Heidemann
Szwajdych
Bania (80' Dudzic)
Kurowski (46' Bojarski)

Cracovia i Widzew już dawno pogrzebały swoje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Ekstraklasy. Dla trenera Stefana Majewskiego mecz ten był okazją do wprowadzenia w rytm meczowy kilku chorujących w ostatnich dniach piłkarzy i próbą rewanżu za blamaż (0:4) w meczu z Widzewem w Krakowie.

O ile w poprzednim meczu trener Widzewa Michał Probierz wystawił do gry jedynie juniorów i zawodników rezerwowych o tyle w tym spotkaniu w wyjściowej jedenastce znalazło się aż ośmiu piłkarzy, którzy grali w ostatnim meczu ligowym Widzewa (0:0 z ŁKS-em).

W Cracovii od pierwszych minut zagrał wracający do pełnej sprawności po kontuzji Łukasz Skrzyński, który ostatni raz zagrał z Mladą Boleslav (0:0) jeszcze podczas zgrupowania na Cyprze 15 lutego.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy zdecydowanie zaatakowali jednak strzały Napoleoniego i Stolarczyka mijały bramkę Cracovii. W 7 minucie bardzo udanie interweniował Marek Pączek wybijając piłkę na rzut rożny po strzale głową Bogunovica.

Po trwającym około 10 minut naporze gospodarzy mecz się wyrównał, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i przez kilkanaście minut żadnej z drużyn nie udawało się poważnie zagrozić bramce rywala.

Bliski zdobycia bramki dla Cracovii był w 32 minucie Łukasz Skrzyński, którego strzał z 28 metrów z rzutu wolnego sprawił Fabiniakowi wiele problemów.

Szansy na zdobycie bramki szukali również Piotr Bania i Sebastian Kurowski jednak strzały krakowskich napastników pewnie bronił bramkarz gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy Widzew ponownie przejął inicjatywę na boisku czego efektem były dwie bardzo groźne akcje gospodarzy w których najlepiej spisał się... Marek Pączek. Młody bramkarz Cracovii w 43 minucie we wspaniałym stylu obronił strzał z 7 metrów szarżującego w polu karnym Iheanacho, a po chwili pewnie interweniował po strzale głową Bogunovicia.

W przerwie trener Stefan Majewski w miejsce Dariusza Kłusa i Sebastiana Kurowskiego wprowadził do gry Jacka Wiśniewskiego i Marcina Bojarskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Widzewa, który pięć minut po przerwie objął prowadzenie. Bogunović dośrodkował z prawej strony w pole karne do zamykającego akcję Włocha Napoleoniego, który strzałem z kilku metrów pokonał Pączka.

Zdobyta bramka zmobilizowała gospodarzy do odważniejszych ataków po których łodzianie kilkakrotnie sprawdzili umiejętności doskonale dysponowanego Marka Pączka w bramce Cracovii.

Podobnie jak w pierwszej części meczu, po początkowym okresie przewagi gospodarzy mecz się wyrównał i gra toczyła się głównie w środku boiska.

Pięć minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze mogli zdobyć drugą bramkę po dynamicznej akcji Rackiewicza i Aleksandra lecz w trudnej sytuacji udanie interweniował stoper Cracovii Łukasz Skrzyński.

W końcowych minutach szansy na zdobycie wyrównującej bramki szukali bardzo aktywny Paweł Nowak i wprowadzony po przerwie Marcin Bojarski jednak w obu przypadkach defensorzy Widzewa w porę zażegnali niebezpieczeństwo.

Trenerzy o meczu

Michał Probierz (Widzew)

Dla nas też był to istotny pojedynek, bo chcieliśmy w nim jak najlepiej wypaść. Pragnęliśmy, grając tymi zawodnikami, których mieliśmy do dyspozycji, pokazać się z jak najlepszej strony. Wszystko pięknie, fajnie, ale to Puchar Ekstraklasy. Tu potrafimy rozegrać sobie spokojnie piłkę, stworzyć kilka niezłych sytuacji, a potem przychodzi liga, gra o punkty i łapie nas stres. Musimy nad tym popracować. Jeśli chodzi o niedzielne spotkanie to niezmiernie cieszy mnie fakt, że nie straciliśmy żadnej bramki.

Stefan Majewski (Cracovia)

To był dla nas bardzo ważny mecz. Wszyscy przed nim mówili, że to spotkanie o pietruszkę, ale trzeba było wziąć pod uwagę fakt, że już w najbliższy weekend mamy kolejkę ligową i pojedynek z Lechem Poznań. Z tego też powodu uważam, że spotkanie z Widzewem było dobrą okazją do sprawdzenia przydatności zawodników. Myślę, że gospodarze byli zespołem lepszym, stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia bramek i wygrali zasłużenie. Jeśli chodzi o nas to czasem nie graliśmy tego, co zamierzaliśmy i widać było, że trzeba jeszcze popracować nad niektórymi elementami.

Piłkarze o meczu

Marek Pączek

Jestem od tego, żeby grać i bronić. Widzew stworzył sobie kilka dobrych okazji, uderzał na bramkę, ale wcale jakoś z tego powodu nie narzekałem. Lubię, gdy sporo dzieje się pod moją bramką i muszę interweniować. Bardzo się cieszę z kolejnej szansy, którą dał mi trener Majewski, bo na treningach staram się jak tylko mogę. Boli porażka, bo był to mecz do wygrania. Osobiście nie znoszę przegrywać, ale niestety jest to wliczone w piłkę nożną.

Łukasz Skrzyński

Dwukrotnie próbowałem strzelać na bramkę i za drugim razem niepotrzebnie zdecydowałem się na zmianę sposobu uderzania. Po nieźle wykonanym pierwszym rzucie wolnym nie byłem po prostu konsekwentny i nie powtórzyłem tego. Kiedyś mówiłem, że poświęcę temu elementowi gry więcej czasu i tak też się dzieje - staram się po każdym treningu zostać te 10-15 minut i ćwiczyć rzuty wolne. Mam nadzieję, że już niedługo Cracovia będzie mieć z tego pożytek.

Sebastian Kurowski: - Bardzo się cieszę, że trener dał mi szansę. Myślę, że nie wypadłem najgorzej, starałem się walczyć, podawać do partnerów i uderzać na bramkę... Każdy z nas próbował jak najlepiej, Widzew był w naszym zasięgu, ale nie udało się wygrać. Już w piątek gramy w Orange Ekstraklasie z Lechem Poznań i dobrze by było, żebyśmy wygrali.

Paweł Szwajdych

Czułem się dobrze, sił starczyło na pełne dziewięćdziesiąt minut, więc o niedawnej chorobie można już zapomnieć. Jeśli chodzi o samo spotkanie to myślę, że nie zasłużyliśmy na porażkę i remis byłby najbardziej optymalnym wynikiem. Przegraliśmy kolejny mecz, ale trzeba zrobić wszystko, by podnieść się i w piątek wygrać z Lechem.

Źródło: TerazPasy.pl

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3