5:1
5:2

33:25 Mermer (Demkowicz, Wilusz)

54:41 Besch (Biały, Strzyżowski)

4 min D.Laszkiewicz (Niedmierna ostrość w grze)
10 min D.Laszkiewicz (Niesportowe zachowanie)
2 min Dąbkowski (Nadmierna ostrość w grze)
2 min Noworyta (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Chmielewski (Rzucanie na bandę)
2 min Piotrowski (Uderzenie kijem)
10 min Dutka (Niesportowe zachowanie)
4 min Dutka (Nadmierna ostrość w grze)
2 min Ćwikła (Uderzenie kijem)
2 min Richter (Trzymanie kija przeciwnika)
2 min Zapała (Atak kolanem)
4 min Zapała (Wysoki kij)
2 min Strzyżowski (Wysoki kij)

Test na piątkę

Trzeba przyznać że wynik spotkania obu drużyn; poza ciężarem gatunkowym (bezpośrednia walka o fotel wicelidera) był też sporą niewiadomą, ze względu na przetasowania w składach. Test-mecz na piątkę zdała Cracovia, która po emocjonującym spotkaniu odprawiła gości z Sanoka z bagażem pięciu goli i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego naporu Cracovii, w której trener Rudolf Rohaček na nowo zestawił aż trzy z czterech formacji. W pierwszych dwudziestu minutach bramki jednak nie padły, ale widzowie obejrzeli dynamiczne starcie Daniela Laszkiewicza i Rafała Dutki, po którym obaj spędzili w boksie kar po 14 minut.

Napór Pasów przyniósł efekt w drugiej tercji. W 24. minucie Skrablak odbił do boku mocny strzał Patryka Noworyty z niebieskiej, ale wobec dobitki Damiana Słabonia był już bezradny. Po minucie było już 2:0. Po tym jak akcję trzeciej formacji skutecznie sfinalizował Petr Dvořak. Dwubramkowe prowadzenie nie osłabiło ofensywnych zapędów biało-czerwonych i choć w 31. minucie Rąpała ostemplował słupek bramki Radziszewskiego, to w 33. minucie zrobiło się już 3:0 po akcji Milana Kostourka. Po stracie trzeciej bramki w bramce przyjezdnych nastąpiła zmiana i w miejsce Skrablaka pojawił się Łuba. Zmiennik nie zachował jednak zbyt długo czystego konta, bo już w 36. minucie do sanockiej bramki trafił Aron Chmielewski. Wcześniej padła jednak bramka dla gości i po czterdziestu minutach mistrzowie Polski prowadzili 4:1.

Obraz spotkania nie uległ zmianie także na początku trzeciej tercji. Wciąż lepiej na lodzie wyglądała Cracovia i w 48. minucie po kapitalnej akcji Marka Kalusa zrobiło się 5:1. Rozmiary porażki sanoczan zmniejszył Nicolas Besch, który wykorzystał okres gry w przewadze.

Pierwszy z serii trzech test-meczów wypadł na piątkę. We wtorek 10 grudnia przyjedzie do Krakowa JKH GKS Jastrzębie z Leszkiem Laszkiewiczem w składzie, a w piątek 13 grudnia gościć będziemy lidera, czyli ekipę GKS Tychy. Oba spotkania rozpoczną się o 18,30.
Źródło: TerazPasy.pl 08 grudnia 2013 [1]