2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0

Wersja z dnia 22:34, 23 cze 2009 autorstwa FortArt (Dyskusja | edycje) (→‎Opis meczu)

mecz rozegrany podczas zgrupowania w Ayia Napa (Cypr)

4-4-2

W drugim meczu sparingowym w trakcie obozu przygotowawczego w Ayia Napa na Cyprze piłkarze Cracovii zremisowali z czwartym zespołem ligi czeskiej Mladą Boleslav.

Czesi jesienią występowali w fazie grupowej pucharu UEFA m.in. przegrywając 0:1 z Panathinaikosem Ateny i remisując bezbramkowo z Paris Saint-Germain. W meczu z Cracovią rywale wystąpili w aktualnie najsilniejszym składzie.

Po meczu Czesi byli bardzo zadowoleni z postawy swojej drużyny. - Zagraliśmy pierwszorzędnie i konsekwentnie, zabrakło w meczu jednak goli - mówił dyrektor sportowy FK Mladá Boleslav Zdeněk Kudela na stronie oficjalnej swojego klubu, która w swojej relacji podkreślała znakomity występ Marcina Cabaja w bramce Cracovii.

Cracovia rozpoczęła spotkanie w identycznym ustawieniu jak w poniedziałkowym sparingu z rumuńskim FC Arges (1:1).

Do przerwy nieco więcej z gry mieli Czesi, którzy kilka razy przedostali się pod bramkę Cracovii jednak nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Marcina Cabaja w bramce, który we wspaniałym stylu wybronił m.in. bardzo silny strzał, zmierzający w samo okienko bramki.

- Zupełnie niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę w pierwszej połowie meczu, stąd do przerwy widoczna była optyczna przewaga rywala – mówi dla Teraz Pasy! trener Stefan Majewski.

Tuż przed przerwą Cracovia mogła objąć prowadzenie po szybkiej akcji Piotra Gizy, który precyzyjnym podaniem uruchomił Tomasza Moskałę jednak czeski bramkarz w bardzo trudnej dla siebie sytuacji wygrał pojedynek ze snajperem Cracovii.

Po przerwie piłkarze Cracovii grali lepiej, przeważali na boisku, stworzyli kilka sytuacji bramkowych. – Przez większą część drugiej połowy przeważaliśmy na boisku i stwarzaliśmy dobre sytuacje bramkowe – mówi trener Majewski.

W tej części gry bliscy zdobycia bramki byli Paweł Nowak i dwukrotnie Piotr Giza. – Mogłem zdobyć dwie bramki w tym spotkaniu, ale za pierwszym razem uderzyłem zbyt lekko, a za drugim źle przyjąłem piłkę – mówi dla Teraz Pasy! Piotr Giza.

Mimo przewagi Cracovii w dużo ciekawszej drugiej połowie meczu mocny zespół czeski również mógł zdobyć gole, jednak podobnie jak w pierwszej części gry świetnie spisywał się bramkarz Cracovii Marcin Cabaj.

– Na nasze szczęście mieliśmy w bramce Marcina Cabaja, który przynajmniej w dwóch sytuacjach uchronił nasz zespół przed utratą bramki. Marcin był w naszym zespole pierwszoplanową postacią w tym spotkaniu – komplementował „Wąskiego” trener Stefan Majewski.

Trener Majewski dał szansę gry w tym spotkaniu 15 zawodnikom. Po przerwie na boisku pojawił się m.in. wracający do pełni sił po kontuzji Arkadiusz Baran, który początkowo grał jako defensywny pomocnik obok Dariusza Kłusa, a po zejściu Gizy zajął jego miejsce za napastnikami.

- Przed meczem rozmawiałem z Arkiemi wspólnie ustaliliśmy, że najlepiej będzie jeśli wyjdzie tylko na 45 minut, bo wtedy będzie mógł zagrać na pełnych obrotach. Arek wszedł po przerwie i zagrał dobre spotkanie. Był bardzo widoczny na boisku – nie krył zadowolenia z powrotu do gry Barana trener Stefan Majewski.

W poprzednim sparingu trener przez pół godziny dał szansę pokazania się 18-letniemu Mateuszowi Jeleniowi. Tym razem okazję do zademonstrowania swoich umiejętności dostał kolejny młody zawodnik Karol Kostrubała, który wszedł na boisko w 65 minucie meczu i grał na pozycji defensywnego pomocnika.

