2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1

Wersja z dnia 12:48, 24 lip 2016 autorstwa Costamagica (Dyskusja | edycje) (link wewnętrzny)

Teraz Pasy

Wyjściowa jedenastka jaką na mecz z Odrą wystawił trener Stefan Majewski znacząco różniła się od składu w którym Cracovia bezbramkowo zremisowała tydzień temu z Legią Warszawa. W Krakowie został Jacek Wiśniewski, a z powodu wirusa w meczowej osiemnastce zabrakło Marcina Bojarskiego.

W tej sytuacji miejsce na prawym skrzydle zajął młody Mateusz Jeleń, a partnerem Tomka Moskały w ataku został nominalny skrzydłowy Dariusz Pawlusiński. Na "swoje" miejsce za napastnikami powrócił Piotr Giza.

Cracovia zaczęła bardzo odważnie, a Piotr Giza już w 6 minucie wykorzystał dokładne podanie Tomasza Moskały i strzałem z 16 metrów zdobył prowadzenie dla Pasów.

Pięć minut później Paweł Nowak po dośrodkowaniu Mateusza Jelenia z rzutu rożnego strzelał głową, ale piłka o centymetry minęła bramkę gospodarzy.

Odra starała się szybko wyrównać straty i kolejne minuty należały do gospodarzy. Dwa razy strzelał były piłkarz Pasów Stanisław Wróbel, a raz z rzutu wolnego Uszalik, ale Marcin Cabaj pewnie bronił.

W 27 minucie w polu karnym szarżował Jan Woś, padł w polu karnym ale sędzia spotkania uznał, że kapitan Odry chciał wymusić rzut karny.

Gospodarze uzyskali optyczną przewagę i częściej niż Cracovia gościli pod polem karnym. Podopieczni trenera Stefana Majewskiego starali się wyprowadzać szybkie kontrataki.

Najlepsze sytuacje gospodarze mieli w 38 i 41 minucie, gdy Grzegorzewski strzelał najpierw z linii pola karnego, a później z 8 metrów jednak albo Cabaj bronił albo piłka mijała celu.

Po przerwie pierwsza zaatakowała Cracovia. Po dynamicznej akcji Pawlusińskiego, Giza i Nowak Moskałę w ostatniej chwili ubiegł obrońca.

Chwilę później Marcin Cabaj obronił silny strzał Wróbla z kilkunastu metrów, a po kontrze Cracovii Moskała był faulowany przed polem karnym.

W 56 minucie Cracovia tylko Marcinowi Cabajowi i Tomaszowi Wackowi zawdzięcza, że nie straciła bramki. W ciągu kilku sekund bramkarz Cracovii dwukrotnie bronił strzały napastników gości, a raz Wacek zablokował strzał, który mógł trafić do bramki Cracovii...

W 60 minucie boisko opuścił Mateusz Jeleń, a jego miejsce zajął Paweł Szwajdych.

Pięć minut później Piotr Giza bliski był zdobycia drugiej bramki jednak strzał pomocnika Cracovii z 15 metrów po podaniu Dariusza Pawlusińskiego z największym trudem nad poprzeczkę wybił Pilarz.

Cracovia odpowiedział akcją Gizy i Pawlusińskiego po której w dobrej sytuacji znalazł się Paweł Nowak jednak strzelił zbyt lekko.

W 72 minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Arkadiusz Baran, a jego miejsce zajął Karol Kostrubała.

Minutę później po precyzyjnej wrzutce Gizy na linię pola karnego [[Dariusz Pawlusiński potężnie uderzył z pierwszej piłki lecz Pilarz instynktownie obronił...

Kwadrans przed końcem meczu kontuzji doznał świetnie grający w tym meczu Marcin Cabaj jednak po dłuższej interwencji lekarza bramkarz Cracovii grał dalej.

W 80 minucie Piotr Giza wypracował kolejną stuprocentową sytuację jednak strzał Pawła Nowaka z kilku metrów trafił wprost w bramkarza gospodarzy.

Trzy minuty przed końcem meczu trener Majewski w miejsce Dariusza Pawlusińskiego wstawił Bartłomieja Dudzica.

