Moskała (77' Witkowski)
Dudzic

3-4-3

Puchar Ekstraklasy: jutro Cracovia gra w Kielcach.

W ramach rozgrywek o Puchar Ekstraklasy piłkarze Cracovii rozegrają w niedzielę w Kielcach (godz. 15) mecz z Kolporterem Koroną. Pojedynek pokażą na żywo Polsat Sport i TV4 „Pasy” są liderem grupy C, wygrały wszystkie 3 mecze, Korona jest ostatnia w tabeli z jednym punktem. W pierwszym meczu tych drużyn w Krakowie górą byty „Pasy” 1-0. - Nie udał się nam start w Pucharze Polski, więc spróbujemy to sobie zrekompensować w Pucharze Ekstraklasy. Na razie idzie nam dobrze, o czym świadczą trzy wygrane. Dodatkowych premii za ten puchar nie ma, ale my chcemy wygrać w Kielcach - mówi Arkadiusz Baran.

Wczoraj „Pasy” trenowały na sztucznej murawie przy ul. Wielickiej. Rano pokryta była jeszcze 40-centymetrową warstwą śniegu, ale usunięto go. W zajęciach uczestniczyli wszyscy piłkarze z wyjątkiem Jacka Wiśniewskiego, którego w domu zatrzymały sprawy osobiste. Po treningu trenerzy Majewski i Ćmikiewicz ogłosili skład na spotkanie w Kielcach. W kadrze na ten mecz nie ma Marcina Cabaj a. - Niech sobie odpocznie po ostatnich meczach - mówił Ćmikiewicz.

- Nie jestem zaskoczony decyzją trenerów. Takie były ustalenia - mówi Cabaj. W kadrze nie ma też Michała Karwana, trenerzy uważają, że nie jest jeszcze przygotowany na 100 procent na występy w meczach. Pytany, w jakim składzie zagra Cracovia, Stefan Majewski odpowiada: - Skład będzie mocny, ale dam także szanse tym, którzy ostatnio mniej grali. Przewiduję do gry Darka Pawlusińskiego i Darka Kłusa, obaj z uwagi na żółte kartki nie będą mogli zagrać w najbliższym ligowym meczu z GKS Bełchatów.

Oto kadra Cracovii na. mecz w Kielcach - bramkarze: Olszewski i Bączek, obrońcy: Kulig, Skrzyński, Radwański, Wacek, Wojciechowski, pomocnicy: Baran, Kłus, Nowak i Wiśniewski, skrzydłowi i napastnicy: Bojarski, Moskała, Pawlusiński, Witkowski, Szczoczarz, Dudzic, Szwajdych.

Boisko w Kielcach jest bardzo dobrze przygotowane do meczu. - Spadło niewiele śniegu, płyta jest podgrzewana, więc mecz odbędzie się w bardzo dobrych warunkach. Zapraszamy zaprzyjaźnionych kibiców z Krakowa, bilety na ten mecz są o 50 proc, tańsze - powiedział dy-rektor Kolportera Korony Sławomir Sijer
Źródło: Dziennik Polski 17 listopada 2007

Wyjściowa jedenastka Cracovii niewiele różniła się od ostatniego meczu ligowego z Odrą Wodzisław. W porównaniu z tamtym spotkaniem w drużynie Pasów nastąpiły tylko dwie zmiany. Miejsce Marcina Cabaja w bramce zajął Marek Pączek, a Arkadiusza Barana zastąpił Tomasz Wacek. W składzie Korony w wyjściowym składzie zabrakło czterech piłkarzy, którzy grali od początku ostatniego ligowego meczu z Widzewem.

Mecz o Puchar Ekstraklasy nie wywołał praktycznie żadnego zainteresowania w Kielcach i na pięknym stadionie zjawiła się zaledwie garstka kibiców.

Pierwszą składną akcję meczu przeprowadzili gospodarze w 10 minucie meczu. Po akcji prawą stroną boiska Tomasz Nowak strzelał z 10 metrów lecz Pączek pewnie obronił. Cracovia odpowiedziała dwie minuty później, gdy po rzucie rożnym Marcin Bojarski uderzył celnie z 12 metrów, ale Leciejewski złapał piłkę.

