|            kartki_zolte_gospodarz = Marzec<BR> Gałuszka
|                  kartki_zolte_gosc = [[Kamil Kłusek|Kłusek]] x2<BR> [[Paweł Jaroszyński|Jaroszyński]]<BR> [[Michał Dudek|Dudek]]<BR> [[Mateusz Krasuski|Krasuski]]
|                        trener_gosc = [[Stanisław Owca]]
|              ustawienie_gospodarz =
|              ustawienie_gospodarz = 4-5-1
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Kościelnik<br> Pacyga<br>Kapera<br>Dyduch<br>Żabicki<br> Gałuszka (77' Rokowski)<br>Marzec<br>Chrapkiewicz<br>Szewczyk<br>Raczek (66' Szmalcel)<br>Praciak
|                    ustawienie_gosc =
|                    ustawienie_gosc = 4-5-1
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = [[Miloš Budaković|Budaković]]<br> [[Rafał Piszczek|Piszczek]]<br> [[Radosław Kuligowski|Kuligowski]]<br>[[Michał Dudek|Dudek]]<br> [[Dawid Sarga|Sarga]]<br> [[Dawid Dynarek|Dynarek]]<br> [[Damian Dąbrowski|Dąbrowski]]<br> [[Kamil Kłusek|Kłusek]]<br> [[Paweł Jaroszyński|Jaroszyński]] (85' [[Dawid Nawrocki|Nawrocki]])<br> [[Mateusz Krasuski|Krasuski]] (62' [[Bartłomiej Pająk|Pająk]])<br>[[Grzegorz Darowski|Darowski]] (77' [[Mateusz Kotwica|Kotwica]])

|              Tresc =
Drużyna rezerw Cracovii reaktywowana w miejsce [[Młoda Ekstraklasa|Młodej Ekstraklasy]] rozpoczęła w sobotę rozgrywki w krakowskiej IV lidze.
Pierwszym rywalem zespołu prowadzonego przez trenera Stanisława Owcę był Halniak Maków Podhalański uważany za jeden z najsolidniejszych zespołów w gronie czwartoligowców.
W drużynie Cracovii wystąpiło czterech piłkarzy z szerokiej kadry pierwszej drużyny Pasów. Zagrali Milosz Budaković, Dawid Dynarek, Damian Dąbrowski i Kamil Kłusek. W ten weekend ani w Bydgoszczy w meczu pierwszego zespołu z Zawiszą, ani w meczu rezerw nie mogli zagrać Edgar Bernhardt i Łukasz Zejdler ponieważ nie zdołano na czas potwierdzić ich do gry w Cracovii.
Spotkanie od początku obfitowało w dużą ilość sytuacji podbramkowych. Pierwszego gola zdobyli gospodarze po rzucie rożnym, po którym Praciak uderzył piłkę głową nie dając szans obrony Budakoviciovi.
Pięć minut przed przerwą drugą żółtą kartkę otrzymał Kamil Kłusek i Cracovia przez 50 minut grała w dziesiątkę. Mimo gry w liczebnym osłabieniu Pasy zdołały wyrównać w 69 minucie, gdy po szybkiej kontrze i świetnym podaniu Pająka Jaroszyński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i ustalił wynik meczu na 1:1.
Kolejny mecz rezerwy Cracovii zagrają w przyszłą niedzielę (19 sierpnia) o godzinie 11:00 z [[Borek Kraków|Borkiem Kraków]] na boisku przy ul. Wielickiej.
}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = SportoweTempo.pl
|      Tytul_artykulu = Rezerwy Cracovii zaczęły od remisu
|              Autor = (st)
Cracovia po spadku z T-Mobile Ekstraklasy musiała wycofać drużynę Młodej Ekstraklasy, ale za to powstały seniorskie rezerwy. Niewiele to zmienia, bo drużyna byłaby ta sama, jednak czy dla młodych graczy występy na czwartoligowych murawach są korzystniejsze?
Podopieczni Stanisława Owcy zainaugurowali rozgrywki w Makowie Podhalańskim i z gorącego terenu jednego z faworytów wywieźli punkt. Dodajmy cenny, bowiem "Pasy" przez 50 minut grały w dziesięciu po czerwonej kartce dla Kłuska.
Obie drużyny postawiły na ofensywę i przez to mecz mógł się podobać. Gorąco było pod obiema bramkami, a obaj golkiperzy mieli co robić. Halniak objął prowadzenie po stałym fragmencie gry - po dośrodkowaniu z rogu futbolówka trafiła do pozyskanego z Garbarni Praciaka, a ten nie dał szans Budakovicovi na skuteczną obronę. Krakowianie wyrównali po ładnej kontrze i świetnym zagraniu rezerwowego Pająka do Jaroszyńskiego, któremu pozostało wygrać pojedynek z Kościelnikiem.
Z szerokiej kadry pierwszej drużyny Cracovii zagrała trójka  –  bramkarz Miloš Budaković oraz pomocnicy Kamil Kłusek i wypożyczony z Zagłębia Lubin Damian Dąbrowski.
}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Cracovia.pl
|              Dzien = 13
|      Tytul_artykulu = Remis rezerw Cracovii
|              Autor =
W swoim pierwszym meczu ligowym rezerwy Cracovii wspomagane przez zawodników pierwszej drużyny zremisowały z Halniakiem Maków Podhalański. Podopieczni trenera Stanisława Owcy przywieźli jeden punkt z boiska jednego z faworytów rozgrywek IV-ligowych.
Pasy przez ponad 50 minut grały w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Kłuska. Gospodarze objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Praciaka, który przed sezonem przeszedł do „Górali" z krakowskiej Garbarni. Do remisu doprowadził Jaroszyński, który pokonał bramkarza wykańczając szybki kontratak swojego zespołu i świetne podanie Pająka.
Drużyna została wzmocniona w tym spotkaniu czterema zawodnikami pierwszej drużyny - Dynarkiem, D.Dąbrowskim, Kłuskiem i Budakovićem.