W 88 minucie Piotr Giza po szybkim rajdzie dograł do Tomasza Moskały jednak bramkarz gospodarzy pewnie obronił.

Sędzia doliczył 5 minut. W 93 minucie Dudek potężnie uderzył z 12 metrów lecz Marcin Cabaj był dzisiaj nie do pokonania!

Źródło: TerazPasy.pl

Trenerzy o meczu

Stefan Majewski (Cracovia)

Obawialiśmy się tego spotkania z dwóch względów. Po pierwsze, Odra zagrała doskonałe spotkanie w Lubinie, gdzie była równorzędnym partnerem dla Zagłębia i wcale tam nie musiała przegrać. Po drugie, dopadł nas wirus, który sprawił, że sześciu zawodników miało temperaturę. Wiedziałem, że z biegiem czasu niektórzy zawodnicy będą tracić siły, dlatego też bardzo cieszę się z wyniku i ze strzelonej bramki, ale trzeba też przyznać, że był to mecz zmarnowanych sytuacji, bo i jedni i drudzy mieli swoje szanse. Przy nieco innym przebiegu spotkania Odra mogła to spotkanie zremisować, czy nawet wygrać.

Jacek Zieliński (Odra Wodzisław Śląski)

Nie ulega wątpliwości, że o naszej porażce zadecydowały pierwsze minuty meczu, bo zagraliśmy w nich katastrofalnie. Dopiero stracona przez nas bramka spowodowała, że niektórzy się przebudzili. Prawda jest jednak taka, że szwankowała u nas skuteczność, bo mieliśmy okazje do wyrównania, ale ich nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie mieliśmy przewagę, ale z kolei nadziewaliśmy się na groźne kontry Cracovii. Przegraliśmy kolejny mecz, przez co nasza sytuacja robi się coraz cięższa. Nie poddajemy się jednak i zamierzamy walczyć o końca. Myślę, że zaświeci jeszcze dla nas słoneczko.

Piłkarze Cracovii o meczu

Piotr Giza

Cieszę się, że dostałem szansę od trenera Majewskiego i myślę, że ją wykorzystałem. Dobrze grało mi się dziś z kolegami z drużyny, zresztą zawsze dobrze mi się z nimi gra i mógłbym tak częściej. Udało mi się zdobyć jedyną bramkę w tym meczu: przyjąłem piłkę na szesnastym metrze, oddałem strzał i futbolówka wpadła do siatki. Bardziej cieszy jednak zwycięstwo i zdobyte dzięki temu trzy punkty. W drugiej połowie trochę już brakowało sił przez ten wirus, ale jakoś wytrzymaliśmy.

Krzysztof Radwański

Nie ma co ukrywać, że zwycięstwo cieszy, choć było to trudne spotkanie. Mimo to jeszcze w pierwszej połowie mieliśmy okazje, żeby podwyższyć wynik meczu i wtedy mogło być dużo spokojniej. Potem z kolei Odra nas przycisnęła, ale wytrzymaliśmy i zdobyliśmy trzy punkty. Należę do tej grupy zawodników, których na szczęście wirus nie dopadł. Jestem zdrowy.

Marcin Cabaj

Przed meczem miałem gorączkę i najbardziej bałem się tego, że będzie mi się kręcić w głowie i złapią mnie dreszcze. Na szczęście nawet nie było tak źle. Odra stworzyła sobie kilka sytuacji, najwięcej po stałych fragmentach gry, ale udało nam się wyjść obronną ręką. W jednym z wyjść do dośrodkowania zderzyłem się z zawodnikiem Odry i coś mi się stało z ręką. Nie wiem, czy jest to poważny uraz, czy nie...zobaczymy.

Dariusz Kłus

Myślę, że ze swojej gry mogę być zadowolony - nie było jakichś głupich strat, a i w akcjach ofensywnych nie wychodziło to najgorzej. Nie ma co ukrywać, że szybko strzelona bramka postawiła nas w lepszej sytuacji niż Odrę, ale potem gospodarze mocno nas zaatakowali. Widać było, że walczą o utrzymanie w lidze, praktycznie "o życie".

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3