2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2

"Pewne zwycięstwo rezerw Cracovii" -
Cracovia.pl

Pewne zwycięstwo rezerw Cracovii

Rezerwy Cracovii prowadzone przez trenera Stanisława Owcę pewnie wygrały dziś z Iskrą Klecza w 24. kolejce IV ligi. Mecz odbył się na stadionie przy ulicy Wielickiej 101.

W drugiej drużynie "Pasów" wystąpiło kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu, w tym m.in. strzelec jednej z bramek Michał Zieliński, a także Matko Perdijić, Sebastian Steblecki, Bojan Puzigaća, Mate Lacić, czy Andraž Struna.

Do przerwy kibice zebrani na stadionie przy ulicy Wielickiej 101 nie obejrzeli bramek, ale w drugiej połowie gole wspomnianego Zielińskiego, ale również Pawła Jaroszyńskiego i Daniela Duszyka sprawiły, że rezerwy Cracovii wygrały ten mecz 3:0.

Trener Stanisław Owca: - Pierwsza połowa była przespana z naszej strony, za mało ruchu, za mało agresywności w grze. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza. Ważna była bramka zaraz po przerwie, bo przeciwnik musiał się otworzyć. Stwarzaliśmy sobie sytuacje i zdobyliśmy kolejne gole. To było nasze zasłużone zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że rywal miał też kilka swoich szans.
DG
Źródło: Cracovia.pl 28 kwietnia 2013 [1]

"Trzy bramki rezerw" -
Terazpasy.pl

Trzy bramki rezerw

W meczu 24. kolejki małopolskiej IV ligi rezerwy Cracovii pokonały na własnym boisku Iskrę Klecza Dolna.
TP
Źródło: Terazpasy.pl 28 kwietnia 2013 [2]

"Wysoka wygrana rezerw Cracovii" -
SportoweTempo.pl

Wysoka wygrana rezerw Cracovii

Iskra miała walczyć o czołowe lokaty w IV lidze, a tymczasem wiosną jeszcze nie zdobyła punktu i nawet bramki: 0-2 ze Świtem, 0-4 z Sołą i teraz 0-3 z Cracovią. Jak fatalna seria ligowych porażek - ciągnąca się od 11 listopada ub. roku - nie zostanie przerwana, to kleczanie będą się musieli bronić przed spadkiem.

Cracovia w niedzielę wystawiła bardzo mocny skład z zawodnikami pierwszej drużyny, stąd goście stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem. Przez pierwsze 20 minut Iskra walczyła jak równy z równym i stworzyła sobie świetnie okazje. Już w 4 minucie Łukasz Kryjak mocno strzelił, a Matko Perdijić ratował sytuację wybiciem piłki na róg. Po upływie kwadransa przed pierwszą szansą stanęli miejscowi. Michał Zieliński znalazł się sam przed Konradem Kawalerem i próbował go przelobować, ale futbolówka minęła słupek. W odpowiedzi Dawid Rzeszutko niepotrzebnie włożył w uderzenie całą siłę i futbolówka poszybowała ponad poprzeczką zamiast zatrzepotać w siatce. I jeszcze w 19 minucie Jakub Smagło był sam przed golkiperem Cracovii i z bliska trafił wprost w niego!

- Za wolno gramy, musimy przyspieszyć - krzyczał do podopiecznych trener Owca. Te uwagi pomogły, bowiem po zmianie stron wreszcie krakowianie walczyli bardziej agresywnie i zdominowali wydarzenia na boisku. W 51 minucie najlepszy na murawie Sebastian Steblecki z dużą swoboda poradził sobie z defensywą przyjezdnych i zagrał do Pawła Jaroszyńskiego, który przymierzył w dłuższy róg. Po chwili powinien rezultat podwyższyć Bartłomiej Pająk, lecz miał pecha i piłka trafiła w nogę golkipera, a następnie w poprzeczkę.

W 65 minucie Kamil Kłusek obsłużył aktywnego dzisiaj Michała Zielińskiego, a ten w sytuacji sam na sam pewnie przymierzył obok wybiegającego Kawalera. Wynik ustalił tuż przed końcem Daniel Duszyk trafiając bez przyjęcia do bramki. Zagrywał Pająk, który łatwo poradził sobie na prawej stronie z Michałem Drechnym.
Andrzej Godny
Źródło: SportoweTempo.pl 28 kwietnia 2013 [3]

Mecze sezonu 2012/13 (Cracovia II)

Halniak Maków Podhalański 2012-08-11 Halniak Maków Podhalański - Cracovia II 1:1  Borek Kraków 2012-08-19 Cracovia II - Borek Kraków 3:0  Niwa Nowa Wieś 2012-08-25 Niwa Nowa Wieś - Cracovia II 0:0  Przeciszovia Przeciszów 2012-08-29 Cracovia II - Przeciszovia Przeciszów 4:0  Jutrzenka Giebułtów 2012-09-01 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:0  Górnik Wieliczka 2012-09-09 Cracovia II - Górnik Wieliczka 2:0  Iskra Klecza Dolna 2012-09-12 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 3:2  MKS Trzebinia-Siersza 2012-09-16 Cracovia II - MKS Trzebinia-Siersza 1:1  Orzeł Piaski Wielkie 2012-09-22 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 1:1  Sokół Przytkowice 2012-09-30 Cracovia II - Sokół Przytkowice 6:0  Karpaty Siepraw 2012-10-06 Karpaty Siepraw - Cracovia II 2:1  Świt Krzeszowice 2012-10-14 Cracovia II - Świt Krzeszowice 1:2  Soła Oświęcim 2012-10-20 Soła Oświęcim - Cracovia II 2:1  Garbarz Zembrzyce 2012-11-04 Cracovia II - Garbarz Zembrzyce 3:0  Orzeł Balin 2012-11-10 Orzeł Balin - Cracovia II 4:2  Czarni Staniątki 2012-11-17 Cracovia II - Czarni Staniątki 3:0  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  Sokół Przytkowice 2013-02-04 Cracovia II - Sokół Przytkowice 5:0  Sandecja II Nowy Sącz 2013-02-09 Cracovia II - Sandecja II Nowy Sącz 2:4  Garbarnia II Kraków 2013-02-16 Cracovia II - Garbarnia II Kraków 3:3  Jutrzenka Giebułtów 2013-04-14 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Górnik Wieliczka 2013-04-20 Górnik Wieliczka - Cracovia II 3:0  Iskra Klecza Dolna 2013-04-28 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 3:0  MKS Trzebinia-Siersza 2013-05-01 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 2:0  Orzeł Piaski Wielkie 2013-05-05 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 3:3  Sokół Przytkowice 2013-05-12 Sokół Przytkowice - Cracovia II 2:1  Halniak Maków Podhalański 2013-05-15 Cracovia II - Halniak Maków Podhalański 0:1  Karpaty Siepraw 2013-05-18 Cracovia II - Karpaty Siepraw 2:1  Borek Kraków 2013-05-22 Borek Kraków - Cracovia II 0:2  Świt Krzeszowice 2013-05-25 Świt Krzeszowice - Cracovia II 6:0  Soła Oświęcim 2013-05-29 Cracovia II - Soła Oświęcim 3:1  Garbarz Zembrzyce 2013-06-08 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 3:2  Niwa Nowa Wieś 2013-06-12 Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 1:3  Orzeł Balin 2013-06-15 Cracovia II - Orzeł Balin 4:2  Przeciszovia Przeciszów 2013-06-22 Przeciszovia Przeciszów - Cracovia II 4:3  Czarni Staniątki 2013-06-29 Czarni Staniątki - Cracovia II 0:2