Mecz następnego dnia:

2011-05-02 Cracovia (ME) - Ruch Chorzów (ME) 3:2

"Liga: Ruch Chorzów - Cracovia 1:0 (1:0) - skrót wideo" -

Liga: Ruch Chorzów - Cracovia 1:0 (1:0) - skrót wideo

Trener Jurij Szatałow zmienił aż pięciu piłkarzy w podstawowym składzie w porównaniu z poprzednim meczem z Zagłębiem Lubin. W meczowej kadrze zabrakło dwóch bocznych obrońców Struny i Puzigaća, a w podstawowym składzie nie wyszli Boljević, Szeliga i Giza. Ich miejsce zajęli Jarabica, Suart, Bartczak, Radomski i Giza.

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. Przez kilka pierwszych minut Cracovia nie tylko nie przedostała się na przedpole bramki Ruchu, ale miała ogromne problemy z przekroczeniem linii środkowej boiska. Ruch atakował jednak chaotycznie i z licznych wrzutek w pole karne Cracovii niewiele wynikało poza zamieszaniem.

W 15 minucie meczu chorzowianie oddali pierwszy celny strzał na bramkę Kaczmarka i objęli prowadzenie. Grzyb popisał się znakomitym podaniem z prawej strony boiska do wbiegającego w pole karne Komaca, który mając przed sobą tylko bramkarza Cracovii pewnie strzelił do siatki. 0:1.

Po stracie bramki obraz gry niewiele się zmienił. Gospodarze bez większych problemów przedostawali się pod bramkę Cracovii i kilkakrotnie groźnie zakotłowało się w polu karnym Pasów.

Cracovia pierwszy strzał na bramkę oddała w 26 minucie, gdy Klich strzelił celnie, ale zbyt słabo, aby mógł zaskoczyć Perdijća. Trzy minuty później młody rozgrywający Cracovii uderzył już znacznie groźniej, ale piłka nieznacznie minęła bramkę.

W kolejnych minutach chorzowianie oddali inicjatywę Cracovii. Piłkarze Cracovii, nie atakowani przez rywala, bardzo długo rozgrywali piłkę na własnej połowie. Mijały kolejne minuty, Cracovia niby prowadziła grę, ale tylko sporadycznie przedostawała się w okolice pola karnego Ruchu i nie stwarzała żadnego zagrożenia.

W przerwie meczu trener Jurij Szatałow nie dokonał żadnych zmian. Tuż po wznowieniu gry Cracovia bardziej zdecydowanie zaatakowała. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Klicha Jarabicy niewiele zabrakło, aby wepchnąć piłkę do bramki. W 50 minucie Jarabica trafił w piłkarza Ruchu przy wyprowadzaniu piłki, ale gospodarze nie wykorzystali tego błędu.

Gra Cracovii znacznie się poprawiła. W 56 minucie Klich idealnie obsłużył Visnakovsa, który znalazł się sam przed Perdijcem, ale nie zdołał pokonać bramkarza Ruchu. Chwilę później głową strzelał Bartczak i Suvorov zza linii pola karnego. Pięć minut później bardzo groźnie z rzutu wolnego uderzył Kosanović, ale piłka trącona przez obrońcę tuż przy słupku opuściła boisko.

W 62 minucie trener Jurij Szatałow zdecydował się na pierwszą zmianę wprowadzając Bartłomieja Dudzica, który zastąpił Aleksejsa Visnakovsa.

W kolejnych minutach Cracovia nadal przeważała, ale poza strzałami z dystansu nie stwarzała zagrożenia pod bramką. Ruch grał uważnie w obronie i bez większego powodzenia szukał okazji do szybkiego kontrataku.

W 77 minucie trener Szatałow wprowadził do gry Vladimira Boljevića, który zastąpił Mateusza Bartczaka. Minutę później za Mateusza Klicha wszedł Marcin Krzywicki.

Po tych zmianach Cracovia grała dwójką napastników – Krzywicki i Dudzic – ale mimo optycznej przewagi nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

W 90 minucie meczu Pulkowski przedarł się prawą stroną boiska i po strzale (dośrodkowaniu) piłka odbiła się od Kosanovica i trafiła w poprzeczkę...

Sędzia doliczył 5 minut...

Było groźnie w polu karnym Ruchu, ale w dogodnej sytuacji żaden piłkarz Cracovii nie zdecydował się na strzał... W przedostatniej minucie dogrywki Ruch wyprowadził błyskawiczną kontrę, ale w idealnej sytuacji Zieńczuk strzelił obok słupka...

W ostatniej akcji meczu nawet Kaczmarek pobiegł pod bramkę Ruchu, ale niewiele to dało.