W 21 minucie Korona była bardzo bliska zdobycia bramki. Piłka po strzale Kaczmarka z 25 metrów trafiła w poprzeczkę i odbiła się od murawy. Chwilę później piłka znalazła się w bramce Korony po akcji Moskały i Bojarskiego zakończoną celnym strzałem Dudzica, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

W 28 minucie rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Łukasz Skrzyński. Silnie uderzona piłka po rykoszecie nieznacznie minęła bramkę Leciejewskiego.

Pięć minut później Korona objęła prowadzenie. Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Zganiacz, dośrodkował w pole karne do Marcina Robaka, który strzełem głową pokonał Marka Pączka.

Tuż przed przerwą bramkarza gospodarzy strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Tomasz Wacek, lecz Leciejewski udanie interweniował.

W drugiej połowie na boisku w miejsce Tomasza Wacka wszedł Arkadiusz Baran.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze przeprowadzili akcję która dała im drugą bramkę. Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z linii pola karnego, a piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Pączka. 2:0.

W 60 minucie Łukasz Szczoczarz zmienił Pawła Nowaka a po zaledwie kilkunastu sekundach gry zdobył bramkę! Dariusz Pawlusiński wykonywał rzut rożny, piłka trafiła do Szczoczarza, który strzałem tuż przy słupku pokonał Leciejewskiego.

Trzy minuty później było już 2:2, a bramka zdobyta przez Łukasza Skrzyńskiego strzałem w okienko z blisko 30 metrów mogłaby być ozdobą najpiękniejszych stadionów świata!

W 77 minucie w miejsce Tomasza Moskały wszedł Kamil Witkowski, w 86 Marcina Bojarskiego zastąpił Paweł Szwajdych.

Po wyrównaniu stanu meczu obie drużyny ambitnie dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, ale wynik spotkania nie uległ zmianie.

* * *

Garstka kibiców, którzy zdecydowali się przyjść na stadion Korony Kielce zobaczyła niezłe piłkarskie widowisko okraszone czterema bramkami w tym super szybkim trafieniem Łukasza Szczoczarza i golem niezwykłej urody w wykonaniu stopera Cracovii Łukasza Skrzyńskiego.

Przez godzinę mecz przebiegał - można by rzec - "planowo". Cracovia ustępowała rywalom, i choć ustępowała nieznacznie to jednak na tyle wyraźnie, aby gospodarze dwukrotnie znaleźli skuteczny sposób na umieszczenie piłki w bramce obejmując zasłużenie dwubramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że losy meczu są już przesądzone najpierw Szczoczarz, a po trzech minutach Skrzyński zdobyli bramki dające Cracovii remis i awans do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Ekstraklasy.

Do zakończenia fazy grupowej pozostały jeszcze dwie kolejki. Cracovia zagra jeszcze z Jagiellonią (27/28 listopada) na własnym stadionie i z Widzewem w Łodzi (4/5 grudnia). Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 26/27 lutego i 11/12 marca przyszłego roku.
Źródło: TerazPasy.pl [1]

Trenerzy o meczu

Stefan Majewski, trener Cracovii

Pierwsza połowa była na korzyść Korony. Strzeliła dwie bramki. Czasami trudno się podnieść, gdy dostaje się dwie bramki, natomiast trzeba pochwalić - ja robię to chętnie - mój zespół, że potrafił się znaleźć. Zdobyliśmy bramkę kontaktową, wyrównaliśmy i potem spotkanie mogło się zakończyć zwycięstwem każdej ze stron.

Puchar Ekstraklasy jako rozgrywki nie jest doceniany, natomiast dla mnie był to bardzo ważny mecz ponieważ mogłem sobie w weekend sprawdzić formę zespołu przed spotkaniem z Bełchatowem. Uważam, że to spotkanie, ta konfrontacja wypadła nieźle, dlatego jestem zadowolony. Dziękuję.

