(0:1; 0:1; 1:2)

Widzów: 500

"PLH: Tyszanie wygrywają w Krakowie, trzecia porażka z rzędu Unii" -

PLH: Tyszanie wygrywają w Krakowie, trzecia porażka z rzędu Unii

Hokeiści Cracovii grają w kratkę. Po wygranej z Unią, dzisiaj w kolejnym spotkaniu "na szczycie" podopieczni Rudolfa Rohaczka musieli uznać wyższość GKS Tychy. Trzeciej porażki z rzędu doznała Unia.

Cracovia - GKS Tychy 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)

0-1 Woźnica - Jakeš 5:25 w przewadze

0-2 Witecki - Galant - Przygodzki 22:39

0-3 Galant - Witecki - Przygodzki 44:32

0-4 M. Kozłowski - T. Da Costa 46:57

1-4 Sucharski - Piotrowski 51:56

Sędziowali: Zbigniew Wolas - Artur Hyliński (obaj Oświęcim), Jacek Bernacki (Sosnowiec). Kary: 8 - 10 min. Widzów 500.

CRACOVIA: Radziszewski (2) - Sznotala, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń (2), D. Laszkiewicz - Prokop, Dulęba; Sarnik, Rutkowski, Kosidło (2) - Wilczek, Kulik; Chmielewski (2), Sucharski, Martynowski - Lenius, Biela, Piotrowski.

GKS: Sobecki - Sokół, Jakeš; Bagiński, Pasiut, Woźnica - Kotlorz (2), Csorich; Witecki, Galant, Przygodzki - Mejka, Ciura; M. Kozłowski (4), T. Da Costa (2), T. Kozłowski - Wanacki, Gwiżdż (2); Banachewicz, Sośnierz, Sowa.

W barwch Cracovii zadebiutował - dzisiaj potwierdzony - kanadyjski obrońca Joel Lenius. 24-letni hokeista grał ostatnio w University Ontario. Na trybunach pustki i nie wiadomo jak wytłumaczyć fakt, że w tym sezonie na obiekt przy ul. Siedleckiego przychodzi tak mało kibiców.

Początek tercji należał do "Pasów", które nie wykorzystały kilku świetnych okazji. W 6 minucie na ławkę kar powędrował Słaboń i goście potrzebowali zaledwie 27 sekund, aby uzyskać prowadzenie. Po rozegranym "zamku" z linii niebieskiej wrzucił krążek Jakeš, a Woźnica z bliska dopełnił formalności. Później gra się wyrównała, choć z bramkarzy więcej pracy miał Sobecki. Zwłaszcza jego interwencja z 17 minuty - po strzale Martynowskiego - mogła się podobać.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepsi byli goście i udokumentowali to drugim trafieniem. Po kontrze i akcji lewą stroną Przygodzkiego, nadjeżdżający Witecki tylko dołożył łopatkę kija do krążka. Później tyszanie grali w czwórkę przeciwko trójce krakowian, ale tego nie wykorzystali. "Pasy" miały jedną świetną okazję w 34 minucie, ale po uderzeniu Leszka Laszkiewicza świetną interwencją popisał się Sobecki.

Ostatnia tercja to próby Cracovii na strzelenie kontaktowej bramki. To się nie udało, a na dodatek tyszanie - z bliska - strzelili dwa gole w ciągu 145 sekund i było po meczu.
Źródło: Sportowe Tempo 30 sierpnia 2011 [1]