Boljević
Zejdler (81' Zieliński)

"Liga: Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1 (1:1)" -

Liga: Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1 (1:1)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Kolejarzem Stróże w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiła tylko jedna zmiana. Miejsce Bojana Puzigaćy zajął Milosz Kosanović.

Piłkarze Cracovii od początku meczu przejęli inicjatywę i już w 5 minucie Kosanović celnie uderzył z dystansu, ale Kaczmarek pewnie obronił. W 14 minucie Bernhardt posłał świetne prostopadłe podanie do Zejdlera, ale piłkarza Cracovii uprzedził Kaczmarek.

W 16 minucie piłkarze Cracovii udokumentowali swoją przewagę zdobyciem bramki. Edgar Bernhardt przedarł się prawą stroną i spod linii końcowej boiska podał do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Nykiela, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Zawiszy! 1:0 dla Pasów!

Po zdobyciu bramki Cracovia nadal przeważała. W 27 minucie Bernhardt uderzył groźnie z dystansu, ale piłka po rykoszecie trafiła w boczną siatkę bramki.

W 30 minucie gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę, gdy Kamil Drygas pierwszy dopadł do piłki na 25 metrze i potężnym strzałem umieścił ją w rogu bramki Krzysztofa Pilarza... 1:1.

W 36 minucie słupek uratował gospodarzy przed utratą bramki. Edgar

Bernhardt przedarł się lewą stroną i posłał piłkę na 10 metr do Danielewicza, który uderzył natychmiast, ale piłka trafiła w słupek. Po chwili doskonałą okazję miał Zawisza, gdy kapitan gospodarzy Łukasz Skrzyński uderzył potężnie za 30 metrów, ale kapitalnie interweniował Krzysztof Pilarz wybijając piłkę nad poprzeczkę.

W 39 minucie kolejna kapitalna sytuacja bramkowa dla Cracovii. Bernhardt dał prostopadłą piłkę Boljevićovi, ale ten będąc kilka metrów przed bramką przegrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem.

Przerwa. Bardzo dobra gra Cracovii, która w pierwszej połowie dyktowała warunki gry. Z kilku znakomitych okazji bramkowych piłkarze Pasów wykorzystali tylko jedną.

W przerwie meczu w zespole Cracovii nie nastąpiły żadne zmiany. Cracovia nadal częściej atakowała, a gospodarze starali się kontratakować.

W 59 minucie trener Stawowy dokonał pierwszej zmiany wprowadzając do gry Damiana Dąbrowskiego w miejsce Sławomira Szeligi. Dwie minuty później Edgara Bernhardta zastąpił Sebastian Steblecki.

W 68 minucie Adam Marciniak został ukarany żółtą kartką i nie zagra w niedzielnym meczu z Termaliką.

Dwadzieścia minut przed końcem meczu gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym z narożnika boiska piłka trafiła do Abbotta, który strzelił celnie z 10 metrów...

W 76 minucie gospodarze mogli zdobyć trzecią bramkę, ale Wójcicki w doskonałej sytuacji strzelił nad bramką Pilarza. W 80 minucie Zieliński zastąpił Zejdlera. Trzy minuty przed końcem spotkania w doskonałej sytuacji znalazł się Mąka, ale jego strzał świetnie obronił Pilarz.

Sędzia doliczył 4 minuty. W ostatnich sekundach meczu Krzysztof Pilarz faulem w polu karnym powstrzymał Mąkę i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Gevorgian. 3:1 dla gospodarzy. Koniec meczu...
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 8 maja 2013 [1]

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Mecz stał na dobrym poziomie, spotkały się dwa dobre zespoły, godne tego, aby walczyć o Ekstraklasę i w następnym sezonie się w niej znaleźć. Mecz mógł się podobać, było dobre tempo, padły cztery bramki. Dobrze ułożyło nam się to spotkanie, zdobyliśmy bramkę, mieliśmy przez fragment kontrolę nad meczem. Wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku.

- Wygrał zespół, który potrafił wykorzystać nasze błędy. Decydujący o losach był gol na 1:2, nie potrafiliśmy potem mocniej przycisnąć, stworzyć klarownych sytuacji. Końcówka meczu przypominała mi spotkanie w Krakowie z rundy jesiennej, kiedy to my postawiliśmy kropkę nad "i". Dziś Zawiszy ten rewanż się udał i wygrywa bardzo ważne spotkanie. Teraz jesteśmy w tabeli pod Zawiszą, musimy go gonić. Przegraliśmy bitwę, ale wojna trwa. Batalia o ekstraklasę będzie toczyć się do końca sezonu.

- Nie chcę oceniać tego meczu przez pryzmat nieobecności poszczególnych zawodników. Z pewnością są to jednak piłkarze, którzy mają duży wpływ na naszą grę. Nie usprawiedliwiam tej porażki tym, że kogoś brakowało. Przy remisie 1:1, po pierwszej połowie, nie zakładałem, że tak się zakończy.

Ryszard Tarasiewicz (Zawisza)

Chciałem powiedzieć to samo, co trener Stawowy. Mecz godny dwóch przeciwników, którzy grają o awans. Wiadomo, jaka była sytuacja przed spotkaniem. Bardzo nam zależało na zwycięstwie. Nigdy nie miałem powodu, aby ganić moich zawodników. Dziś wygraliśmy, pokazaliśmy wiarę. Przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Duży wpływ na wynik miał doping całej publiczności. Jestem pod wrażeniem, to udzielało się zawodnikom.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3