Przybecki
Piech

"Liga: Cracovia – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)" -

Liga: Cracovia – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Lechią Gdańsk w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Marcina Kusia (pauza za kartki), Roka Strausa i Edgara Bernhardta zajęli Sławomir Szeliga, Krzysztof Danielewicz i Saidi Ntibazonkiza.

Cracovia od początku meczu przejęła inicjatywę na boisku. Pierwszy strzał na bramkę oddał w 4 minucie Vladimir Boljević, ale piłka po jego uderzeniu z 25 metrów przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 6 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sławomira Szeligę.

Cracovia przeważała, tworzyła składne akcje ale bramkarz Zagłębia rzadko miał okazje do interwencji. W 18 minucie po groźnej akcji zakończonej strzałem Boljevića, Gliwa zdołał złapać piłkę. Pięć minut później bramkarz gości ponownie udanie interweniował po strzale Kosanovića z 35 metrów.

W 25 minucie po przypadkowej akcji pierwszy raz groźnie było pod bramką Cracovii, ale piłka po strzale Azikiewicza minęła bramkę.

W 29 minucie po trójkowej akcji Zejdler – Nowak – Ntibazonkiza ten ostatni znalazł się 8 metrów przed bramką, ale strzelił obok słupka.

Cracovia praktycznie nie opuszczała połowy Zagłębia, ale większość akcji kończyła się niecelnymi strzałami.

Przerwa. Piłkarze Cracovii w miarę upływu czasu coraz bardziej dominowali na boisku. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy praktycznie nie opuszczali połowy rywala. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje bramkowe głównie za sprawą braku precyzji przy strzałach.

W przerwie meczu jedna zmiana w Cracovii. Łukasza Zejdlera zastąpił Bartłomiej Dudzic.

Tuż po wznowieniu gry piłkarze Cracovii wykonywali rzut wolny pośredni w polu karnym, ale nie zakończyli go celnym strzałem. Goście wyprowadzili szybką kontrę zakończoną niecelnym uderzeniem Przybeckiego.

W 49 minucie Cracovia miała najlepszą sytuację do zdobycia bramki w tym meczu. Po rucie rożnym piłkę przepuścił Boljević, a Ntibazonkiza uderzył celnie z 12 metrów, ale Gliwa obronił. Po chwili ponownie Saidi uderzył celnie z linii pola karnego ale i tym razem bramkarz gości udanie interweniował.

W 55 minucie kapitalna akcja Cracovii. Marciniak wrzucił piłkę z lewej strony do Dudzica, ten zgrał piłkę głową do Danielewicza, który uderzył celnie i mocno, ale i tym razem znakomicie spisał się Gliwa. Po chwili Krzysztof Pilarz wybił nad poprzeczką piłkę po strzale z rzutu wolnego.

W 60 minucie za (najprawdopodobniej kontuzjowanego) Dawida Nowaka wszedł Rok Straus.

W 62 minucie Damian Dąbrowski uderzył celnie z dystansu, ale Gliwa pewnie złapał piłkę. Dwie minuty później groźna kontra Zagłębia, ale Krzysztof Pilarz świetnie interweniował po strzale Piecha.

W 67 minucie Sławomira Szeligę zastąpił Przemysław Kita. Po tej zmianie miejsce na prawej obronie zajął Dąbrowski, a na pozycję defensywnego pomocnika przejął Danielewicz.

W 69 minucie słupek ratuje Zagłębie przed utratą bramki po kapitalnym strzale Roka Strausa. Za moment piłka wreszcie wpada do bramki gości! Strzelcem Adam Marciniak, który głową skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! 1:0!

W 81 minucie żółtą kartką ukarany został Przemysław Kita. Po chwili kolejna żółta kartka dla piłkarza Cracovii. Tym razem ukarany został Vladimir Boljević, a to oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu z Legią w Warszawie.

W 85 minucie jest 2:0 dla Cracovii! Krzysztof Danielewicz posłał znakomite podanie do Przemysława Kity, który po trzyciestometrowym biegu stanął oko w oko z Glwią i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

Koniec meczu! Cracovia świetną grą i zwycięstwem żegna się w tym roku z własną publicznością!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 9 grudnia 2013 [1]

"Ostre strzelanie" -

Ostre strzelanie

CR AC0VIA - ZAGŁĘBIE 2:0 Krakowianie oddali 32 strzały - to rekord tego sezonu ekstraklasy, o trzy mniej miał Lech w meczu z Widzewem.

Lech mimo 29 strzałów pokonał łodzian ledwie 1:0, Cracovia, z 32 uderzeń, na bramki zamieniła dwa. Wystarczyło, by pokonać dołujące Zagłębie i wygrać drugi z rzędu mecz na własnym stadionie (po wygranej z Lechią 2:1 w poprzedniej kolejce). - Szkoda, że ten sezon już się kończy, bo wreszcie zaczęliśmy wygrywać na swoim boisku - żałował trener Pasów Wojciech Stawowy.

Hokeiści też daliby radę

Przed meczem żartowano, że szkoleniowiec powinien posłać do boju hokeistów Cracovii, bo będą lepiej czuli się na śliskiej murawie, ale ta szybko zamieniła się w kartoflisko. Takie warunki odpowiadały bardziej lubinianom. Już przed meczem nikt nie miał wątpliwości, że Zagłębie zaparkuje w swoim polu karnym autobus, a nawet - jak mawiał kiedyś po drugiej stronie Błoń trener Robert Maaskant - przegubowiec. I tak rzeczywiście było. Cracovia w pierwszej połowie przez 71 procent czasu gry utrzymywała się przy piłce. Z 16 strzałów aż osiem na swoje ciała przyjęli zawodnicy gości.