Koniec meczu. Cracovia przegrywa w Chorzowie 0:1.
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 1 maja 2011 [1]

Jurij Szatałow (Cracovia): - W kolejnym meczu nie możemy wygrać z samymi sobą. Wchodzimy dziwnie w mecz, bojaźliwie, a po stracie bramki kompletnie nie udaje nam się poukładać gry. W przerwie porozmawialiśmy, może w drugiej połowie fragmentami ten mecz wyglądał w naszym wykonaniu lepiej, ale to było za mało, by wygrać, czy zremisować. Stworzyliśmy tylko jedną sytuację. Ustawiliśmy tak zespół, żeby zwyciężyć, ale nie udało się. Nasza porażka jest zasłużona.

Waldemar Fornalik (Ruch): - Myślę, że wygraliśmy zasłużenie, powinny paść kolejne bramki i końcówka nie byłaby taka nerwowa., Wiedzieliśmy, że Cracovia to dobra drużyna, która wiosną prezentuje niezłą piłkę. Potrzebowaliśmy dużo wysiłku i agresji, by sprzeciwstawić się Cracovii. Jestesmy zadowoleni, bo nasz dorobek punktowy jest pokaźny.

Skrót meczu

EmbedVideo nie rozpoznaje usługi wideo „ekstraklasatv”.
Mecze sezonu 2010/11

Odra Wodzisław Śląski 2010-06-26 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:2  Zagłębie Sosnowiec 2010-06-30 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2  Pogoń Szczecin 2010-07-03 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Warta Poznań 2010-07-03 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Znicz Pruszków 2010-07-07 Cracovia - Znicz Pruszków 2:3  Górnik Polkowice 2010-07-10 Górnik Polkowice - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2010-07-17 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  GKS Katowice 2010-07-17 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Kasımpaşa Stambuł 2010-07-21 Cracovia - Kasımpaşa Stambuł 1:0  AGOVV Apeldoorn 2010-07-24 AGOVV Apeldoorn - Cracovia 2:2  NEC Nijmegen 2010-07-27 NEC Nijmegen - Cracovia 1:1  BV Veendam 2010-07-30 BV Veendam - Cracovia 0:2  MC Algier 2010-08-06 Cracovia - MC Algier 1:0  Śląsk Wrocław 2010-08-13 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3  Legia Warszawa 2010-08-16 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2010-08-22 Lech Poznań - Cracovia 5:0  Korona Kielce 2010-08-27 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2010-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:3  Lechia Gdańsk 2010-09-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  GKP Gorzów Wielkopolski 2010-09-21 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2010-09-25 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Zagłębie Lubin 2010-10-02 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  TSV 1860 Monachium 2010-10-09 Cracovia - TSV 1860 Monachium 2:1  Ruch Chorzów 2010-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:3  Polonia Warszawa 2010-10-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:0  Lech Poznań 2010-10-27 Cracovia - Lech Poznań 1:4  Polonia Bytom 2010-10-30 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2010-11-05 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Widzew Łódź 2010-11-12 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2010-11-20 Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2  GKS Bełchatów 2010-11-26 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:2  Cracovia_herb 2010-12-04 Cracovia - Cracovia (ME) 4:2  Cracovia_herb 2011 Trening Noworoczny  Kolejarz Stróże 2011-01-15 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Warta Poznań 2011-01-21 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Dolcan Ząbki 2011-01-28 Cracovia - Dolcan Ząbki 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2011-01-28 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:1  NK Osijek 2011-02-03 NK Osijek - Cracovia 1:0  Zbrojovka Brno 2011-02-06 Cracovia - Zbrojovka Brno 1:0  Mash'al Muborak 2011-02-09 Cracovia - Mash'al Muborak 1:0  Wołyń Łuck 2011-02-14 Cracovia - Wołyń Łuck 2:2  Szachtior Karaganda 2011-02-17 Cracovia - Szachtior Karaganda 1:0  Legia Warszawa 2011-02-25 Cracovia - Legia Warszawa 3:3  Śląsk Wrocław 2011-03-04 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2011-03-13 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2011-03-19 Cracovia - Korona Kielce 3:0  MFK Ružomberok 2011-03-26 Cracovia - MFK Ružomberok 3:3  Górnik Zabrze 2011-04-03 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2011-04-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Arka Gdynia 2011-04-17 Arka Gdynia - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2011-04-21 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2  Pogoń Lwów (2009) 2011-04-27 Cracovia - Pogoń Lwów 4:2  Ruch Chorzów 2011-05-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 3:1  Polonia Bytom 2011-05-10 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2011-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2011-05-21 Cracovia - Widzew Łódź 1:2  Jagiellonia Białystok 2011-05-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0  GKS Bełchatów 2011-05-29 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:0