Boljević
Dudzic

"1/8 PP: Flota Świnoujście – Cracovia 2:2 (1:1, 2:2) k. 8:7" -

1/8 PP: Flota Świnoujście – Cracovia 2:2 (1:1, 2:2) k. 8:7

W porównaniu z ostatnim meczem ligowym z Kolejarzem Stróże w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Krzysztofa Nykiela, Łukasza Zejdlera i Edgara Bernhardta zajęli Milosz Kosanović, Krzysztof Danielewicz i Sebastian Steblecki. W ustawieniu uwagę zwraca przesunięcie Sławomira Szeliga na prawą obronę. Miejsce na pozycji defensywnego pomocnika zajął Damian Dąbrowski.

Fatalnie rozpoczął się dla Cracovii ten mecz. Już w pierwszej akcji Krzysztof Pilarz udanie interweniował wybijając piłkę na róg po strzale Chyli z 16 metrów. Po wykonaniu rzutu rożnego piłka trafiła do Niewiady, który z narożnika pola bramkowego wbił piłkę do bramki Pasów. Pierwsza minuta i O:1 dla Floty.

W trzeciej minucie Sławomir Szeliga zderzył się z bramkarzem Pasów Krzysztofem Pilarzem i konieczna okazał się zmiana. Do bramki wchodzi Marcin Skrzeszewski. Krzysztof Pilarz będzie musiał pojechać do szpitala...

Cracovia przejęła inicjatywę i gra długimi momentami toczyła się na połowie Floty. W 15 minucie Steblecki wycofał piłkę spod pola karnego do Sławomira Szeligi, który z 25 metrów potężnie uderzył w dolny róg bramki Kasprzika. 1:1!

Cracovia nadal przeważała i piłka rzadko opuszczała połowę gospodarzy. W 22 minucie z dystansu uderzył Dąbrowski, ale Kasprzuk udanie interweniował.

Piłkarze Pasów zdominowali rywala, długo rozgrywali piłkę, ale brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Rywale ograniczali się do wyprowadzania kontrataków, ale Skrzeszewski nie miał okazji do interwencji.

W 43 minucie Skrzeszewski po raz pierwszy interweniuje broniąc pewnie strzały Chyły z linii pola karnego. W 45 minucie blisko zdobycia bramki dla Cracovii był Vladimir Boljević, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego z 20 metrów przeleciała tuż nad górnym rogiem bramki Kasprzika.

Sędzia przedłużył pierwszą połowę aż o 7 minut. Cracovia niemal cały czas atakowała na przedpolu Floty. Najpierw obrońca w ostatniej chwili przeciął podanie Strausa do będącego na czystej pozycji Boljevića, a po chwili Kosanović nie zdążył do piłki odbitej głową przez Żytkę będąc kilka metrów od bramki. Gospodarze tuż przed gwizdkiem na przerwę odpowiedzieli niecelnym strzałem Arifovića z 16 metrów.

Dobra pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy Cracovii, którzy bardzo szybko otrząsnęli się po fatalnym błędzie w pierwszej minucie meczu. Cracovia z dużą łatwością przenosiła piłkę na przedpole bramki Kaspirzika i choć nie kończyła często akcji strzałami stwarzała duże zagrożenie pod bramką rywala. Flota bez większego powodzenia próbowała szybkich kontrataków.

W przerwie meczu trener Wojciech Stawowy zmienił kontuzjowanego Sławomira Szeligi, którego zastąpił Łukasz Zejdler. Po tej zmianie miejsce na prawej obronie zajął Dąbrowski a na pozycję defensywnego pomocnika przesunął się Danielewicz.

Pierwszą groźną sytuację po przerwie stworzyli gospodarze. Po dalekim wrzucie z autu w pole karne obok służka strzelał Fryc.

W 54 minucie kilka metrów przed polem karnym był Dudzic. Kosanović uderzył bardzo precyzyjnie – piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do bramki 2:1 dla Cracovii!

Piłkarze Floty nie mogąc sobie poradzić z piłkarzami Cracovii zaczęli grać bardzo brutalnie.

W 69 minucie po rzucie wolnym z 25 metrów Skrzeszewski wypiąstkował piłkę przed siebie, ta trafiła do Niewiady, który z 5 metrów zdobył drugą bramkę dla Floty. 2:2.

W 70 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Edgar Bernhardt zastąpił Sebastiana Stebleckiego.

Cracovia nadal przeważał, dokładnie rozgrywała piłkę i praktycznie nie opuszczała połowy rywala. W 80 minucie spod linii bocznej boiska uderzył Dąbrowski, ale bramkarz Floty obronił. Trzy minuty później zza linii pola karnego uderzył Boljević, ale i tym razem Kasprzik złapał piłkę.

W 85 minucie po rzucie rożnym Skrzeszewski obronił strzał Zalepy, a po chwili nad bramką strzelał Olszar. Cracovia odpowiedziała znakomitą akcją Dudzica, Strausa i Boljevića, który strzelił z linii pola karnego tuż nad poprzeczką.

W 89 minucie Niewiada zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty. Strzelał Straus, ale Kasprzik nie dał się zaskoczyć. Cracovia zamknęła gospodarzy na ich przedpolu.

Koniec regulaminowego czasu gry. Dogrywka.

W drugiej minucie dogrywki sprytnie z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył Bernhardt, ale Kasprzik złapał piłkę. Cracovia ponownie zamknęła rywala na jego przedpolu, Flota długimi momentami nie jest w stanie wyprowadzić piłki z własnej połowy boiska.

W 10 minucie czerwoną kartką ukarany został Adam Marciniak, który faulował przed własnym polem karnym Bodzionego. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Udarewicza Skrzeszewski przerzucił piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty przed końcem pierwszej części dogrywki tuż obok słupka bramki Cracovii strzelał Olszar.

