Gajos
Quintana

"Greckie lekarstwo na słabą grę Pasów." -

Greckie lekarstwo na słabą grę Pasów.

CRACOVIA Giannis Papadopoulos ma duże szanse na debiut. Czy rozwiąże problemy ze stwarzaniem okazji do strzelenia gola?

W czterech tegorocznych meczach Cracovia zdobyła jedną bramkę. Ratunkiem ma być Giannis Papadopoulos. - To zawodnik jakby stworzony do naszej gry - mówi trener Wojciech Stawowy. Dziś wieczorem pośle go do boju.

Grek był z Pasami na meczu z Pogonią, ale nie zagrał ani minuty. - Do Szczecina pojechał głównie po to, by zobaczyć, jak nasz zespół wygląda od kuchni. Jest bardzo kontaktowy i szybko został przyjęty przez drużynę - mówi Stawowy.

Może być liderem drużyny

W dniu meczu z Pogonią Grek obchodził 25. urodziny. Przy okazji obiadu koledzy z zespołu odśpiewali mu „Sto lat”. Wyglądało to, jakby Papadopoulos był zawodnikiem Cracovii od lat, a nie zaledwie kilkunastu dni. Widać, że mimo bariery językowej (piłkarz mówi po angielsku i oczywiście grecku), szybko złapał kontakt z resztą drużyny. Teraz ma rozwiązać problemy Pasów ze stwarzaniem okazji do strzelenia gola. - Myślę, że Giannis może być liderem naszej drużyny, także pod względem charakterologicznym. Szybko odnajdzie się w naszej grze, w której ma być duża wymienność pozycji i kreatywność - przekonuje Stawowy.

Grek ma zagrać w dzisiejszym meczu z Jagienonią. - Są duże szanse na debiut, być może wyjdzie na wet w podstawowym składzie - zdradza trener Pasów, który bardzo liczy na Greka, bo w ostatnich spotkaniach gra ofensywna drużyny mocno szwankuje. - Po meczu z Pogonią mieliśmy trochę czasu na spokojną pracę. Skupiliśmy się na rzeczach, które wymagały poprawy, przede wszystkim na taktyce - mówi Stawowy.

Uciekł przed fanatykami

Trener wykorzystał ten czas także na wprowadzenie Greka do drużyny. Stawowy należy do szkoleniowców, którzy wolno wdrażają do gry nowych piłkarzy. Marek Wasiluk czekał pół roku, ciągle słyszał, że musi czekać, aż postanowił rozwiązać kontrakt. Dopiero potem trener przyznał, że zawodnik nie pasował mu do koncepcji. Papadopoulos od razu mu się spodobał. Jesienią Grek grał w Arisie Saloniki. - Musiałem stamtąd uciec, bo mój ojciec był kiedyś piłkarzem lokalnego rywala, czyli Iraklisu. Od początku spotykały mnie z tego powodu nieprzyjemności - mówi nowy, pomocnik Pasów.
MATEUSZ MIGA
Źródło: Przegląd Sportowy 17 marca 2014

"Liga: Cracovia - Jagiellonia 1:0 (0:0)" -

Liga: Cracovia - Jagiellonia 1:0 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Pogonią Szczecin w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Sławomira Szeligi, Denissa Rakelsa i Vladimira Boljevića zajęli Adam Marciniak (powrót po pauzie za kartki), Krzysztof Danielewicz i debiutujący w Cracovii Giannis Papadopoulos. W protokole meczowym wpisany był Boljević, ale jego miejsce w ostatniej chwili zajął Grek.

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyła Cracovia w 8 minucie meczu. Po szybkiej akcji na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Papadopoulos, ale bramkarz gości z dużym trudem zdołał odbić piłkę.

W kolejnych minutach kilka obydwa zespoły kończyły akcję strzałami, ale były to strzały niecelne. W 27 minucie po przypadkowym strzale Popchadze z 30 metrów piłkę nad poprzeczką przerzucił Pilarz. W 30 minucie składną akcję Cracovii celnym strzałem z linii pola karnego zakończył Krzysztof Danielewicz. Dwie minuty później kolejna efektowna akcja Cracovii, którą strzałem tuż obok słupka zakończył Papadopoulos. W 37 minucie Steblecki posłał prostopadłą piłkę do Zejdlera, który mocno naciskany w polu karnym zdołał celnie strzelić.

W 40 minucie sędzia zadziwił cały stadion pokazując Papadopoulosowi żółtą kartkę po tym jak został przewrócony na linii pola karnego... W 45 minucie Gajos uderzył z lewej strony boiska, ale piłka minęła bramkę.

Przerwa. Cracovia z każdą minutą pierwszej połowy grała lepiej i zwiększała swoją przewagę w środku boiska. Pasy stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale strzały – choć celne – nie były dość groźne by zaskoczyć bramkarza gości. Goście równie chętnie kończyli swoje akcję strzałami jednak najczęściej były to strzały niecelne.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie. Dwie minuty po wznowieniu gry szybką akcję Cracovii strzałem z 20 metrów zakończył Steblecki, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. W 54 minucie po kontrze gości niecelnie strzelał Dżalamidze.

W 55 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Łukasza Zejdlera zastąpił Edgar Bernhardt. 10 minut po wejściu Bernhardta sędzia podykotwał rzut wolny z 20 metrów. Piłkę natychmiast porwał Edi i strzelił nie do obrony w samo okienko! To była niemal identyczna bramka jaką Edgar strzelił w poprzednim sezonie w meczu z Arką! 1:0 dla Pasów!

