28:06 Piotrowski (D.Laszkiewicz)
33:12 Noworyta (Kłys, Drzewiecki)

47:29 Łopuski (Pasiut)
55:43 Csorich (L.Laszkiewicz)

2 min Kulas (Przeszkadzanie)
2 min Dąbkowski (Trzymanie)
2 min Urbanowicz (Wymuszanie kary)
2 min Labryga (Zahaczanie)
2 min Piekarski (Atak kijem trzymanym oburącz)
2 min Danieluk (Wysoki kij)
2 min Wolf (Trzymanie)
2 min Urbanowicz (Podcięcie)
2 min Noworyta (Przeszkadzanie)
2 min Drzewiecki (Zahaczanie)
2 min Bondarevs (Zahaczanie)
2 min Dudas (Atak ciałem - natarcie)
2 min Dulęba (Trzymanie)
2 min Bondarevs (Podcięcie)
2 min Słaboń (Podcięcie)
2 min Csorich (Atak ciałem - natarcie)

PLH: Podhale straciło trzy bramki w ciągu 63 sekund

Po wielu latach w Polskiej Lidze Hokejowej nie ma zwycięstw w dwucyfrowych rozmiarach. Mecze są wyrównane i w praktyce każdy wynik jest możliwy. W piątkowej, siódmej kolejce o największą niespodziankę postarali się hokeiści Naprzodu Janów. Nie tak dawno wygrali w Krakowie z mistrzem Polski, a teraz odprawili z kwitkiem Podhale. Nowotarżanie prowadzili już 2-0, ale w 44 i 45 minucie stała się rzecz trudno wytłumaczalna - gospodarze w ciągu 63 sekund zdobyli trzy bramki! W końcówce goście zdobyli kontaktowego gola, ale na wyrównanie zabrakło czasu.

Cracovia w Jastrzębiu toczyła wyrównany bój i dopiero w ostatnich minutach zapewniła sobie wygraną.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2-4 (0-0, 2-2, 0-2)

1-0 Lipina - Wolf - Zdrahal 25:50 1-1 L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz 28:06 1-2 Noworyta - Drzewiecki- Kłys 33:13 w przewadze 2-2 Zdrahal - Zdenek 39:34 2-3 Łopuski - Pasiut 47:29 2-4 Csorich - L. Laszkiewicz 55:43 Sędziował Sebastian Kryś (Katowice). Kary: 16 - 16 min. Widzów 700. JKH: Kosowski – Wolf, Pastryk; Lipina, Zdenek, Zdrahal – Piekarski, Dąbkowski; Urbanowicz, Kowalówka, Danieluk – Górny, Labryga; Kulas, Radwan, Kąkol. CRACOVIA: Radziszewski – Bondarevs, Csorich; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Dudaš, Dulęba; Radwański, Pasiut, Łopuski – Noworyta, Kłys; M. Piotrowski, Musial, Drzewiecki – Wajda, Guzik; Rutkowski, Biela, Witkowski.

Podopieczni trenera Rudolfa Rohačka wygrali już piąty wyjazdowy mecz w tym sezonie. Gorzej spisują się przed własną publicznością, bo gdyby nie to, z pewnością przewodziliby w tabeli. Niecodzienną bramkę strzelił Noworyta, który upadając przy bandzie oddał strzał i krążek ku rozpaczy bramkarza wpadł do siatki.

- Zagraliśmy konsekwentnie w defensywie i przeprowadzaliśmy szybkie kontry. Nie mam wątpliwości, że rozegraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie. Wydaje się, że zespół złapał właściwy rytm, co nastraja optymistycznie przed kolejnymi spotkaniami - podsumował trener "Pasów", Rudolf Rohaczek.

- Zdawaliśmy sobie sprawę z klasy rywala. Goście wygrali zasłużenie, bowiem grali lepiej i oddali więcej strzałów. Szkoda, że nie mamy czwartej formacji na dobrym poziomie - dodał trener JKH, Alesz Tomaszek.
Źródło: Sportowe Tempo 2 października 2009 [1]