Stachowiak
Jarka (81' Ruszkul)
Wodecki (69' T. Moskal)

Cracovia Live

Po hokeju przyszła pora na piłkę nożną, mieliśmy nadzieję na równie udane widowisko, niestety poziom sportowy to wciąż okręgówka, a wynik 2:0 dla gości nie premiuje awansem Cracovii.

Bohater spotkania, Dawid Jarka:

Dawid nie zagrał od pierwszej minuty w tak ważnym dla Górnika meczu derbowym. Trener Wieczorek stwierdził że Jarka nie jest w najlepszej formie, dziś pukający do drzwi kadry napastnik pokazał że nawet w tej nie najwyższej zdaniem trenera dyspozycji jest wstanie decydować o losach meczu.

Gole: Dawid Jarka 9' - Krosowym podaniem z prawej strony Dawida Jarkę obsłużył Marcin Wodecki. Pułapka ofsajdowa obrońcom Cracovii się nie udała, Jarka znalazł się sam na sam z Olszewskim i silnym strzałem pod poprzeczkę trafił na 1:0 dla Górnika.

Dawid Jarka 69' - Druga swoją bramkę w tym meczu zdobył Jarka po dośrodkowaniu z lewej strony Moskala. Dawid przez nikogo nie pilnowany z najbliższej odległości pokonał Olszewskiego odbierając nadzieje grającej w 10. Cracovii.

Statystyki
Cracovia        Górnik Zabrze
  8	Faule        18
  0	Spalone	      6
  3	Rzuty rożne   8

Trybuny: Kibice po raz kolejny wyrazili swoje "miłości" do trenera Majewskiego. Wyniki (remis z Polonią, wygrana z Jagiellonią) nie przekonały fanów którzy sfrustrowani poziomem widowiska zaśpiewali nową (tysiąc pierwszą) wersję popularnej piosenki Jozin z Bazin, tym razem słowa brzmiały "Stefan marzy żeby było miło". Miło było ale się skończyło, z jedno bramkowej przewagi zostały tylko wspomnienia. Na trybunach zjawiło się także 70 kibiców z Zabrza którzy przywitali swojego trenera słowami "Jeszcze jeden mecz przegramy i Wieczorka pożegnamy".

Flagi gospodarzy: 6

Flagi gości: 3

Plusy: Nowa melodia trenowana na meczach hokeja wychodzi coraz lepiej…

Minusy:

Poziom sportowy nie był oszałamiający, nie był nawet średni. Styl który zaprezentowano dzisiaj nie może się powtórzyć. Słowa kibiców "Powiedz Stefanie czy miałeś ten puchar w planie" pozostaje zostawić bez komentarza.

Źródło: Cracovia Live [1]

W ubiegłym tygodniu, w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ekstraklasy Cracovia nieoczekiwanie i bardzo szczęśliwie zwyciężyła w Zabrzu 1:0. W rewanżu obaj trenerzy wystawili wybitnie rezerwowe składy. Tylko Piotr Polczak w Cracovii i Marco Bajić w Górniku wystąpili w podstawowych składach w ostatnich meczach ligowych.

Górnik bardzo szybko bo już w 8 minucie meczu odrobił jednobramkową stratę z pierwszego spotkania. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Cracovię zabrzanie wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Marcin Wodecki rzucił długą piłkę do wychodzącego za plecy obrońców Dawida Jarki, a ten mając przed sobą tylko Sławomira Olszewskiego strzelił z 16 metrów pod poprzeczkę.

W 15 minucie po błędzie sędziego (nie pokazał ewidentnego spalonego), goście mogli zdobyć drugą bramkę, ale Marco Bajić nie trafił w bramkę w idealnej sytuacji z 8 metrów.

Po kilkunastu minutach przewagi gości gra się nieco wyrównała. W 20 minucie Cracovia oddała pierwszy - i jedyny w pierwszej połowie - strzał na bramkę jednak uderzenie Marcina Bojarskiego przeszło obok słupka.

Przez kolejne minuty żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownej sytuacji bramkowej. Dopiero w końcówce pierwszej połowy dwukrotnie napastnik Górnika Marcin Wodecki znalazł się tuż przed bramką, ale najpierw znakomicie interweniował Sławomir Olszewski, a po kilkudziesięciu sekundach Wodeckiemu w ostatniej chwili piłkę kilka metrów przed bramką odebrał Michał Karwan.

W przerwie meczu trener Stefan Majewski dokonał trzech zmian: w miejsce Marcina Bojarskiego, Tomasza Moskały i Tomasza Wacka weszli Arpad Majoros, Dariusz Pawlusiński i Łukasz Tupalski.

Po przerwie pierwsza groźnie zaatakowała Cracovia, gdy Dariusz Pawlusiński uderzył silnie z 20 metrów jednak piłka minęła nieznacznie bramkę Sebastiana Nowaka.

W 57 minucie grający niewiele ponad kwadrans Łukasz Tupalski zobaczył drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 66 minucie boisko opuścił Karol Gregorek, a w jego miejsce wszedł Łukasz Szczoczarz.

Dwadzieścia minut przed końcem meczu Dawid Jarka wykorzystał dokładne podanie wzdłuż bramki Moskala i strzałem z kilku metrów zdobył swoją drugą bramkę i Górnik prowadził już 2:0.

W 86 minucie goście mogli zdobyć trzecią bramkę, ale Moskal w dogodnej sytuacji z kilku metrów nie trafił w bramkę.

* * * W ćwierćfinałowym dwumeczu Pucharu Ekstraklasy Górnik Zabrze był drużyną zdecydowanie lepszą i tylko nieskuteczności zabrzan Cracovia zawdzięcza fakt, że przez 160 minut rywalizacji sprawa awansu do półfinału była sprawą otwartą. Jednak nie odpadnięcie z mało prestiżowych rozgrywek a koszmarna jakość gry drużyny trenera Majewskiego jest największym powodem do niepokoju.

