5:3

31:04 Urbanowicz 4/5
31:27 Lipina (Kral, Bryk) 4/5
38:27 Drzewiecki (Urbanowicz) 4/4

2 min Immonen (Zbyteczna ostrość w grze) 2 min Kral (Zahaczanie)
2 min Kogut (Nadmierna ilość graczy na lodzie)
2 min Stróżyk (Atak łokciem)
2 min Kosowski (Przeszkadzanie)
2 min Kral (Przeszkadzanie)
2 min Rompkowski (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Bordowski (Spowodowanie upadku przeciwnika)

Horror Wajdy

W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego Comarch Cracovia po dramatycznym meczu pokonała na własnym lodowisku JKH GKS Jastrzębie i zapewniła sobie drugie miejsce przed fazą play-off.

Spotkania przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego miały decydujące znaczenie dla układu tabeli na miejscach 2-5. Zwycięstwo dawało Cracovii pewne drugie miejsce, natomiast porażka zmuszałaby podopiecznych Rudolfa Rohačka do walki o korzystne w ostatniej kolejce, na lodowisku w Oświęcimiu.

Mecz rozpoczął się od bardzo uważnej gry z obu stron. Zawodnicy świetnie wywiązywali się z zadań defensywnych jakie wyznaczali im trenerzy, ale jak ognia unikali ostrzejszych starć, aby nie doszło do wykluczeń. W efekcie, w pierwszych dziesięciu minutach gra była przerywana nie więcej niż pięć razy i to tylko przy okazji uwolnień. W 8. minucie na ławkę kar powędrował Král, W tym czasie Cracovia praktycznie nie zagroziła bramce Kosowskiego. Jednak na przerwę drużyny zjeżdżały przy wyniku 1:0 dla gospodarzy. Akcję wypracowali Michał Piotrowski i Łukasz Rutkowski, który uwolnił się z klinczu przy bandzie i agresywnie dograł krążek przed bramkę jastrzębian, gdzie Nick Sucharski pokazał na czym polega kanadyjski hokej i z najbliższej odległości pokonał Kosowskiego strzałem po lodzie.

Prowadzenie Cracovii zmieniło obraz gry. Goście zdecydowanie natarli na bramkę Rafała Radziszewskiego spychając Pasy do desperackiej obrony. W 31. minucie sędziowie zasygnalizowali karę techniczną dla jastrzębian (6 na lodzie) i wydawało się że będzie to szansa na oddech dla defensywy mistrzów Polski. Niestety w odstępie 23 sekund Cracovia straciła dwie bramki! Najpierw Urbanowicz przy biernej postawie Michała Wajdy pokonał Radziszewskiego, a po chwili szybka dwójkowa akcja duetu Král – Lipina, zupełnie odwróciła wynik spotkania. Strata dwóch bramek w tak krótkim czasie i to podczas gry w przewadze wydaje się nieprawdopodobna. Niestety, tak kuriozalna historia zdarzyła się Cracovii już drugi raz w tym sezonie! Na dodatek w końcówce tercji, kolejny katastrofalny błąd popełnił Patryk Wajda, a Filip Drzewiecki zaskoczył „Radzika” strzałem z backhandu w krótki róg. Po czterdziestu minutach było więc 1:3 dla Jastrzębia. Co ciekawe w poprzednim starciu obu ekip w Krakowie (6 stycznia) rezultat był podobny i Pasy zdołały wtedy odwrócić losy spotkania. Jednak obraz gry w drugiej tercji nie zapowiadał takiego zwrotu akcji...

Na szczęście trener Rohaček miał do dyspozycji kwadrans w szatni i trzecia tercja rozpoczęła się od totalnego szturmu na bramkę Kosowskiego. Goście wspomogli się grą faul, ale już pierwszy bulik po wykluczeniu Krála przyniósł bramkę na 2:3. Spod niebieskiej uderzył Mariusz Dulęba, a Aron Chmielewski był tam gdzie być powinien. Szybko strzelona bramka kontaktowa jeszcze bardziej napędziła grę mistrzów Polski. Właśnie mistrzów, bo tempo akcji, ich rozmach oraz świetna gra kombinacyjna całej drużyny w trzeciej tercji, pokazały że Pasy są zdolne do gry na najwyższym poziomie. W ciągu pierwszych trzech minut trzeciej tercji Cracovia oddała więcej strzałów na bramkę Kosowskiego niż w całej drugiej tercji! Goście cudem przetrwali kary Romkowskiego i Bordowskiego, ale w 55. minucie stało się to co było nieuniknione. Łukasz Rutkowski wykończył akcję trzeciego ataku i był remis. Minutę później wzorową kontrę wykończył Rafał Martynowski i Cracovia wyszła na prowadzenie. W końcówce spotkania goście wycofali bramkarza, ale Pasy skutecznie broniły wyniku i na 12 sekund przed końcem Damian Słaboń trafił „na pustka”, ustalając wynik spotkania na 5:3.

Zwycięstwo daje podopiecznym Rudolfa Rohačka pewne drugie miejsce przed play-off. Wynik drugiej kluczowej konfrontacji (Tychy kontra Oświęcim) sprawia, że rywalem Cracovii w półfinale będzie już na pewno Unia. Unici wygrali w Tychach z GKS 3:2 i jeśli w ostatniej kolejce Jastrzębie pokona na swoim lodzie Sosnowiec, to tyszan zabraknie w play-off. Tyska ekipa i tak musi wygrać swój mecz w Toruniu, ale to postawa JKH zdecyduje o tym kto z czwartego miejsca awansuje do fazy pucharowej i zmierzy się w półfinale z Sanokiem.

Ostatnia kolejka ligowa już we wtorek 14 lutego. Zagramy z Unią w Oświęcimiu i mecz nie będzie miał stawki, w odróżnieniu od kolejnego starcia obu ekip. Mecz rozgrywany w niedzielę 19 lutego w Krakowie zainauguruje serię play-off. We wtorek i środę (21 i 22 luty) dwa spotkania rozegramy w Oświęcimiu. Kolejne terminy spotkań to sobota i niedziela (25 i 26 luty). Mecze numer 4 i 5 zaplanowano w Krakowie. Opcjonalne terminy spotkań numer 6 i 7, to 29 luty w Oświęcimiu i 3 marca w Krakowie.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]