- Karol nie ustrzegł się błędów w tym meczu, ale ogólnie zagrał bardzo przyzwoite spotkanie – ocenia grę Kostrubały trener Majewski.

We wtorek, w przedostatnim dniu pobytu na Cyprze, Cracovia zagra trzeci i ostatni sparing w Ayia Napa. Rywalem będzie Lokomotiv Sofia.

Źródło: Teraz Pasy [1]

Gazeta Wyborcza

"Pasy" na wysokości zadania

Sparing: Cracovia - Mlada Boleslav 0:0 i znakomity mecz Marcina Cabaja. Krakowianom nie udało się strzelić gola czwartej drużynie czeskiej ekstraklasy po rundzie jesiennej i niedawnemu uczestnikowi pucharu UEFA w fazie grupowej. Ale z tak silnym rywalem Cracovia nie straciła też bramki.

Pod okiem znanego trenera Dusana Uhrina zespół Mlady nie bez powodu jest na czwartym miejscu Gambrinus Ligi po 15 spotkaniach, tracąc sześć punktów do liderującej Sparty Praga. W grupie G (1. Panathinaikos Ateny, 2. Paris Saint Germain, 3. Hapoel Tel Aviv, 4. Rapid Bukareszt) pucharu UEFA Mlada zajęła piąte miejsce, zdobywając trzy punkty, po trzech remisach.

Wczorajsze spotkanie Cracovia zaczęła w takim samym składzie jak w pierwszym sparingu z Arges Piteszti (1:1). Trener "Pasów" Stefan Majewski przyznał, że pierwsza połowa w wykonaniu jego zespołu nie była najlepsza, częściej przy piłce byli Czesi, a Marcin Cabaj dwa razy uratował zespół przed utratą gola. Z relacji na oficjalnym portalu Mlady wynika, że przewaga piłkarzy z Boleslav była zdecydowanie większa. Najlepszy strzelec (sześć goli w lidze) Lubos Pecka cztery razy groźnie strzelał, raz "Wąski" wybił piłkę zmierzającą w okienko bramki. Marian Palat nie trafił do siatki z dwóch metrów, a we znaki dwukrotnie dał się też Tomas Poláeek.

- Po przerwie graliśmy znacznie lepiej, częściej przebywaliśmy pod bramką rywali, jednak żadnej sytuacji nie udało się zakończyć celnym strzałem - przyznał Majewski. Najlepsze okazje zmarnował Piotr Giza. - Za pierwszym razem strzeliłem za lekko, a potem źle przyjąłem piłkę - wyznał. Na bramkę Miroslava Millera strzelali także bez efektu Paweł Nowak i Tomasz Moskała. - Na szczęście liga się jeszcze nie zaczyna, nie jestem w takiej formie, jakbym tego chciał - surowo ocenił się Giza i jednocześnie pochwalił Cabaja: "stanął na wysokości zadania".

Grzechem głównym Cracovii było według Majewskiego oddanie pola gry. Pierwszy raz po kontuzji zagrał Arkadiusz Baran. Po zejściu Gizy to Baran zajął jego miejsce tuż za napastnikami, a w roli defensywnego pomocnika ("wprowadził się lepiej niż Michał Karwan na prawej obronie") wystąpił Karol Kostrubała. Zabrakło Piotra Bani. - Długo go z nami nie było, a są tacy, którzy tu z nami trenują i nie dostali szansy - argumentował Majewski.

- Twardy, ale stojący na dobrym poziomie mecz. Zagraliśmy bardzo dobrze i konsekwentnie, ale zabrakło bramek - skomentował dyrektor sportowy FK Mladá Boleslav Zden'k Kudela.

Humor dopisywał jednak piłkarzom Cracovii. Czy na Cyprze były pączki w tłusty czwartek? - Marek Pączek [III bramkarz Cracovii] dostał cztery pączki - z uśmiechem odpowiedział Giza na pytanie dociekliwego dziennikarza. Piłkarze "Pasów" nie kąpali się w Morzu Śródziemnym, bo "jest zimno jak w Bałtyku w wakacje".

Źródło: Gazeta Wyborcza 15.02.2007

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3