4-4-2
Mecz poprzedniego dnia:

2008-11-11 Cracovia - Arka Gdynia 0:0

Arka Gdynia SSA

Do 65. minuty młodzi arkowcy prowadzili z Cracovią Kraków 2:0 i wszystko wskazywało na to, że nikt nie jest w stanie wydrzeć im zwycięstwa. Niestety w 66 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Marek Baster, co kompletnie wytrąciło żółto-niebieskich z rytmu. Piłkarze Cracovii szybko zwietrzyli swoją szansę i w trzy minuty zdołali wyrównać wynik.

Arka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, czego efektem była szybko strzelona bramka. W 7. minucie Adrian Sulima bardzo dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Wojciech Barnik tylko dostawił nogę i piłka ugrzęzła w siatce gości. Cracovia wyraźnie podrażniona takim obrotem sytuacji wzięła się ostro do pracy. Jednak w bramce dobrze spisywał się Hieronim Zoch.

Zawodnicy obu drużyn nie odstawiali nóg, w efekcie czego gra niebezpiecznie zaostrzyła się. Jednak sędzia główny tolerował mnożące się niebezpieczne zagrania.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Marcin Budziński, Paweł Czoska oraz Grzegorz Niciński, którzy ledwie wrócili z Krakowa. Właśnie po faulu na Czosce, w 60. minucie sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem został Grzegorz Niciński.

Kiedy wydawało się, że mimo przeciętnej gry trzy punkty pozostaną w Gdyni, żółto-niebiescy kompletnie się pogubili. W 65. minucie Marek Baster ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Niespełna 60. sekund później, Paweł Sacha zdobył kontaktową bramkę dla Cracovii. W 70. minucie było już 2:2. Katastrofalny błąd popełnił Michał Kowol, który niedokładnie zagrał do bramkarza. Wykorzystał to wcześniej wprowadzony na boisko Marcin Krzywicki, który przerzucił piłkę nad zdezorientowanym Zochem.

Od tej chwili mecz zaostrzył się jeszcze bardziej, a sędzia zaczął szafować żółtymi kartkami. Arka miała jeszcze kilka sytuacji, ale nie były to tzw. okazje stuprocentowe.

Źródło: Arka Gdynia SSA [1]

"„Pasom" pomógł Baster" -

„Pasom" pomógł Baster

Młodym „Pasom” pomógł trochę były gracz Cracovii Marek Baster. Gdy schodził z boiska po ujrzeniu czerwonej kartki, Arka prowadziła 2-0. Osłabienie dla gdynian okazało się nadzwyczaj

dotkliwe, bo już sześć minut potem był remis. Najpierw, po podaniu Tatary, Sacha z 16 m trafił do celu tuż przy słupku. Potem gdyński obrońca Kowol źle podał piłkę swojemu bramkarzowi, co wykorzystał Krzywicki, lobując Zocha.

- Mieliśmy jeszcze w końcówce okazje, by zdobyć zwycięskiego gola. Miał szansę Krzywicki, miał Kozieł, także Tatara-relacjonuje Marcin Gędłek, trener Młodej Cracovii. - Generalnie w drugiej połowie wyglądaliśmy fizycznie lepiej od gospodarzy. Oni największe zagrożenie w tym meczu stwarzali po stałych fragmentach, po wyrzutach z autów. Takim rozwiązaniom sprzyjało małe, wąskie boisko, bo spotkanie odbywało się na bocznej płycie.

Gra była twardą jej efekt to aż 9 żółtych kartek. - Obie drużyny zagrały z ogromnym zaangażowaniem - mówi Gędłek. - Na pewno muszę pochwalić swoich piłkarzy za waleczność, ale nie tylko, bo pod względem czysto piłkarskim też zaprezentowali się nieźle. A w Arce grało kilku zawodników z ekstraklasy. Najbardziej znany z nich, Niciński, zdobył nawet gola z karnego. On, 35-latek, w Młodej Ekstraklasie...

W innych wczorajszych meczach: Legia Warszawa - GKS Bełchatów 1-0, Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 3-2, Piast Gliwice - Polonia Warszawa 3-4. Dzisiaj pozostałe spotkania 13. kolejki, m.in. o godz. 13.30 na stadionie przy ul. Reymonta Wisła - Odra Wodzisław.
BOCH
Źródło: Dziennik Polski listopada 2008

Mecze sezonu 2008/09 (Cracovia (ME) )

