2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1

Wersja z dnia 20:10, 14 lut 2011 autorstwa FortArt (Dyskusja | edycje) (→‎Filmy: podejrzenie NPA)

2006-10-01 Cracovia II - Karpaty Siepraw 3:1

Na ten mecz kibice w Krakowie i Gdyni czekali od kilku miesięcy. Wspólnym mianownikiem łączącym kibiców Arki i Cracovii oprócz wielkiej przyjaźni stał się niedawno również trener Wojciech Stawowy.

Dziwne koleje losu sprawiły, że Stawowy po wykonaniu ogromnej, znaczonej wielkimi sukcesami pracy w Cracovii wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami Robertem Jończykiem i Piotrem Wrześniakiem przeniósł się do Gdynie gdzie podjął się najpierw uratowania w barażach ligowego bytu dla Arki i budowy silnej drużyny.

Powrót trenera Wojciecha Stawowego, który obok prezesa Pawła Misiora i prof. Janusza Filipiaka, był głównym architektem odrodzenia Cracovii na stadion przy ul. Kałuży był doskonałą okazją do podziękowania byłemu już szkoleniowcowi Cracovii i jego współpracowniom.

Były kwiaty i skromny prezent (duża fotografia przedstawiająca trenera Stawowego z charakterystycznym dla niego gestem zwycięstwa) z dedykacją: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść NIEPOKONANYM, wśród tandety lśniąc jak diament... (Niepokonani, Perfect) oraz "Wojciechowi Stawowemu, trenerowi, który spełnił nasze marzenia - kibice Cracovii". Z trybun zabrzmiało: "Wojciech Stawowy - najlepszy trener ligowy!".

Przed meczem obaj trenerzy zgodnie twierdzili, że Cracovia jest faworytem tego spotkania. "Cracovia gra u siebie" - argumentował trener Stefan Białas. "Arka dopiero zaczęła budowę silnej drużyny, a Cracovia ma wciąż ogromny potencjał" - mówił trener Wojciech Stawowy.

Obie drużyny rozpoczęły mecz dość ostrożnie i przez pierwsze minuty gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Po raz pierwszy ciekawiej na murawie zrobiło się w 15 minucie, gdy Arkadiusz Baran po 30 metrowym rajdzie strzelał z linii pola karnego lecz piłka minęła bramkę.

W 20 minucie piękną akcję prawą stroną przeprowadził Marcin Bojarski, dośrodkował do wbiegającego w pole karne Tomasza Moskały, który z bliska nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce! 1:0...

Zdobyte prowadzenie wyraźnie ośmieliło piłkarzy Cracovii, którzy częściej niż do tej pory przebywali przy piłce. Arka groźnie skontrowała w 32 minucie gdy po dośrodkowaniu Wróblewskiego Nawrocik strzelał głową z najbliższej odległości tuż nad poprzeczką.

Chwilę później mogło być już 2:0, gdy po błędzie obrońców Arki najpierw Giza, a za moment Nowak groźnie atakowali w polu karnym.

W 37 minucie obrońca Arki Krzysztof Sobieraj podał wprost do Marcina Bojarskiego, który dograł do Piotra Gizy jednak pomocnik Cracovii strzelił niecelnie.

Trzy minuty przed przerwą doskonałą sytuację do wyrównania miała Arka. Sokołowski wrzucił piłkę w pole karne do Nawrocika a ten celnie uderzył głową. Olszewski obronił.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej akcji Piotra Gizy, który doskonale podał do wchodzącego w pole karne Tomasza Moskały, który jednak nie przedarł się przez zdecydowanie interweniujących obrońców.

Po chwili ponownie Tomasz Moskała atakował bramkę Arki lecz tym razem zdecydowany wybieg i interwencja Witkowskiego przerwała akcję Cracovii.

W kolejnych minutach żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Akcje obu zespołów często kończyły się przed linią pola karnego. Na odnotowanie zasługuje strzał Bartosza Ławy w 58 minucie zablokowany przez Łukasza Skrzyńskiego, który 4 minuty później główką próbował zaskoczyć bramkarza Arki.

W 66 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Arkadiusz Baran, którego zastąpił Mateusz Rzucidło.

Za moment bliski zdobycia bramki był wprowadzony kilka minut wcześniej Dariusz Pawlusiński jednak jego strzał obronił Witkowski. W odpowiedzi Madejski i Przytuła strzelali obok słupka.

Arka ambitnie dążyła do wyrównania i w 75 minucie Griszczenko efektownymi nożycami mógł wyrównać stan meczu. Arka atakowała coraz bardziej zdecydowanie. Krzysztof Przytuła strzelał z dystansu, a Wróblewski z bliska uderzył głową obok słupka.

W 75 minucie boisko opuścił z powodu kontuzji Piotr Giza... Zastąpił go Joao Paulo...

Upór Arki został nagrodzony w 84 minucie, gdy Griszczenko przepięknym strzałem z 16 metrów w prawy róg bramki Olszewskiego wyrównał stan meczu. 1:1.

W końcówce oba zespoły ambitnie próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gdy zegar wskazywał 90 minutę czerwoną kartką ukarany został piłkarz Arki Piotr Jawny.

W porównaniu z meczem sprzed tygodnia Cracovia rozegrała o wiele lepsze spotkanie. Tym razem lepiej niż formacje ofensywne spisywała się obrona Cracovii w której po klęsce w Zabrzu tylko Krzysztof Radwański zachował miejsce w podstawowym składzie.

Szybko, bo już w 20 minucie, strzelona bramka ustawiła spotkanie i zmuszona do odrabiana straty Arka narażona była na groźne kontry. Niestety kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnej bramki nie zostało wykorzystanych przez piłkarzy Cracovii.

Przeciwwagą dla większych indywidualnych umiejętności piłkarzy trenera Stefana Białasa była lepsza organizacja gry Arki, która częściej - szczególnie w drugiej połowie - prowadziła grę.

W końcówce więcej sił zachowali podopieczni trenera Wojciecha Stawowego i po zejściu z boiska Arkadiusza Barana i Piotra Gizy gdynianie wyrównali stan meczu.

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3