Koniec pierwszej części dogrywki.

Obraz gry nie uległ zmianie. Cracovia prowadzi grę, a gospodarze liczą na błąd Pasów i szybkie kontry. Trzy minuty przed końcem meczu Skrzeszewski w znakomitym stylu obronił strzał Olszara.

Cracovia pożegnała się z Pucharem Polski po osiemnastym karnym

Cracovia nie zdołała awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski. W Świnoujściu Pasy zremisowały z liderem I ligi Flotą po dogrywce 2-2, ale uległy w rzutach karnych 7-8.

Flota Świnoujście - Cracovia po dogrywce 2-2 (2-2, 1-1), w karnych 8-7

1-0 Niewiada 2 1-1 Szeliga 17 1-2 Kosanovic 55 (wolny) 2-2 Niewiada 69 Karne: 1-0 Kieruzel, 1-1 Żytko, 1-1 Olszar (obronił bramkarz), 1-2 Boljevic, 2-2 Bodziony, 2-2 Danielewicz (obronił bramkarz), 3-2 Zalepa, 3-3 Bernhardt, 4-3 Kasprzik, 4-4 Kosanovic, 5-4 Jasiński, 5-5 Dudzic, 6-5 Śpiączka, 6-6 Dąbrowski, 7-6 Fryc, 7-7 Zejdler, 8-7 Udarevic, 8-7 Straus (obronił bramkarz).

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Arifovic, Udarevic, Niewiada (2), Kieruzel, Jasiński - Marciniak, Dąbrowski, Żytko. Czerwone kartki: Niewiada (88, dwie żółte), Udarevic (po rzucie karnym na 8-7) - Marciniak (100). FLOTA: Kasprzik - Kieruzel, Udarevic, Zalepa, Jasiński - Chyła (51 Fryc), Niewiada, Bodziony - Niedziela (61 Nnamani), Arifovic (78 Śpiączka), Olszar. CRACOVIA: Pilarz (7 Skrzeszewski) - Szeliga (23 Zejdler), Żytko, Kosanovic, Marciniak - Dąbrowski - Danielewicz, Straus - Steblecki (70 Bernhardt), Boljevic, Dudzic.

Flota rozpoczęła z wielkim animuszem. Strzał Chyły z 18 m sparował Pilarz, a po chwili po wrzutce z kornera na przeciwną stronę pola karnego Niewiada uderzył z kąta, z woleja, trafiając w boczną siatkę bramki Pasów, niestety dla nich, od wewnętrznej strony. Była 69. sekunda, gospodarze objęli prowadzenie 1-0.

W 3. minucie nastąpił ciąg dalszy nieszczęść Cracovii. Po dośrodkowaniu Niedzieli z prawego skrzydła interweniujący Pilarz zderzył się z Szeligą. Ten drugi doszedł do siebie po 2 minutach, a golkiper gości nie mógł kontynuować gry. Zastąpił go Skrzeszewski i po 4 minutach przerwy gra została wznowiona.

Krakowianie przejęli inicjatywę, lepiej od gospodarzy operowali piłką. W 17. minucie wyrównali. Szeliga uderzył z ponad 30 metrów, po drodze futbolówka otarła się od jednego z zawodników i wpadła do siatki Floty, tuż przy prawym słupku.

Miejscowi byli bardzo groźni po stałych fragmentach i dośrodkowaniach ze skrzydeł. Dwa razy zakotłowało się na przedpolu Skrzeszewskiego - w 25. i 33. minucie, ale bez konsekwencji.

Arbiter, w związku z "medycznymi" przerwami, przedłużył I połowę aż o 7 minut. W ostatniej z doliczonych minut dobrą okazję dla miejscowych miał Arifovic, ale będąc na 15. metrze spudłował.

10 minut po przerwie Cracovia objęła prowadzenie. Kosanovic kapitalnie przymierzył z wolnego z 25 m. Strzelił nad murem, piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki.

Flota wyrównała kilkanaście minut później. Kieruzel potężnie uderzył z wolnego z 30 m, Skrzeszewski odbił piłkę przed siebie, dokładnie na nogę Niewiady, który z 6 metrów trafił bez problemu do bramki.

Oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 86. minucie miała ją Flota, a w 87. Cracovia, ale Olszar i Boljevic z kilkunastu metrów strzelali za wysoko.

Od 88. minuty drużyna ze Świnoujścia grała w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył strzelec dwóch bramek Niewiada.

Osłabieni liczebnie gospodarze cofnęli sie w dogrywce do obrony. W 100. minucie znakomity rajd przez prawie całe boisko przeprowadził Bodziony. Zliżając się do pola karnego Cracovii zagrał "klepę" z kolegą z drużyny, po czym - wychodząc na czystą pozycję - został sfaulowany przez Marciniaka. Piłkarz Pasów ujrzał czerwoną kartkę, a Udarevic uderzył z wolnego z 20 m pod poprzeczkę. Skrzeszewski zdołał jednak wybić piłkę.

W drugiej części dogrywki więcej z gry miała Cracovia, ale lepszą sytuację wypracowała Flota. W 118. minucie Olszar wdarł się z lewej strony w pole karne, próbował strzelić w "długi" róg, ale bramkarz Pasów wykazał właściwą czujność.

W rzutach karnych lepiej poszło Flocie. Skrzeszewski obronił tylko jedenastkę, a Kasprzik dwie. Jako osiemnasty do "punktu prawdy" podszedł Straus i to właśnie jego strzał obronił golkiper gospodarzy.

RST
Źródło: Sportowe Tempo 3 października 2012 [2]

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3