2009-02-14 Cracovia - GKS Jastrzębie 4:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaczek
Hokej.png
2 kolejka, I runda, etap Play Off, Ekstraliga
Kraków, sobota, 14 lutego 2009, 18:00

Cracovia - GKS Jastrzębie

4
:
2

(0:0; 2:1; 2:1)

Sędzia: Maciej Pachucki
Widzów: 1200


GKS Jastrzębie - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Ales Tomasek
Skład:
Radziszewski

Csorich
Bondarevs
L.Laszkiewicz
Słaboń
D.Laszkiewicz

Skorvanek
Witowski
Badzo
Mihalik
Radwański

Noworyta
Dulęba
Piotrowski
Kowalówka
Drzewiecki

Wajda
Landowski
Vercik
Pasiut
Rutkowski
Bramki
Kowalówka (21:51)
Dulęba (24:08)

D.Laszkiewicz (48:42)

Drzewiecki (59:12)
1:0
2:0
2:1
3:1
3:2
4:2


Zdrahal (31:34)

Szoke (51:53)

Kary
14 (+10 Mihalik +20 Pasiut) 10
Skład:
Kosowski

Wolf
Bryk
Lipina
Szoke
Zdrahal

Pastryk
Piekarski
Danieluk
Pavlacka
Radwan

Górny
Labryga
Jasik
Kąkol
Bernacki

Lerch
Szynal
Łyszczarczyk
Bibrzycki
Kulas

Opis meczu

TerazPasy.pl

Plan wykonany

Po zwycięstwie w piątek (2-0), także w sobotę hokeiści Cracovii udowodnili swoją wyższość nad drużyną z Jastrzębia i wygrali 4-2. W ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą więc 2-0 i wtorkowy mecz w Jastrzębiu może okazać się ostatnim w serii. Początek spotkania o 19,15 – transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Sobotnie spotkanie pod wieloma względami przypominało pojedynek, który hokeiści stoczyli dzień wcześniej. Mecz przez długi czas pozostawał nierozstrzygnięty i dopiero trafienie Filipa Drzewieckiego na 4-2, na 48 sekund przed końcową syreną, uspokoiło emocje na lodowisku. Podobnie jak w piątek długimi okresami można było zauważyć lekką przewagę hokeistów z Krakowa i znów wykluczenia w znaczący sposób wpłynęły na grę gospodarzy, dając jastrzębianom szansę na korzystny rezultat.

Pierwsza bezbramkowa tercja pokazała, że Pasy mają spory problem z rozgrywaniem krążka podczas gry w przewadze. Goście przez 96 sekund bronili się w trójkę przeciwko piątce, a krakowianie tylko raz stworzyli realne zagrożenie pod bramką Kosowskiego (niecelnie uderzał Damian Laszkiewicz).

Druga tercja zaczęła się od zdecydowanego naporu podopiecznych Rudolfa Rohačka i już po pięciu minutach Pasy prowadziły 2-0. Najpierw Michał Piotrowski świetnie dograł krążek zza bramki do Sebastiana Kowalówki, a środkowy trzeciego ataku, stojąc między bulikami, mocnym strzałem po lodzie dał Cracovii prowadzenie. Potem spod niebieskiej trafił Mariusz Dulęba, który wykorzystał dogranie Michała Radwańskiego i wydawało się że Pasy przejęły kontrolę nad spotkaniem. Niestety od 28 minuty zaczęły się kary dla graczy Cracovii i już pierwsza gra gości w przewadze pokazała że jastrzębianie są dużo groźniejsi w tym elemencie niż byli w piątek. W 32 minucie, kiedy na ławce kar przebywało dwóch kolejnych zawodników w biało-czerwonych koszulkach, padła bramka na 2-1. Pierwsza formacja gości cierpliwie wypracowywała czysta pozycję strzałową dla Pavla Zdrahala, który znalazł się w końcu sam przed Radziszewskim.

Kolejne minuty drugiej tercji były bardzo nerwowe w dużej mierze za sprawą arbitrów, którzy nieco się pogubili. Na ławce kar najpierw niesłusznie wylądował Słaboń, potem karę meczu otrzymał przebywający w boksie drużyny Pasiut, a chwilę później sędziowie odesłali na karę Piotrowskiego, zamiast Kowalówki który faktycznie przewinił. W efekcie jastrzębianie grali w podwójnej przewadze przez kolejne 50 sekund. Wynik nie uległ jednak zmianie do końca tercji.

W trzeciej części krakowianie natarli zdecydowanie. Groźnie uderzał Słaboń, ciekawe akcje dwójkowe przeprowadzili Drzewiecki z Kowalówką oraz bracia Laszkiewiczowie. Jednak w 45 minucie publiczność zamarła, gdyż krążek zatrzepotał w bramce Rafała Radziszewskiego... Dopiero po chwili uniesiona ręka arbitra, sygnalizująca przewinienie gracza gości (gra wysokim kijem) uspokoiła nieco nastroje. Jeszcze spokojniej zrobiło się w 49 minucie kiedy to Damian Laszkiewicz pięknie sfinalizował kombinacyjne rozegranie krążka przez zawodników pierwszego ataku i trafił na 3-1.

Spokój trwał jednak tylko dwie minuty, bo jastrzębianie znów zdobyli bramkę kontaktową, po akcji Zdrahala i strzale Szoke. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe jednak to krakowianie kreowali sytuacje bramkowe, a bardzo aktywny w tym okresie, jak zresztą przez całe spotkanie, był Filip Drzewiecki. W końcu Pasy dopięły swego i to właśnie „Drzewko” sfinalizował akcję trzeciego ataku pięknym trafieniem w okienko.

Jastrzębianie znów stawili opór mistrzom Polski, jednak Pasy dobrze wywiązały się z roli faworyta i wykonały plan na pierwsze dwa spotkania w Krakowie w stu procentach. W serii do trzech zwycięstw prowadzą bowiem 2-0 i już pierwszy mecz w Jastrzębiu może zakończyć rywalizację w ćwierćfinale.

raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl z 14 lutego 2009 [1]


Filmy

Relacja z meczu

EmbedVideo nie rozpoznaje usługi wideo „youtubehd”.

Konferencja prasowa

EmbedVideo nie rozpoznaje usługi wideo „youtubehd”.