2012-02-14 Aksam Unia Oświęcim - Cracovia 5:4

Wersja z dnia 13:40, 19 lut 2012 autorstwa Raf (Dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{Mecz - hokej | gospodarz = Unia Oświęcim | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = Aksam Unia …”)

Bez pierwszej piątki

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Cracovia przegrała w Oświęcimiu z Unią 4:5. Mecz nie miał znaczenia dla ostatecznego układu tabeli i trener Rohaček dał odpocząć czołowym zawodnikom mistrzów Polski. Już w niedzielę obie drużyny rozpoczną rywalizację w półfinale play-off. Kończący zasadniczy sezon mecz w Oświęcimiu nie miał już znaczenia dla pozycji Cracovii. W tej sytuacji trener Rudolf Rohaček zdecydował się nie wystawiać do gry zawodników pierwszej formacji (Leszka Laszkiewicza, Damiana Słabonia, Piotra Sarnika i Nicolasa Bescha), dając szansę pozostałym graczom na wykazanie swojej przydatności przed rywalizacją w play-off. Tak trener podsumował to spotkanie:
Jestem zadowolony z postawy zawodników. Powalczyli do końca i zafundowali oświęcimianom dramatyczną końcówkę. Jeśli miałem jeszcze jakieś wątpliwości, to po tym spotkaniu zostały one rozwiane. Najważniejsze jest to, że żaden z moich podopiecznych nie doznał kontuzji. O zwycięstwie Unii zadecydowały nasze błędy w pierwszej tercji. W drugiej i trzeciej tercji, przy grze 5 na 5 byliśmy lepszą drużyną, ale wykluczenia zadecydowały o porażce. W końcówce zawodnicy powalczyli do końca i zafundowali oświęcimianom dramatyczną końcówkę.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]