Kowalczyk
Bagnicki

2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0
2006-10-21 Prądniczanka Kraków - Cracovia II 2:2

Przed meczem byliśmy świadkami miłej i rzadko spotykanej na polskich stadionach uroczystości. Prezes Cracovii Janusz Filipiak podziękował za pracę byłemu trenerowi Cracovii Stefanowi Białasowi, który prowadził Pasy jeszcze podczas ostatniego spotkania w Krakowie z Arką Gdynia.

Po chwili prezes Cracovii Janusz Filipiak podszedł do właściciela Kolportera Korony Kielce Krzysztofa Klickiego i poprosił go, aby zajął miejsce obok niego na trybunie honorowej. Zaproszenie zostało przyjęte...

Przypomnijmy: w poprzednim meczu Cracovii i Korony doszło do nieporozumienia pomiędzy prezesem Cracovii a trenerem i prezesem Korony po którym władze Korony poczuły się obrażone i skierowały sprawę do sądu.

W wyjściowej jedenastce Cracovii znalazło się aż 8 piłkarzy (dziewiąty, Piotr Bania usiadł na ławce rezerwowych), którzy wystąpili w trzecioligowym meczu Cracovii i Korony w marcu 2003 roku. Wówczas Korona wprawdzie zwyciężyła, ale do II ligi awansowali piłkarze Cracovii.

W zespole Korony zabrakło m.in. Zganiacza pauzującego za żółte kartki oraz kontuzjowanych Sasina i Golańskiego.

Obydwa zespoły rozpoczęły mecz w dobrym tempie. W pierwszych minutach Cracovia starała się przejąć inicjatywę w środku boiska, a Korona czyhała na kontry.

Po jednej z takich kontr Kowalczyk w 15 minucie uderzył z linii pola karnego w długi róg jednak piłka minęła bramkę Cabaja. W odpowiedzi po kilkudziesięciu sekundach Moskała w niemal identyczny sposób zagroził bramce Mielcarza.

W 20 minucie Marcin Bonin wyłuskał piłkę tuż przed linią pola karnego i szpicem celnie uderzył na bramkę Cabaja jednak bramkarz Cracovii pewnie obronił

Tuż przed upływem pół godziny gry mocno przycisnęła Cracovia. Najpierw w pole karne próbował się przedrzeć Paweł Szwajdych, ale gdy oddał piłkę do Gizy sędzia odgwizdał spalonego.

Po chwili Marcin Bojarski zagrał prostopadłą piłkę do Piotra Gizy jednak bramkarz gości w ostatniej chwili uprzedził pomocnika Cracovii. Za moment Giza ponownie zagroził rywalom strzelając nad bramką Mielcarza.

W 32 minucie żółtą kartką za faul ukarany został Arkadiusz Baran. Jest to czwarta żółta kartka pomocnika Cracovii, która wyklucza jego udział w kolejnym meczu z Wisłą Kraków...

W końcówce pierwszej połowy lekką przewagę osiągnęła Korona jednak jej akcje były umiejętnie powstrzymywane przez pewnie grającą defensywę Cracovii.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie bliski zdobycia bramki był stoper Cracovii Łukasz Skrzyński, jednak jego strzał z ostrego kąta po rzucie rożnym trafił w boczną siatkę.

Już w doliczonym czasie gry Korona mogła zdobyć bramkę do szatni jednak Marcin Cabaj pewnie obronił potężny strzał Marcina Kowalczyka z rzutu wolnego z 25 metrów.

W przerwie meczu trener Stefan Majewski nie zdecydował się na żadną zmianę. W drużynie gości w miejsce wychowanka Cracovii Piotra Bagnickiego wszedł Marcin Robak.

W pierwszych minutach drugiej połowy grająca bardzo uważnie i pewnie w defensywie Cracovia odważniej zaatakowała.

W 50 minucie piękną, solową akcję przeprowadził Paweł Nowak, który po 30 metrowym rajdzie celnie uderzył z 20 metrów. Był to pierwszy celny strzał Cracovii w tym meczu.

Dwie minuty później Marcin Bojarski wrzucił piłkę w pole spod linii końcowej boiska do Piotra Gizy jednak ten próbując strzelać minął się z piłką.

Grając nadal bardzo uważnie w obronie Cracovia starała się atakować jednak w decydujących momentach brakowało podopiecznym trenera Majewskiego dokładności.

W 62 minucie na boisko wszedł Piotr Bania, który zastąpił Piotra Gizę. Dwie minuty później Cracovia wywalczyła pierwszy rzut rożny w tym meczu.

Odważniejsza niż w pierwszej połowie gra Cracovii została nagrodzona w 69 minucie. Tomasz Moskała zagrał prostopadłą piłkę do Marcina Bojarskiego, a ten będąc na 8 metrze i mając przed sobą tylko bramkarza nie zmarnował okazji i zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. 1:0 dla Cracovii!

Rozpędzona i zmobilizowana po uzyskaniu prowadzenia Cracovia nadal atakowała, a że goście nie pogodzili się z porażką obserwowaliśmy w końcówce ciekawe i emocjonujące widowisko.

Cracovia niemal przez całe spotkanie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. W pierwszej połowie podopieczni trenera Stefana Majewskiego koncentrowali się głównie na dokładnej realizacji zadań defensywnych.

Goście, którzy pod koniec pierwszej części gry osiągnęli optyczną przewagę nie mogli sobie poradzić z bardzo pewnie grającą obroną Cracovii kierowaną przez Łukasza Skrzyńskiego.

W drugiej połowie Cracovia śmielej zaatakowała i od razu przejęła inicjatywę na boisku. Wymiernym efektem odważniejszej niż w pierwszych 45 minutach gry Cracovii była bramka zdobyta w 69 minucie przez Marcina Bojarskiego.

Po dobrym, a w realizacji zadań defensywnych bardzo dobrym meczu, Cracovia zwyciężyła zasłużenie w drugim kolejnym spotkaniu nie tracąc przy tym bramki.

Źródło: Teraz Pasy!