Jarka

4-5-1
Mecz następnego dnia:

2008-03-16 Górnik Zabrze (ME) - Cracovia (ME) 1:2

Piłkarze Cracovii wygrali przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 3:0 (1:0) w sobotnim meczu 21. kolejki Orange Ekstraklasy.

Zwycięstwo podopiecznym Stefana Majewskiego zapewnili Bartłomiej Dudzić, Mariusz Pawlusiński i Przemysław Kulig. Prowadzenie dla gospodarzy padło w 19. minucie, kiedy to Karol Kostrubała dośrodkował z lewego skrzydła. Tomasz Moskała zgrał piłkę głową do pozostawionego bez opieki Dudzica, który strzałem z pierwszej piłki zmusił do kapitulacji Borisa Peskovica.

Dudzic miał też udział przy drugim golu dla "Pasów". Napastnik Cracovii w 56. minucie wbiegł w pole karne, gdzie został powalony przez Mariusza Magierę. Sędzia podyktował rzut karny, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Pawlusiński.

Źródło: Interia.pl [1]

Trenerzy o meczu

Stefan Majewski (Cracovia)

Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, a myślę że osiągnęliśmy je w dobrym stylu. Chcieliśmy grać w miarę ofensywnie, ale zabezpieczając tyły. To nam się udało. Strzeliliśmy też pierwsi bramkę, co w jakiś sposób ustawiło mecz".

Ryszard Wieczorek (Górnik Zabrze)

Cracovia wygrała zasłużenie. Byliśmy słabszym zespołem. Muszę mieć trochę czasu aby przeanalizować, co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Po meczu z Jagiellonią wydawało się, że wracamy na normalne tory, a dziś na pewno nie wyglądało to tak jakbym tego sobie życzył.