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2008-07-10 Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia (ME) 3:1  Garbarnia Kraków 2008-07-12 Garbarnia Kraków - Cracovia (ME) 2:1  Hutnik Kraków 2008-07-16 Hutnik Kraków - Cracovia (ME) 3:2  Ruch Chorzów (ME) 2008-07-19 Cracovia (ME) - Ruch Chorzów (ME) 0:0  Polonia Bytom (ME) 2008-07-26 Cracovia (ME) - Polonia Bytom (ME) 2:2  Śląsk Wrocław (ME) 2008-08-01 Cracovia (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 2:1  Cracovia_herb 2008-08-06 Cracovia - Cracovia (ME) 4:1  Piast Gliwice (ME) 2008-08-10 Cracovia (ME) - Piast Gliwice (ME) 2:1  Cracovia_herb 2008-08-12 Cracovia - Cracovia (ME) 0:3  ŁKS Łódź (ME) 2008-08-16 ŁKS Łódź (ME) - Cracovia (ME) 3:1  Cracovia_herb 2008-08-28 Cracovia - Cracovia (ME) 3:1  Wisła Kraków (ME) 2008-08-30 Wisła Kraków (ME) - Cracovia (ME) 2:0  Lechia Gdańsk (ME) 2008-09-09 Cracovia (ME) - Lechia Gdańsk (ME) 1:1  Ruch Chorzów (ME) 2008-09-13 Cracovia (ME) - Ruch Chorzów (ME) 0:2  Legia Warszawa (ME) 2008-09-20 Legia Warszawa (ME) - Cracovia (ME) 1:2  Polonia Bytom (ME) 2008-10-04 Polonia Bytom (ME) - Cracovia (ME) 1:2  Śląsk Wrocław (ME) 2008-10-13 Cracovia (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 2:1  Polonia Warszawa (ME) 2008-10-18 Cracovia (ME) - Polonia Warszawa (ME) 1:2  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2008-10-27 Odra Wodzisław Śląski (ME) - Cracovia (ME) 0:1  Jagiellonia Białystok (ME) 2008-11-04 Cracovia (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 0:0  GKS Bełchatów (ME) 2008-11-08 Cracovia (ME) - GKS Bełchatów (ME) 1:2  Arka Gdynia (ME) 2008-11-12 Arka Gdynia (ME) - Cracovia (ME) 2:2  Górnik Zabrze (ME) 2008-11-17 Cracovia (ME) - Górnik Zabrze (ME) 1:1  Lech Poznań (ME) 2008-11-23 Lech Poznań (ME) - Cracovia (ME) 1:0  Jagiellonia Białystok (ME) 2008-12-01 Jagiellonia Białystok (ME) - Cracovia (ME) 1:1  Arka Gdynia (ME) 2008-12-08 Cracovia (ME) - Arka Gdynia (ME) 3:3  Cracovia_herb 2009 Trening Noworoczny  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2009-01-25 Cracovia (ME) - Bruk-Bet Nieciecza 3:2  Górnik Wieliczka 2009-01-31 Cracovia (ME) - Górnik Wieliczka 0:3  Okocimski Brzesko 2009-02-05 Cracovia (ME) - Okocimski Brzesko 3:2  KS Olkusz 2009-02-18 Cracovia (ME) - KS Olkusz 5:5  Unia Tarnów 2009-02-21 Cracovia (ME) - Unia Tarnów 3:2  Okocimski Brzesko 2009-02-28 Cracovia (ME) - Okocimski Brzesko 4:4  ŁKS Łódź (ME) 2009-03-07 Cracovia (ME) - ŁKS Łódź (ME) 3:1  Lechia Gdańsk (ME) 2009-03-16 Lechia Gdańsk (ME) - Cracovia (ME) 1:0  Wisła Kraków (ME) 2009-03-23 Cracovia (ME) - Wisła Kraków (ME) 2:1  Piast Gliwice (ME) 2009-03-28 Piast Gliwice (ME) - Cracovia (ME) 0:0  Ruch Chorzów (ME) 2009-04-06 Ruch Chorzów (ME) - Cracovia (ME) 1:1  Legia Warszawa (ME) 2009-04-11 Cracovia (ME) - Legia Warszawa (ME) 0:2  Śląsk Wrocław (ME) 2009-04-18 Śląsk Wrocław (ME) - Cracovia (ME) 4:0  Polonia Bytom (ME) 2009-04-25 Cracovia (ME) - Polonia Bytom (ME) 1:2  Polonia Warszawa (ME) 2009-05-02 Polonia Warszawa (ME) - Cracovia (ME) 2:0  Odra Wodzisław Śląski (ME) 2009-05-10 Cracovia (ME) - Odra Wodzisław Śląski (ME) 1:2  GKS Bełchatów (ME) 2009-05-17 GKS Bełchatów (ME) - Cracovia (ME) 2:0  Górnik Zabrze (ME) 2009-05-24 Górnik Zabrze (ME) - Cracovia (ME) 3:3  Lech Poznań (ME) 2009-05-29 Cracovia (ME) - Lech Poznań (ME) 1:2