2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0: Różnice pomiędzy wersjami

(clean up, Replaced: Kategoria:2006/07 Orange Ekstraklasa →)
|                            widzow = 5 500
|                strzelcy_gospodarz = [[Marcin Bojarski|Bojarski]] (69')
|                            wyniki = 1:0
Linia 30: Linia 30:
|                    sklad_gospodarz = [[Marcin Cabaj|Cabaj]]<br> [[Tomasz Wacek|Wacek]]<br> [[Łukasz Skrzyński|Skrzyński]]<br> [[Krzysztof Radwański|Radwański]]<br> [[Dariusz Pawlusiński|Pawlusiński]] (88' [[Jacek Wiśniewski|Wiśniewski]])<br> [[Arkadiusz Baran|Baran]]<br> [[Paweł Nowak|Nowak]]<br> [[Paweł Szwajdych|Szwajdych]]<br> [[Piotr Giza|Giza]]  (69' [[Piotr Bania|Bania]])<br> [[Marcin Bojarski|Bojarski]] (93' [[Mateusz Rzucidło|Rzucidło]])<br> [[Tomasz Moskała|Moskała]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = Mielcarz<br> Cichoń<br> Szyndrowski<br> Djoković<br> Hernani<br> Hermes<br> Bonin<br> Brzyski<br> Kaczmarek<br> Kowalczyk<br> [[Piotr Bagnicki|Bagnicki]]
|                        sklad_gosc = Mielcarz<br> Cichoń<br> Szyndrowski<br> Djoković<br> Hernani<br> Hermes<br> Bonin<br>[[Tomasz Brzyski|Brzyski]]<br> Kaczmarek<br> Kowalczyk<br> [[Piotr Bagnicki|Bagnicki]]

Goście

Przed meczem byliśmy świadkami miłej i rzadko spotykanej na polskich stadionach uroczystości. Prezes Cracovii Janusz Filipiak podziękował za pracę byłemu trenerowi Cracovii Stefanowi Białasowi, który prowadził Pasy jeszcze podczas ostatniego spotkania w Krakowie z Arką Gdynia.

Po chwili prezes Cracovii Janusz Filipiak podszedł do właściciela Kolportera Korony Kielce Krzysztofa Klickiego i poprosił go, aby zajął miejsce obok niego na trybunie honorowej. Zaproszenie zostało przyjęte...

Przypomnijmy: w poprzednim meczu Cracovii i Korony doszło do nieporozumienia pomiędzy prezesem Cracovii a trenerem i prezesem Korony po którym władze Korony poczuły się obrażone i skierowały sprawę do sądu.

W wyjściowej jedenastce Cracovii znalazło się aż 8 piłkarzy (dziewiąty, Piotr Bania usiadł na ławce rezerwowych), którzy wystąpili w trzecioligowym meczu Cracovii i Korony w marcu 2003 roku. Wówczas Korona wprawdzie zwyciężyła, ale do II ligi awansowali piłkarze Cracovii.

W zespole Korony zabrakło m.in. Zganiacza pauzującego za żółte kartki oraz kontuzjowanych Sasina i Golańskiego.

Obydwa zespoły rozpoczęły mecz w dobrym tempie. W pierwszych minutach Cracovia starała się przejąć inicjatywę w środku boiska, a Korona czyhała na kontry.

Po jednej z takich kontr Kowalczyk w 15 minucie uderzył z linii pola karnego w długi róg jednak piłka minęła bramkę Cabaja. W odpowiedzi po kilkudziesięciu sekundach Moskała w niemal identyczny sposób zagroził bramce Mielcarza.

W 20 minucie Marcin Bonin wyłuskał piłkę tuż przed linią pola karnego i szpicem celnie uderzył na bramkę Cabaja jednak bramkarz Cracovii pewnie obronił

Tuż przed upływem pół godziny gry mocno przycisnęła Cracovia. Najpierw w pole karne próbował się przedrzeć Paweł Szwajdych, ale gdy oddał piłkę do Gizy sędzia odgwizdał spalonego.

Po chwili Marcin Bojarski zagrał prostopadłą piłkę do Piotra Gizy jednak bramkarz gości w ostatniej chwili uprzedził pomocnika Cracovii. Za moment Giza ponownie zagroził rywalom strzelając nad bramką Mielcarza.

W 32 minucie żółtą kartką za faul ukarany został Arkadiusz Baran. Jest to czwarta żółta kartka pomocnika Cracovii, która wyklucza jego udział w kolejnym meczu z Wisłą Kraków...

W końcówce pierwszej połowy lekką przewagę osiągnęła Korona jednak jej akcje były umiejętnie powstrzymywane przez pewnie grającą defensywę Cracovii.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie bliski zdobycia bramki był stoper Cracovii Łukasz Skrzyński, jednak jego strzał z ostrego kąta po rzucie rożnym trafił w boczną siatkę.

Już w doliczonym czasie gry Korona mogła zdobyć bramkę do szatni jednak Marcin Cabaj pewnie obronił potężny strzał Marcina Kowalczyka z rzutu wolnego z 25 metrów.

W przerwie meczu trener Stefan Majewski nie zdecydował się na żadną zmianę. W drużynie gości w miejsce wychowanka Cracovii Piotra Bagnickiego wszedł Marcin Robak.

W pierwszych minutach drugiej połowy grająca bardzo uważnie i pewnie w defensywie Cracovia odważniej zaatakowała.

W 50 minucie piękną, solową akcję przeprowadził Paweł Nowak, który po 30 metrowym rajdzie celnie uderzył z 20 metrów. Był to pierwszy celny strzał Cracovii w tym meczu.

Dwie minuty później Marcin Bojarski wrzucił piłkę w pole spod linii końcowej boiska do Piotra Gizy jednak ten próbując strzelać minął się z piłką.

Grając nadal bardzo uważnie w obronie Cracovia starała się atakować jednak w decydujących momentach brakowało podopiecznym trenera Majewskiego dokładności.

W 62 minucie na boisko wszedł Piotr Bania, który zastąpił Piotra Gizę. Dwie minuty później Cracovia wywalczyła pierwszy rzut rożny w tym meczu.

Odważniejsza niż w pierwszej połowie gra Cracovii została nagrodzona w 69 minucie. Tomasz Moskała zagrał prostopadłą piłkę do Marcina Bojarskiego, a ten będąc na 8 metrze i mając przed sobą tylko bramkarza nie zmarnował okazji i zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. 1:0 dla Cracovii!

Rozpędzona i zmobilizowana po uzyskaniu prowadzenia Cracovia nadal atakowała, a że goście nie pogodzili się z porażką obserwowaliśmy w końcówce ciekawe i emocjonujące widowisko.

Cracovia niemal przez całe spotkanie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. W pierwszej połowie podopieczni trenera Stefana Majewskiego koncentrowali się głównie na dokładnej realizacji zadań defensywnych.

Goście, którzy pod koniec pierwszej części gry osiągnęli optyczną przewagę nie mogli sobie poradzić z bardzo pewnie grającą obroną Cracovii kierowaną przez Łukasza Skrzyńskiego.

W drugiej połowie Cracovia śmielej zaatakowała i od razu przejęła inicjatywę na boisku. Wymiernym efektem odważniejszej niż w pierwszych 45 minutach gry Cracovii była bramka zdobyta w 69 minucie przez Marcina Bojarskiego.

Po dobrym, a w realizacji zadań defensywnych bardzo dobrym meczu, Cracovia zwyciężyła zasłużenie w drugim kolejnym spotkaniu nie tracąc przy tym bramki.

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3