|                          gospodarz = Cracovia
|                gosc_owczesna_nazwa =
Linia 34: Linia 34:
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz = 3-4-3
|                    sklad_gospodarz = [[Sławomir Olszewski|Olszewski]] (46’ [[Marek Pączek|Pączek]] )<BR> [[Przemysław Kulig|Kulig]]<BR>  [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]]<BR>  [[Łukasz Uszalewski|Uszalewski]]<BR> [[Kacper Tatara|Tatara]]<BR> [[Tomasz Baliga|Baliga]]<BR> [[Karol Kostrubała|Kostrubała]]<BR> [[Mateusz Jeleń|Jeleń]]<BR>[[Bartłomiej Dudzic|Dudzic]]<BR> [[Jakub Kaszuba|Kaszuba]]<BR> [[Rafał Dzwonek|Dzwonek]] (64’ [[Łukasz Szczoczarz|Szczoczarz]])
|                    sklad_gospodarz = [[Sławomir Olszewski|Olszewski]] (46' [[Marek Pączek|Pączek]] )<BR> [[Przemysław Kulig|Kulig]]<BR>  [[Paweł Wojciechowski|Wojciechowski]]<BR>  [[Łukasz Uszalewski|Uszalewski]]<BR> [[Kacper Tatara|Tatara]]<BR> [[Tomasz Baliga|Baliga]]<BR> [[Karol Kostrubała|Kostrubała]]<BR> [[Mateusz Jeleń|Jeleń]]<BR>[[Bartłomiej Dudzic|Dudzic]]<BR> [[Jakub Kaszuba|Kaszuba]]<BR> [[Rafał Dzwonek|Dzwonek]] (64' [[Łukasz Szczoczarz|Szczoczarz]])

===Opis meczu===
- Mecz pomyślany był jako sprawdzian piłkarzy mogących grać w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy – mówi dla Teraz Pasy! trener [[Bartłomiej Zalewski]], który poprowadzi zespół Cracovii w Młodej Ekstraklasie. - Naszym największym wrogiem w tym meczu był ogromny upał dochodzący w słońcu do 40 stopni. Dopóki wystarczało sił przeważaliśmy na boisku, później do głosu doszli rywale, którzy w takich warunkach czuli się zdecydowanie lepiej.
- Mecz pomyślany był jako sprawdzian piłkarzy mogących grać w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy – mówi dla TerazPasy.pl trener [[Bartłomiej Zalewski]], który poprowadzi zespół Cracovii w Młodej Ekstraklasie. - Naszym największym wrogiem w tym meczu był ogromny upał dochodzący w słońcu do 40 stopni. Dopóki wystarczało sił przeważaliśmy na boisku, później do głosu doszli rywale, którzy w takich warunkach czuli się zdecydowanie lepiej.

Pierwsza bramka meczu padła już w 4 minucie. – Po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym z trzech metrów dobił piłkę do pustej bramki Przemysław Kulig – relacjonuje trener Zalewski.
Pierwsza bramka meczu padła już w 4 minucie. – Po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym z trzech metrów dobił piłkę do pustej bramki [[Przemysław Kulig]] – relacjonuje trener Zalewski.

Do przerwy Cracovia przeważała na boisku, stworzyła kilka dogodnych sytuacji z których jedną wykorzystała. Też zdobył ją obrońca. – W 35 minucie indywidualną akcję lewą stroną przeprowadził Tomek Baliga i strzałem nie do obrony z 16 metrów pokonał bramkarza - opisuje trener Zalewski.
Linia 70: Linia 68:
Tymczasem pierwszy przeciwnik drużyny trenera [[Stefan Majewski|Majewskiego]] w nowym sezonie - [[Legia Warszawa]] - prawdopodobnie w piątek rozegra sparing ze zdobywcą Pucharu Francji Sochaux, a w planach ma także mecz z St. Etienne. - Wiemy wszystko o [[Legia Warszawa|Legii]], bo obserwujemy strony internetowe - zakończył [[Stefan Majewski|Majewski]].

2007-07-14 Rot-Weiß Erfurt - Cracovia 1:1

- Mecz pomyślany był jako sprawdzian piłkarzy mogących grać w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy – mówi dla TerazPasy.pl trener Bartłomiej Zalewski, który poprowadzi zespół Cracovii w Młodej Ekstraklasie. - Naszym największym wrogiem w tym meczu był ogromny upał dochodzący w słońcu do 40 stopni. Dopóki wystarczało sił przeważaliśmy na boisku, później do głosu doszli rywale, którzy w takich warunkach czuli się zdecydowanie lepiej.

W drugiej połowie częściej atakowali Irańczycy, którzy w 65 minucie zdobyli honorową bramkę.

Źródło: Teraz Pasy

Prasa

Niespodziewany sparing Cracovii z Irańczykami - Gazeta Wyborcza 16.07.2007

Bardzo egzotycznego rywala miała Cracovia podczas zgrupowania w niemieckim Weissensee. Podopieczni trenera Stefana Majewskiego pokonali irański Mehr Cam Pars Teheran Spotkanie rozegrano zamiast treningu. Trener Majewski w ostatniej chwili podjął decyzję i skorzystał z nadarzającej się okazji do rozegrania kolejnego sparingu.