Rezerwy Cracovii rozpoczęły nowy sezon

Drużyna rezerw Cracovii reaktywowana w miejsce Młodej Ekstraklasy rozpoczęła w sobotę rozgrywki w krakowskiej IV lidze.

Kolejny mecz rezerwy Cracovii zagrają w przyszłą niedzielę (19 sierpnia) o godzinie 11:00 z Borkiem Kraków na boisku przy ul. Wielickiej.
TP!
Źródło: Terazpasy.pl 12 sierpnia 2012 [1]

"Rezerwy Cracovii zaczęły od remisu" -
SportoweTempo.pl

Rezerwy Cracovii zaczęły od remisu

Z szerokiej kadry pierwszej drużyny Cracovii zagrała trójka – bramkarz Miloš Budaković oraz pomocnicy Kamil Kłusek i wypożyczony z Zagłębia Lubin Damian Dąbrowski.

Mecze sezonu 2012/13 (Cracovia II)

Halniak Maków Podhalański 2012-08-11 Halniak Maków Podhalański - Cracovia II 1:1  Borek Kraków 2012-08-19 Cracovia II - Borek Kraków 3:0  Niwa Nowa Wieś 2012-08-25 Niwa Nowa Wieś - Cracovia II 0:0  Przeciszovia Przeciszów 2012-08-29 Cracovia II - Przeciszovia Przeciszów 4:0  Jutrzenka Giebułtów 2012-09-01 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:0  Górnik Wieliczka 2012-09-09 Cracovia II - Górnik Wieliczka 2:0  Iskra Klecza Dolna 2012-09-12 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 3:2  MKS Trzebinia-Siersza 2012-09-16 Cracovia II - MKS Trzebinia-Siersza 1:1  Orzeł Piaski Wielkie 2012-09-22 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 1:1  Sokół Przytkowice 2012-09-30 Cracovia II - Sokół Przytkowice 6:0  Karpaty Siepraw 2012-10-06 Karpaty Siepraw - Cracovia II 2:1  Świt Krzeszowice 2012-10-14 Cracovia II - Świt Krzeszowice 1:2  Soła Oświęcim 2012-10-20 Soła Oświęcim - Cracovia II 2:1  Garbarz Zembrzyce 2012-11-04 Cracovia II - Garbarz Zembrzyce 3:0  Orzeł Balin 2012-11-10 Orzeł Balin - Cracovia II 4:2  Czarni Staniątki 2012-11-17 Cracovia II - Czarni Staniątki 3:0  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  Sokół Przytkowice 2013-02-04 Cracovia II - Sokół Przytkowice 5:0  Sandecja II Nowy Sącz 2013-02-09 Cracovia II - Sandecja II Nowy Sącz 2:4  Garbarnia II Kraków 2013-02-16 Cracovia II - Garbarnia II Kraków 3:3  Jutrzenka Giebułtów 2013-04-14 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Górnik Wieliczka 2013-04-20 Górnik Wieliczka - Cracovia II 3:0  Iskra Klecza Dolna 2013-04-28 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 3:0  MKS Trzebinia-Siersza 2013-05-01 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 2:0  Orzeł Piaski Wielkie 2013-05-05 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 3:3  Sokół Przytkowice 2013-05-12 Sokół Przytkowice - Cracovia II 2:1  Halniak Maków Podhalański 2013-05-15 Cracovia II - Halniak Maków Podhalański 0:1  Karpaty Siepraw 2013-05-18 Cracovia II - Karpaty Siepraw 2:1  Borek Kraków 2013-05-22 Borek Kraków - Cracovia II 0:2  Świt Krzeszowice 2013-05-25 Świt Krzeszowice - Cracovia II 6:0  Soła Oświęcim 2013-05-29 Cracovia II - Soła Oświęcim 3:1  Garbarz Zembrzyce 2013-06-08 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 3:2  Niwa Nowa Wieś 2013-06-12 Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 1:3  Orzeł Balin 2013-06-15 Cracovia II - Orzeł Balin 4:2  Przeciszovia Przeciszów 2013-06-22 Przeciszovia Przeciszów - Cracovia II 4:3  Czarni Staniątki 2013-06-29 Czarni Staniątki - Cracovia II 0:2