17:36 S.Kowalówka (L.Laszka, Chmielewski)

1:1
2:1
3:1

31:32 Wajda (Strzyżowski, Vítek)

2 min A. Kowalówka (Wysoki kij)
2 min Besch (Zahaczanie)
2 min Fojtík (Nadmierna ilość graczy na lodzie)
2 min Valčak (Uderzanie)
2 min Bartoš (Wysoki kij)
2 min Dronia (Trzymanie kija przeciwnika)
2 min Bartoš (Spowodowanie upadku przecinika)

Habemus Cracovia!

A więc stało się! Czwarte zwycięstwo nad Sanokiem dało Cracovii awans do finału! Szósty mecz półfinału znów stał na niezwykle wysokim poziomie. Biało-czerwoni niesieni niesamowitym dopingiem kibiców zakończyli serię na własnym lodzie i awansowali do finału. Pierwsze starcie z JKH GKS w niedzielę, 17 marca w Jastrzębiu.

Jeszcze zanim sędziowie pierwszy raz rzucili krążek na lód, można było przypuszczać, że niesamowita trzecia tercja piątego spotkania półfinałowego, rozgrywanego w niedzielę w Sanoku, musi mieć wpływ na dalsze losy rywalizacji. Okazało się że nieprawdopodobny hokejowy roller-coaster, w którym nikt nie miał kontroli nad wydarzeniami na lodzie zdruzgotał morale sanoczan. Gracze Pasów, tak jak gospodarze, rzucili na lód absolutnie wszystko czym dysponowali i z tej niezwykłej wymiany ciosów wyszli zwycięsko!

Szczerze powiem - przyznał po wtorkowym meczu Rafał Radziszewski - że w sobotę jak się zrobiło 2-2, to trochę zwątpiłem że mamy szansę na wygranie serii, ale to trzecia tercja niedzielnego meczu w Sanoku zdecydowała o wszystkim. Pokazaliśmy że ta drużyna ma charakter i wolę walki.

Efekty było widać już od początku szóstego starcia. Mecz w Krakowie okazał się popisem biało-czerwonej drużyny. Pasy natarły z furią i przy niepewnych interwencjach Odrobnego były szanse na szybkie objęcie prowadzenia. Goście przetrwali jednak grę w osłabieniu, a w czasie kiedy w boksie kar przebywał Adrian Kowalówka, Strzyżowski ostemplował poprzeczkę. W 10. minucie Odrobny zatrzymał świetną szarżę Michała Piotrowskiego, ale w 18. minucie skapitulował. Sebastian Kowalówka popisał się kapitalnym zagraniem w stylu Leszka Laszkiewicza, od którego otrzymał krążek. Świetnie wyjechał zza bramki, po profesorsku wyczekał Odrobnego, który jak kłoda rzucił mu się pod nogi i pięknie zawinął krążek poza zasięgiem sanockiego bramkarza!

Po pierwszych 20. minutach było więc 1:0.

Na początku drugiej tercji sanoczanie natarli zdecydowanie i przez prawie trzy minuty gracze Pasów nie byli wstanie przenieść gry poza połowę lodowiska. Sanocka kanonada na bramkę „Radzika” okazała się jednak nieskuteczna, a odpowiedź biało-czerwonych zwaliła z nóg. Nicolas Besch popisał się rajdem przez pół lodowiska i na pełnej szybkości objechał sanocką bramkę, skąd dorzucił krążek do Sebastiana Kowalówki. Blokując zagranie Bescha, Odrobny położył się na lodzie poza światłem bramki i nowy środkowy pierwszej piątki nie miał problemu z trafieniem na 2:0! Sanoczanie wciąż atakowali, a Pasy grały z kontry. O krok od swojego trafienia po akcji Kmiecika był Cieślicki. W 32. minucie Pasy popełniły jedyny poważniejszy błąd w obronie. Między buliki bez asysty wjechał Patryk Wajda i po dograniu od Strzyżowskiego pokonał „Radzika”. Wynik 2:1 utrzymał się do końca tercji, choć Cracovia mogła podwyższyć prowadzenie, dzięki akcjom duetu Valčak-Fojtík oraz samego Fojtíka. Za pierwszym razem Patrik Valčak zamiast strzelać niepotrzebnie szukał jeszcze podania, a w 38. minucie Odrobny złapał do raka mocny strzał Josefa Fojtíka w sytuacji sam na sam.

Na początku trzeciej tercji goście jeszcze raz szarpnęli, w nadziei na odwrócenie losów spotkania. W 43. minucie Vozdecký uderzył przez nogi obrońców i „Radzik” wykazał się nieprawdopodobnym refleksem, a po 15 sekundach zatrzymał Kolusza w sytuacji sam na sam! Sanok naciskał, ale to był popis naszych hokeistów. Patryk Noworyta uruchomił Josefa Fojtíka, który niesygnalizowanym podaniem z backhandu przerzucił krążek na drugie skrzydło do Petra Dvořaka. Środkowy drugiego ataku uderzył z pierwszego krążka i hala imienia Adama „Rocha” Kowalskiego eksplodowała. Goool! Goście próbowali jeszcze powrócić do gry, ale widać było nerwowość w poczynaniach zawodników z Sanoka. W 45. minucie Bartoš popisał się niesamowitą szarżą ale „Radzik” znów był na posterunku. Po chwili goście mieli dwie minuty gry w przewadze po wykluczeniu Bescha, a w połowie tercji, przez 22 sekundy grali nawet w podwójnej przewadze. Co prawda swoje szanse mieli Strzyżowski i Kubat, ale z każdą sekundą widać było jak sytuacja paraliżuje poczynania przyjezdnych. Pasy grały z kolei coraz pewniej, a kiedy na 2 minuty i 46 sekund przed końcem karę złapał Bartoš, stało się jasne, że rywalizacja jest rozstrzygnięta. Po czasie na 32 sekundy przed końcową syreną goście stanęli oczywiście w sześciu do wznowienia, ale feta na trybunach w świetle rac i pod oprawą „Rudolf Gang” mogła trwać w najlepsze. Finał jest nasz! – skandowali kibice, a na lodzie obok hokeistów pojawił się Rudolf Rohaček w objęciach profesora Filipiaka...

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że awans do finału, po zwycięstwie nad Sanokiem w serii do czterech zwycięstw, to absolutny majstersztyk trenera Rudolfa Rohačka. Znów okazało się że Czech potrafi wydobyć z zawodników maksimum ich umiejętności i talentu oraz że potrafi to zrobić na kluczowym etapie rywalizacji. Półfinał z sanoczanami został co prawda okrzyknięty przedwczesnym finałem, jednak walka o dziesiąty w historii tytuł mistrza Polski rozpocznie się dopiero w niedzielę 17 marca. Pierwsze starcie z JKH GKS w Jastrzębiu rozpocznie się od godziny 17,15. Dwa kolejne mecze zostaną rozegrane w Krakowie 20 i 21 marca. Gra toczyć się będzie do czterech zwycięstw.
Źródło: TerazPasy.pl 12 marca 2013 [1]