Wyrzuty Lenczyka

Po przerwie gospodarze atakowali z jeszcze większą determinacją, wydawało się, że gol dla Cracovii to kwestia czasu. Gliwa obronił kilka groźnych strzałów, ale skapitulował, gdy Milos Kosanović dośrodkowa! z rzutu rożnego, a Adam Marciniak strzałem głową zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Lubinian dobił Przemysław Kita, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. To był już trzeci gol 20-letniego napastnika. Niedawno podpisał on z Pasami nowy kontrakt. Orest Lenczyk dał szansę lubińskiej młodzieży - Sebastianowi Boneckiemu i Piotrowi Azikiewiczowi. Ten drugi mógł zostać bohaterem, a po przerwie niepotrzebnie, podawał do będącego na spalonym Arkadiusza Piecha.

- Chyba żadnemu z moich zawodników nie zależało, aby przywieźć z Krakowa punkty - narzekał po meczu trener Zagłębia. W Cracovii zagrał Krzysztof Danielewicz i Damian Dąbrowski - wyszkoleni w Zagłębiu, dzisiaj są „wyrzutem sumienia” polityki transferowej lubińskiego klubu.
Grzegorz Wojtowicz
Źródło: Przegląd Sportowy 10 grudnia 2013

Orest Lenczyk (Zagłębie)

Każdy punkt daje szansę tej drużynie powalczyć o Ekstraklasę. Gratuluję Cracovii, która lepiej w całym meczu grała w piłkę. Mają dużo zawodników, którzy utrzymują się przy piłce. Wiadomo z przewagi bramki nie padają. Nie wiem ile my stworzyliśmy sobie akcji. Kolejny mecz pokazuje, że jeśli nie strzelamy z przodu to "z tyłu: jest do tyłu". Szkoda mi zawodników, którzy sporo zostawili sił dziś na boisku. Nam pozostała ostatnia kolejka z Ruchem.

Źródło: Zagłębie Lubin SA [2]

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Byliśmy dziś do bólu konsekwentni. Graliśmy z przeciwnikiem, który od początku był nastawiony na kontry i proszę mi wierzyć, że ciężko gra się z takim rywalem. Stan murawy też nie był naszym sprzymierzeńcem, na szczęście tak wymęczyliśmy Zagłębie, że zrobiło się w końcówce więcej miejsca i potrafiliśmy to wykorzystać. Należą się gratulacje piłkarzom za tę konsekwencję, ona była dziś kluczowa. Dawid Nowak poczuł ból w okolicach ścięgna Achillesa, szczegółowe badania wykażą na ile jest to poważny uraz

Źródło: Cracovia.pl [3]

Mecze sezonu 2013/14

Okocimski Brzesko 2013-06-29 Okocimski Brzesko - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-06-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 2013-07-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3  FC Icon New Jersey 2013-07-06 FC Icon New Jersey - Cracovia 0:0  Puszcza Niepołomice 2013-07-09 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1  Korona Kielce 2013-07-12 Korona Kielce - Cracovia 2:0  Stal Mielec 2013-07-15 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Piast Gliwice 2013-07-21 Cracovia - Piast Gliwice 2:3  Stal Stalowa Wola 2013-07-24 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2013-07-28 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 2013-08-02 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2013-08-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1  Puszcza Niepołomice 2013-08-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2013-08-16 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Zagłębie Lubin 2013-08-23 Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2013-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2013-09-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 2013-09-21 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Śląsk Wrocław 2013-09-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2013-09-28 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Jagiellonia Białystok 2013-10-05 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-10-20 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2  Widzew Łódź 2013-10-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:3  Górnik Zabrze 2013-10-28 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2013-11-02 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Piast Gliwice 2013-11-09 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2013-11-15 Cracovia - MFK Ružomberok 3:0  Lech Poznań 2013-11-25 Cracovia - Lech Poznań 1:6  Ruch Chorzów 2013-12-01 Ruch Chorzów - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2013-12-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Zagłębie Lubin 2013-12-09 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  Legia Warszawa 2013-12-15 Legia Warszawa - Cracovia 4:1  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Widzew Łódź 2014-01-15 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Calisia Kalisz 2014-01-18 Calisia Kalisz - Cracovia 0:3  Energie Cottbus 2014-01-25 Cracovia - Energie Cottbus 0:5  Erzgebirge Aue 2014-01-28 Cracovia - Erzgebirge Aue 1:3  Pohang Steelers 2014-01-31 Cracovia - Pohang Steelers 0:1  AS Trenčín 2014-02-05 AS Trenčín - Cracovia 1:2  Spartak Trnava 2014-02-07 Spartak Trnava - Cracovia 1:1  Zawisza Bydgoszcz 2014-02-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2  Wisła Kraków 2014-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2014-03-02 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Pogoń Szczecin 2014-03-09 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Jagiellonia Białystok 2014-03-17 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-03-23 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Widzew Łódź 2014-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Górnik Zabrze 2014-04-04 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2014-04-12 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-04-25 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1  Cracovia_herb 2014-04-29 Cracovia - Cracovia 2005 3:1  Widzew Łódź 2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5  Zagłębie Lubin 2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2014-05-23 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Śląsk Wrocław 2014-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2