Boruch (46' Terlik)
Mecz poprzedniego dnia:

2008-09-29 Lazio Rzym U-19 - Cracovia U-19 3:0

Cracovia.pl

Zawodnicy Cracovii już w 10 minucie spotkania objęli prowadzenie. Bartłomiej Filip dopadł do prostopadłego podania z głębi pola i pokonał bramkarza gospodarzy. W dalszej części spotkania gra się wyrównała. Gracze Cracovii mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale marnowali dogodne sytuacje. W 35 minucie fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Pasów, Świec, który pięknie wybronił jedenastkę egzekwowaną przez zawodnika z Zagrzebia.

W drugiej części spotkania przewagę uzyskała drużyna NK Zagrzeb, która próbowała za wszelką cenę wyrównać stan spotkania. Niestety, udało się im to w 82 minucie, kiedy to Srancetic pokonał bramkarza Cracovii.

Tak więc po regulaminowych 90 minutach wynik brzmiał 1:1. Nastąpiła więc seria rzutów karnych, gdzie górą byli zawodnicy NK. Warto również nadmienić, że po raz kolejny sędzia dał się Cracovii we znaki. Przy pierwszym strzale zawodnika z Zagrzebia, bramkarz Cracovii wybronił karnego w pięknym stylu, ale ku zaskoczeniu wszystkich na stadionie, sędzia spotkania nakazał powtórzenie jedenastki. Taki prezent został skrzętnie wykorzystany przez drużynę NK, która już do końca perfekcyjnie wykonywała rzuty karne.

Źródło: Michał Nowak - Cracovia.pl [1]

Trenerzy o meczu

Piotr Górecki (jeden z trenerów Cracovii U-19)

Szkoda straconej szansy. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni. Zebraliśmy cenne doświadczenie grając z wymagającymi przeciwnikami. Wydaje mi się, że w przekroju tych dwóch spotkań, zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie jako zespół, co zresztą zostało docenione przez miejscowych menadżerów, którzy bardzo nas chwalili.

Źródło: Michał Nowak - Cracovia.pl [2]