Jacek Zieliński, trener Korony

Dla nas też był to bardzo dobry sprawdzian, dobry przeciwnik. Niestety nie było wiele publiczności jak zwykle na meczach Pucharu Ekstraklasy. Mogę być zadowolony z zespołu, ale tylko do 55 minuty. Myślę, że nasze prowadzenie 2:0 było w pełni zasłużone. Potem wkradło się jakieś rozluźnienie w naszych szeregach. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Cracovia umie zdobywać bramki. Udowodniła to. Piękna bramka na 2:2... Tymi pięknymi bramkami, strzałami z dystansu - u siebie po dobitce - Cracovia zapewniła sobie zwycięstwo u siebie, a tutaj remis.

Było nam trochę przykro, jestem trochę rozczarowany tym, że daliśmy sobie wydrzeć wydawało się pewne zwycięstwo.

Źródło: Teraz Pasy

Mecze sezonu 2007/08

Chicago Fire 2007-06-22 Chicago Fire - Cracovia 1:0  Górnik Wieliczka 2007-06-30 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 4:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 0:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  BKS Bolesławiec 2007-07-10 BKS Bobrzanie Bolesławiec - Cracovia 0:4  GKP Gorzów Wielkopolski 2007-07-10 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Rot-Weiß Erfurt 2007-07-14 Rot-Weiß Erfurt - Cracovia 1:1  Plik:Mehrkam Pars Teheran herb.png 2007-07-15 Cracovia - Mehrcampars Teheran 2:1  VfL Osnabrück 2007-07-19 VfL Osnabrück - Cracovia 5:1  Sportfreunde Siegen 2007-07-20 Sportfreunde Siegen - Cracovia 2:1  Hamburger SV (U-23) 2007-07-21 Hamburger SV (U-23) - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2007-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2007-08-04 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Polonia Bytom 2007-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2007-08-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  ŁKS Łódź 2007-08-25 Cracovia - ŁKS Łódź 0:0  Górnik Zabrze 2007-09-01 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-09-15 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:1  Jagiellonia Białystok 2007-09-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:1  Widzew Łódź 2007-09-22 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Znicz Pruszków 2007-09-26 Znicz Pruszków - Cracovia 2:5  Zagłębie Sosnowiec 2007-09-29 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0  Widzew Łódź 2007-10-02 Cracovia - Widzew Łódź 3:2  Korona Kielce 2007-10-06 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2007-10-12 Cracovia - Cracovia (ME) 4:6  Wisła Kraków 2007-10-20 Cracovia - Wisła Kraków 1:2  Korona Kielce 2007-10-23 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Lech Poznań 2007-10-26 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Arka Gdynia 2007-10-31 Cracovia - Arka Gdynia 0:1  Zagłębie Lubin 2007-11-03 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2007-11-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2007-11-18 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:2  GKS Bełchatów 2007-11-24 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:2  Jagiellonia Białystok 2007-11-27 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Legia Warszawa 2007-11-30 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Widzew Łódź 2007-12-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 2007-12-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008 Trening Noworoczny  Piast Gliwice 2008-01-19 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Warta Sieradz 2008-01-19 Cracovia - Warta Sieradz 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-01-26 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 2:1  Górnik Wieliczka 2008-02-02 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:1  Stal Stalowa Wola 2008-02-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Rapid Bukareszt 2008-02-08 Rapid Bukareszt - Cracovia 2:1  Dnipro Dniepropietrowsk 2008-02-11 Dnipro Dniepropietrowsk - Cracovia 4:1  Crvena Zvezda Belgrad 2008-02-14 Cracovia - Crvena Zvezda Belgrad 2:1  Śląsk Wrocław 2008-02-16 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1  Górnik Zabrze 2008-02-27 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Jagiellonia Białystok 2008-03-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2008-03-05 Cracovia - Górnik Zabrze 0:2  ŁKS Łódź 2008-03-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2008-03-15 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2008-03-22 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Widzew Łódź 2008-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2008-04-05 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2008-04-12 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:1  Wisła Kraków 2008-04-20 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2008-04-26 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Zagłębie Lubin 2008-05-03 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-05-07 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 3:0  GKS Bełchatów 2008-05-10 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:1