Jankowski

Poziomkowski

Prasa

"Pasy" zrównały się punktami z liderem! - Dziennik Polski 29.11.2006

Trwa zwycięska passa hokeistów Cracovii, którzy wygrali kolejny mecz z trzecią drużyną tabeli Stoczniowcem 5-3. Tym samym krakowianie dogonili w tabeli GKS Tychy, które przegrały czwarty mecz z rządu, tym razem w Toruniu 1-2

Ten mecz do połowy drugiej tercji układał się znakomicie dla krakowian. Od początku spotkania grali szybko, składnie. W 14 minucie po strzale Pasiuta prowadzili 1-0, kilkadziesiąt sekund później podwyższył na 2-0 Podlipni. W drugiej tercji znowu dominowali krakowianie, po golach Daniela Laszkiewicza i Czecha Pinca było juz 4-0 dla "Pasów". Do bardzo przykrego wydarzenia doszło w 31 minucie, brutalnie atakowany przez Urbanowicza młody obrońca Cracovii Patryk Wajda padł na lód. Polała się krew, zawodnika z obrażeniami głowy przewieziono do szpitala (jego miejsce w obronie zajął Kozendra). To wydarzenie zdeprymowało krakowian, którzy na początku trzeciej tercji w ciągu 8 minut stracili trzy gole. Goście atakowali do ostatnich minut, w 57 minucie Skutchan jechał sam na Radziszewskiego, ale posłał krążek nad poprzeczką. Na 21 sekund przed końcem meczu na ławkę kar poszedł Piekarski, goście wycofali bramkarza i zaatakowali szóstką graczy w polu. Ale krążek przejęli krakowianie i równo z końcową syreną Csorich trafił do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 5-3. To pierwsza wygrana krakowian nad Stoczniowcem w tym sezonie.