W obu spotkaniach z Górnikiem Cracovia zaprezentowała podobnie beznadziejny, wręcz katastrofalny poziom gry grając w dodatku z nienajlepiej dysponowanym rywalem dla którego zwycięstwo z Cracovią było pierwszym wygranym meczem tej wiosny.

- Żyjemy w kraju, który chce mieć piłkę zawodową, a zachowujemy się jak amatorzy do potęgi. Oceniamy wrażenia artystyczne, czyli ostatnią rzecz, która liczy się w futbolu. Ważne są liczby i fakty - taką złotą myśl trenera Stefana Majewskiego znaleźli kibice w porannej prasie.

A wieczorem...?! O futbolu robiącym "wrażenie artystyczne" przy Kałuży już dawno zapomniano, a "fakty i liczby" z meczu z Górnikiem mówią, że w ciągu 90 minut drużyna Majewskiego nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Górnika! A te niecelne i niegroźne uderzenia można śmiało policzyć na palcach jednej ręki...

O wrażenia artystyczne postarali się natomiast sami kibice, którzy w szampańskich humorach, w ponad tysięcznej liczbie stawili się wprost z hali przy ul. Siedleckiego, gdzie hokeiści zapewnili sobie awans do finału mistrzostw Polski.

Fani Cracovii przypomnieli stary i zaprezentowali nowy, bogaty repertuar wokalny dedykowany trenerowi Majewskiemu śpiewając m.in. parodię parodii Kabaretu Pod Wyrwigroszem (Jozin z Bazin - Donald Marzy): "Stefan marzy, żeby było miło; Stefan marzy, żeby się spełniło..." oraz zastrzeżone dotąd tylko dla rywalki zza Błoń: "Kto nie skacze, ten z Majewskim!"...

Źródło: TerazPasy.pl [2]

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2007/08

Chicago Fire 2007-06-22 Chicago Fire - Cracovia 1:0  Górnik Wieliczka 2007-06-30 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Widzew Łódź 2007-07-04 Widzew Łódź - Cracovia 4:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 0:2  Ruch Chorzów 2007-07-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  BKS Bolesławiec 2007-07-10 BKS Bobrzanie Bolesławiec - Cracovia 0:4  GKP Gorzów Wielkopolski 2007-07-10 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 1:3  Rot-Weiß Erfurt 2007-07-14 Rot-Weiß Erfurt - Cracovia 1:1  Plik:Mehrkam Pars Teheran herb.png 2007-07-15 Cracovia - Mehrcampars Teheran 2:1  VfL Osnabrück 2007-07-19 VfL Osnabrück - Cracovia 5:1  Sportfreunde Siegen 2007-07-20 Sportfreunde Siegen - Cracovia 2:1  Hamburger SV (U-23) 2007-07-21 Hamburger SV (U-23) - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2007-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2007-08-04 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Polonia Bytom 2007-08-11 Polonia Bytom - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2007-08-18 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  ŁKS Łódź 2007-08-25 Cracovia - ŁKS Łódź 0:0  Górnik Zabrze 2007-09-01 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-09-15 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:1  Jagiellonia Białystok 2007-09-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:1  Widzew Łódź 2007-09-22 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Znicz Pruszków 2007-09-26 Znicz Pruszków - Cracovia 2:5  Zagłębie Sosnowiec 2007-09-29 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0  Widzew Łódź 2007-10-02 Cracovia - Widzew Łódź 3:2  Korona Kielce 2007-10-06 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2007-10-12 Cracovia - Cracovia (ME) 4:6  Wisła Kraków 2007-10-20 Cracovia - Wisła Kraków 1:2  Korona Kielce 2007-10-23 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Lech Poznań 2007-10-26 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Arka Gdynia 2007-10-31 Cracovia - Arka Gdynia 0:1  Zagłębie Lubin 2007-11-03 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2  Odra Wodzisław Śląski 2007-11-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2007-11-18 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:2  GKS Bełchatów 2007-11-24 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 0:2  Jagiellonia Białystok 2007-11-27 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Legia Warszawa 2007-11-30 Cracovia - Legia Warszawa 0:2  Widzew Łódź 2007-12-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 2007-12-07 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  Cracovia_herb 2008 Trening Noworoczny  Piast Gliwice 2008-01-19 Cracovia - Piast Gliwice 3:2  Warta Sieradz 2008-01-19 Cracovia - Warta Sieradz 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2008-01-26 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  MFK Ružomberok 2008-01-30 MFK Ružomberok - Cracovia 2:1  Górnik Wieliczka 2008-02-02 Cracovia - Górnik Wieliczka 3:1  Stal Stalowa Wola 2008-02-02 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Rapid Bukareszt 2008-02-08 Rapid Bukareszt - Cracovia 2:1  Dnipro Dniepropietrowsk 2008-02-11 Dnipro Dniepropietrowsk - Cracovia 4:1  Crvena Zvezda Belgrad 2008-02-14 Cracovia - Crvena Zvezda Belgrad 2:1  Śląsk Wrocław 2008-02-16 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Polonia Bytom 2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1  Górnik Zabrze 2008-02-27 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Jagiellonia Białystok 2008-03-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2008-03-05 Cracovia - Górnik Zabrze 0:2  ŁKS Łódź 2008-03-08 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2008-03-15 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2008-03-22 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Widzew Łódź 2008-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2008-04-05 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2008-04-12 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:1  Wisła Kraków 2008-04-20 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2008-04-26 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Zagłębie Lubin 2008-05-03 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2008-05-07 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 3:0  GKS Bełchatów 2008-05-10 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:1