2007-10-12 Cracovia - Polonia Bytom 2:3

Wersja z dnia 02:15, 1 lut 2011 autorstwa FortArt (Dyskusja | edycje) (stronę 12 X 2007 Cracovia - Polonia Bytom 2:3 przeniósł do 2007-10-12 Cracovia - Polonia Bytom 2:3)

Salamon

26 min. 18 min.

Sensacja po karnych - Dziennik Polski 13.10.2007

Trwa fatalna passa hokeistów Cracovii. Wczoraj przegrali na swoim lodowisku z przedostatnią w tabeli Polonią Bytom 2-3.
Zespół krakowski zagrał wyjątkowo słabo i chaotycznie. Cóż z tego, że "Pasy" miały przez dwie tercje sporą przewagę, mnóstwo sytuacji bramkowych, skoro fatalnie strzelały. Do tego doszły proste błędy w obronie. Goście od początku meczu stosowali prostą taktykę: uważna gra w defensywie, ataki tylko kontrami. Powiodła się ona w dużej mierze dzięki temu, że dobrze spisywał się golkiper Polonii Szydłowski, broniący z dużym wyczuciem i szczęściem.

Goście objęli prowadzenie w 4 min, grali wówczas w przewadze i w zamieszaniu Kuźniecow pokonał Radziszewskiego. Potem atakowały "Pasy", ale bez rezultatu. W 18 min przyjezdni byli w osłabieniu, ale Hlouch beztrosko stracił krążek i G. Da Costa po kontrze podwyższył na 2-0. Na 32 sekundy przed końcem tercji hokeiści Cracovii wykorzystali grę w przewadze - gola zdobył L.Laszkiewicz.

Druga odsłona należała do krakowian, ale nadal grali oni chaotycznie, źle strzelali. Nie potrafili zdobyć gola nawet gdy mieli podwójną przewagę. Dopiero w 33 min Słaboń popisał się mocnym strzałem w "okienko" i był remis 2-2.

Na początku III tercji nieoczekiwanie groźniej zaatakowali bytomianie. Potem znowu do głosu doszła Cracovia, ale partaczyła dobre sytuacje, w 46 min Spirin nie pokonał z 2 metrów Szydłowskiego. Ostatnie minuty to oblężenie bramki Polonii. Ale gol nie padł.

Dogrywka. Groźnie strzelali Pasiut, dwukrotnie Csorich. W 65 min Radziszewski obronił mocne uderzenie Puzi, a za moment Szydłowski wyłapał strzał L.Laszkiewicza. O meczu rozstrzygnąć musiały karne. Krążek po strzale L.Laszkiewicz "zatańczył" na poprzeczce, po chwili trafił do siatki G. Da Costa. Następnie spudłował Pasiut, później w jego ślady poszedł Mracka. W ostatniej serii gola dla gospodarzy uzyskał Hlouch i było 1-1.

Wykonujący karnego dla Polonii Salamon pokonał po chwili Radziszewskiego i sensacyjny triumf gości stał się faktem.

Coś niedobrego dzieje się z zespołem Cracovii. Zespół znalazł się w "dołku". Nie było wczoraj gracza, który zasłużyłby na słowa uznania.

Trenerzy o meczu

Rudolf Rohaczek, Cracovia

- Ile musimy oddać strzałów, aby wygrać mecz? Dzisiaj oddaliśmy chyba z 60 i padły tylko dwie bramki. Doszły do tego bardzo proste błędy w obronie, a karne to zawsze loteria.