4-5-1

2012-08-29 Cracovia II - Przeciszovia Przeciszów 4:0

"Liga: Cracovia – Arka Gdynia 1:0 (0:0)" -

Liga: Cracovia – Arka Gdynia 1:0 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym ze Stomilem Olsztyn w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły dwie zmiany. Miejsca Łukasza Zejdlera i Edgara Bernhardta zajęli Krzysztof Danielewicz i Sebastian Steblecki.

Pierwszą groźną akcję w tym spotkanie stworzyli goście. W 7 minucie Sobieraj strzelił celnie z 16 metrów, ale Pilarz zdołał odbić piłkę.

W 13 minucie znakomitą okazję do zdobycia bramki miała Cracovia. Bramkarz gości interweniował przed polem karnym, ale Boljević zdołał przebić piłkę, ale zanim uderzył na bramkę w ostatniej chwili interweniował obrońca Arki.

W 24 minucie Krzysztof Sobieraj uderzył Vladimira Boljevića i sędzia usunął piłkarza Arki z boiska.

Grając w liczebnej przewadze Cracovia osiągnęła znaczną przewagę i piłka praktycznie nie opuszczała połowy gości. Piłkarze Pasów najczęściej kończyli akcje strzałami sprzed linii pola karnego, ale dobrze interweniował Szlaga, albo piłka mijała bramkę. W 4 minucie po dośrodkowaniu Marciniaka piłka trafiła na 5 metr do Boljevića, ale ten nie zdołał oddać strzału. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z najbliższej odległości strzelał głową Steblecki, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

Dwie zmiany w składzie Cracovii. Łukasz Zejdler i Edgar Bernhardt zastąpili Krzysztofa Danielewicza i Sebastiana Stebleckiego.

Tuż po wznowieniu gry bliski zdobycia bramki był Budziński, ale jego strzał z 25 metrów z największym trudem obronił Szlaga. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Cracovia znacznie przeważała, ale nie potrafiła sforsować zmasowanej obrony rywala.

W 60 minucie prostopadłe podanie do Zejdlera posłał Bernhardt, ale pomocnika Pasów uprzedził bramkarz gości.

W 75 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Debiutujący w Cracovii Damian Dąbrowski zastąpił Sławomira Szeligę. Pasy bez przerwy atakują, Arka całym zespołem broni się na własnym przedpolu.

W 83 minucie po dośrodkowaniu Marciniaka Boljević z bliska strzelił głową tuż nad bramką. Chwilę później goście wyprowadzili kontrę zakończoną celnym strzałem i pewną interwencją Pilarza.

W 89 minucie Cracovia miała „piłkę meczową”, ale Marcin Budziński przestrzelił z kilku metrów...

Sędzia doliczył 3 minuty. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut wolny sprzed pola karnego za faul na Budzińskim zamieniony przepięknym strzałem na bramkę przez Edgara Bernhardta!

Koniec meczu! Ufff...
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 29 sierpnia 2012 [1]

Paweł Sikora (II trener Arki)

Gratuluję trenerowi Stawowemu wyniku. Uważam, że w kontekście meczu z Zawiszą to spotkanie kosztowało nas bardzo dużo siły. Nie możemy mieć pretensji do nikogo, a wyłącznie do siebie, a zwłaszcza do Krzyśka Sobieraja, który bardzo szybko dostał czerwoną kartkę za ewidentne przewinienie. Kosztowało nas to później masę wysiłku i niełatwo będzie nam się odbudować na mecz z Zawiszą. Wydaje mi się, że widowisko było ciekawe, choć później musieliśmy się przestawić na futbol zdecydowanie defensywny. Naszym początkowym założeniem w żadnym wypadku nie było jednak bronienie się. Wszystko było przez nas przewidziane oprócz tego, że będziemy grać tyle czasu w dziesięciu.

Wojciech Stawowy (trener Cracovii)

Mecz z Arką Gdynia było to drugie spotkanie, w którym zafundowaliśmy kibucom i sobie horror. Po „przespanej" pierwszej połowie, gdy wydawać się mogło, że grając o jednego zawodnika więcej będzie nam się grało łatwiej przyszła druga połowa, w której mieliśmy przewagę optyczną w polu, ale stwarzaliśmy sobie zbyt mało klarownych sytuacji na strzelenie bramki. Można powiedzieć, że praktycznie stworzyliśmy sobie tylko jedną taką sytuację. Arka bardzo ambitnie się broniła, a my staraliśmy się atakować różnorodnie - skrzydłami, środkiem. Na szczęście w ostatniej minucie gry rzut wolny - który też wynikał z naszej konsekwentnej gry - Edgar Bernhardt zamienił na bramkę. Myślę, że za wysiłek, zaangażowanie i konsekwencję - zwłaszcza w tej drugiej połowie - muszę podziękować moim zawodnikom. Być może znowu ktoś powie, że Cracovia biła głową w mur, że atakowała, ale nic z tego nie wynikało. Ja natomiast krótko odpowiadam: Cracovia wygrała mecz i kończę temat. W tej lidze ważne są punkty, a nad grą będziemy jeszcze pracować. Czeka nas dużo pracy, to na pewno, ale trzeba też pamiętać, że był to nasz czwarty mecz w bardzo krótkim odstępie czasu i mimo to graliśmy na pełnych obrotach od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. Nie jest też tak, że grając 11 na 10 drużyna zawsze musi wygrać mecz - zdarza się, że zespół grający w przewadze przegrywa, lub remisuje z rywalem, który dobrze broni się i kontratakuje. Myśmy dzisiaj wygrali i za to dziękuję piłkarzom, natomiast na konstruktywną krytykę jestem otwarty i serdecznie do niej zapraszam.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Okołomeczowo - Cracovia : Arka 2012

Doping kibiców

Oprawa meczowa

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3