2012-02-14 Aksam Unia Oświęcim - Cracovia 5:4

Wersja z dnia 14:40, 19 lut 2012 autorstwa Raf (Dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{Mecz - hokej | gospodarz = Unia Oświęcim | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = Aksam Unia …”)
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Bez pierwszej piątki

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Cracovia przegrała w Oświęcimiu z Unią 4:5. Mecz nie miał znaczenia dla ostatecznego układu tabeli i trener Rohaček dał odpocząć czołowym zawodnikom mistrzów Polski. Już w niedzielę obie drużyny rozpoczną rywalizację w półfinale play-off. Kończący zasadniczy sezon mecz w Oświęcimiu nie miał już znaczenia dla pozycji Cracovii. W tej sytuacji trener Rudolf Rohaček zdecydował się nie wystawiać do gry zawodników pierwszej formacji (Leszka Laszkiewicza, Damiana Słabonia, Piotra Sarnika i Nicolasa Bescha), dając szansę pozostałym graczom na wykazanie swojej przydatności przed rywalizacją w play-off. Tak trener podsumował to spotkanie:
Jestem zadowolony z postawy zawodników. Powalczyli do końca i zafundowali oświęcimianom dramatyczną końcówkę. Jeśli miałem jeszcze jakieś wątpliwości, to po tym spotkaniu zostały one rozwiane. Najważniejsze jest to, że żaden z moich podopiecznych nie doznał kontuzji. O zwycięstwie Unii zadecydowały nasze błędy w pierwszej tercji. W drugiej i trzeciej tercji, przy grze 5 na 5 byliśmy lepszą drużyną, ale wykluczenia zadecydowały o porażce. W końcówce zawodnicy powalczyli do końca i zafundowali oświęcimianom dramatyczną końcówkę.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]