostanaj 2006-02-22 Cracovia - Toboł Kostanaj 1:1  Polonia Warszawa 2006-02-24 Polonia Warszawa - Cracovia 2:0  Górnik Zabrze 2006-03-03 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Wisła Kraków 2006-03-12 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Legia Warszawa 2006-03-17 Legia Warszawa - Cracovia 5:0  Górnik Łęczna 2006-03-25 Cracovia - Górnik Łęczna 0:1  GKS Bełchatów 2006-04-01 GKS BOT Bełchatów - Cracovia 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-04-08 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:3  Arka Gdynia 2006-04-11 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-04-15 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:0  Pogoń Szczecin 2006-04-22 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Polonia Warszawa 2006-04-30 Polonia Warszawa - Cracovia 1:3  Lech Poznań 2006-05-07 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Wisła Płock 2006-05-10 Wisła Płock - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2006-05-13 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:0  Dynamo Drezno 2006-05-20 Cracovia - Dynamo Drezno 2:1  Nacional Montevideo 2006-05-20 Cracovia - Nacional Montevideo 1:1