- To był zespół złożony z kilku byłych reprezentantów Iranu, grających w I lidze swojego kraju. Nazwisk nie podam, bo są dla mnie za trudne - scharakteryzował Bartłomiej Zalewski, trener przygotowania fizycznego.

Pierwszego gola strzelił testowany w Cracovii prawy obrońca Przemysław Kulig, który dobił piłkę z bliska po rzucie rożnym. Jeszcze przed przerwą Tomasz Baliga - nominalny obrońca - przedarł się lewą stroną i strzelił nie do obrony z 16 metrów. - Największym wrogiem był 40-stopniowy upał, to był test głównie dla zawodników Młodej Ekstraklasy - dodał trener Majewski.

Z powodu upałów skrócono treningi a zawodnicy korzystają z basenu. - Atmosfera jest dobra, dajemy sobie radę. Zaczynamy pracę nad szybkością - informował Majewski.

Czy Kulig podpisze kontrakt z Cracovią? - Gdyby się nie nadawał do naszej drużyny, to byśmy się nim nie interesowali - odpowiedział szkoleniowiec. W środę Cracovia miała rozegrać turniej z udziałem czterech drużyn, ale już wiadomo, że z uwagi na wyjazd jednej z ekip nie dojdzie on do skutku. - Są inne propozycje, ale ja nie liczę, bo zawsze się przeliczę - skwitował w swoim stylu Majewski.

W piątek Cracovia zagra z zespołem ligi regionalnej SF Siegen. Znów w składzie będą głównie młodzi gracze. W sobotę czeka drużyna U-23 HSV i zaraz po tym zespół wraca do kraju.

Tymczasem pierwszy przeciwnik drużyny trenera Majewskiego w nowym sezonie - Legia Warszawa - prawdopodobnie w piątek rozegra sparing ze zdobywcą Pucharu Francji Sochaux, a w planach ma także mecz z St. Etienne. - Wiemy wszystko o Legii, bo obserwujemy strony internetowe - zakończył Majewski.

Mecze sezonu 2007/08

Chicago Fire 2007-06-22 Chicago Fire - Cracovia 1:0  Górnik Wieliczka 2007-06-30 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 4:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 0:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  BKS Bolesławiec 2007-07-10 BKS Bobrzanie Bolesławiec - Cracovia 0:4  GKP Gorzów Wielkopolski 2007-07-10 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Rot-Weiß Erfurt 2007-07-14 Rot-Weiß Erfurt - Cracovia 1:1  Plik:Mehrkam Pars Teheran herb.png 2007-07-15 Cracovia - Mehrcampars Teheran 2:1  VfL Osnabrück 2007-07-19 VfL Osnabrück - Cracovia 5:1  Sportfreunde Siegen 2007-07-20 Sportfreunde Siegen - Cracovia 2:1  Hamburger SV (U-23) 2007-07-21 Hamburger SV (U-23) - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2007-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2007-08-04 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Polonia Bytom 2007-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2007-08-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  ŁKS Łódź 2007-08-25 Cracovia - ŁKS Łódź 0:0  Górnik Zabrze 2007-09-01 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-09-15 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:1  Jagiellonia Białystok 2007-09-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:1  Widzew Łódź 2007-09-22 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Znicz Pruszków 2007-09-26 Znicz Pruszków - Cracovia 2:5  Zagłębie Sosnowiec 2007-09-29 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0  Widzew Łódź 2007-10-02 Cracovia - Widzew Łódź 3:2  Korona Kielce 2007-10-06 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2007-10-12 Cracovia - Cracovia (ME) 4:6  Wisła Kraków 2007-10-20 Cracovia - Wisła Kraków 1:2  Korona Kielce 2007-10-23 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Lech Poznań 2007-10-26 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Arka Gdynia 2007-10-31 Cracovia - Arka Gdynia 0:1  Zagłębie Lubin 2007-11-03 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2007-11-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2007-11-18 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:2  GKS Bełchatów 2007-11-24 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:2  Jagiellonia Białystok 2007-11-27 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Legia Warszawa 2007-11-30 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Widzew Łódź 2007-12-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 2007-12-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008 Trening Noworoczny  Piast Gliwice 2008-01-19 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Warta Sieradz 2008-01-19 Cracovia - Warta Sieradz 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-01-26 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 2:1  Górnik Wieliczka 2008-02-02 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:1  Stal Stalowa Wola 2008-02-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Rapid Bukareszt 2008-02-08 Rapid Bukareszt - Cracovia 2:1  Dnipro Dniepropietrowsk 2008-02-11 Dnipro Dniepropietrowsk - Cracovia 4:1  Crvena Zvezda Belgrad 2008-02-14 Cracovia - Crvena Zvezda Belgrad 2:1  Śląsk Wrocław 2008-02-16 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1  Górnik Zabrze 2008-02-27 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Jagiellonia Białystok 2008-03-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2008-03-05 Cracovia - Górnik Zabrze 0:2  ŁKS Łódź 2008-03-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2008-03-15 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2008-03-22 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Widzew Łódź 2008-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2008-04-05 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2008-04-12 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:1  Wisła Kraków 2008-04-20 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2008-04-26 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Zagłębie Lubin 2008-05-03 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-05-07 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 3:0  GKS Bełchatów 2008-05-10 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:1