W 70 minucie Jagiellonia wyprowadziła bardzo groźną kontrę, ale znakomicie w tej sytuacji zachował się Krzysztof Nykiel przerywając akcję rywali.

W 75 minucie boisko opuścił debiutujący w Cracovii Giannis Papadopoulos, a jego miejsce zajął Deniss Rakels. Trzy minuty później trzecia zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Krzysztof Nykiel a jego miejsce zajął Sławomir Szeliga.

W 84 minucie na strzał z 35 metrów zdecydował się Krzysztof Danielewicz, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, ale Baran złapał piłkę. Dwie minuty później na bramkę Cracovii strzelał Plizga, ale piłka po rykoszecie przeleciała nad poprzeczką bramki Pilarza.

Sędzia doliczył 3 minuty. Tuż przed końcowym gwizdkiem fantastyczna interwencja Pilarza!

Koniec meczu! W pełni zasłużone i bardzo, bardzo ważne zwycięstwo Cracovii! BRAWO!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 17 marca 2014 [1]

"Krakowski Edi błysnął" -

Krakowski Edi błysnął

CRACOVIA - JAGIELLON! A 1:0 Gol z rzutu wolnego ozdobą meczu.

Edgar Bernhardt nie miał tej wiosny zbyt wielu powodów do zadowolenia. Stracił miejsce w podstawowym składzie, a gdy pojawiał się na boisku odnosiło się wrażenie, że sam chce wygrać mecz, aby skłonić klub do podjęcia z nim rozmów o przedłużeniu, wygasającego w czerwcu, kontraktu. Spotkanie z Jagiellonią urodzony w Kirgistanie Niemiec zaczął na ławce rezerwowych, ale gdy zmienił bezbarwnego Łukasza Zejdlera, pokazał że może być ważnym ogniwem Pasów.

Kolejka stałych fragmentów

Najpierw wywalczył rzut wolny, a potem go perfekcyjnie wykorzystał trafiając w górny róg bramki Krzysztofa Barana. To był już trzeci gol w tej kolejce strzelony bez-pośrednio z rzutu wolnego! Wcześniej tej sztuki dokonali Mateusz Możdżeń, zdobywając zwycięskiego gola dla Lecha w meczu z Podbeskidziem 2:1 i Semir Śtilić z Wisły Kraków, wyrównując w Warszawie z Legią na 2:2.

Debiut Greka

Przed meczem w Krakowie obydwaj trenerzy mogli przystąpić do licytacji pod hasłem, który zespół jest bardziej osłabiony. Piotr Stokowiec miał kontuzjowanych czterech zawodników, Wojciech Stawowy trzech, ale tuż przed meczem okazało się, że w barwach Pasów nie zagra też Vladimir Boljević, który miał zatrucie pokarmowe. Zastąpił go debiutujący w barwach Cracovii Giannis Papadopulos. Pozyskany dwa tygodnie temu Grek to środkowy pomocnik, a przeciw Jagiellonii musiał wywiązywać się z obowiązków środkowego napastnika. Radził sobie nie najgorzej, widać że to dobrze wyszkolony i kompetentny piłkarz, który może być realnym wzmocnieniem Pasów.

W drużynie Stawowego jest co poprawiać - wczoraj fani Pasów, zamiast krzyczeć „ole”, ironicznie liczyli bezproduktywne podania swoim zawodnikom. Raz, przy takim wsparciu z trybun, gospodarzom udało się przeprowadzić naprawdę składną akcję. Gdy fani ryknęli „siedemnaście” w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Zejdler, ale skrzydłowy Cracovii, chcąc chyba usłyszeć „osiemnaście” - zamiast strzelać, podał do bramkarza Jagiellonii.

Kibiców wciąż wstyd Goście, którzy ostatnio zbierali sporo pochwał, tym razem zawiedli. Dopiero po stracie gola zaczęli energiczniej atakować. Tuż przed końcowym gwizdkiem Maciej Gajos z kilku metrów trafił w Krzysztofa Pilarza, który mógł zaimponować kilkoma interwencjami.

Na mecz nie zostali wpuszczeni kibice z sektora za bramką, na którym w poprzednim meczu odpalono race. Jak się okazuje troglodyci siedzą nie tylko tam. Kilka razy, gdy przy piłce był czarnoskóry obrońca Jagiellonii Ugochukwu Ukah słychać było tak zwane „małpie odgłosy”.
GRZEGORZ WOJTOWICZ
Źródło: Przegląd Sportowy 18 13 2014

Mecze sezonu 2013/14

Okocimski Brzesko 2013-06-29 Okocimski Brzesko - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-06-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 2013-07-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3  FC Icon New Jersey 2013-07-06 FC Icon New Jersey - Cracovia 0:0  Puszcza Niepołomice 2013-07-09 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1  Korona Kielce 2013-07-12 Korona Kielce - Cracovia 2:0  Stal Mielec 2013-07-15 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Piast Gliwice 2013-07-21 Cracovia - Piast Gliwice 2:3  Stal Stalowa Wola 2013-07-24 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2013-07-28 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 2013-08-02 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2013-08-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1  Puszcza Niepołomice 2013-08-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2013-08-16 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Zagłębie Lubin 2013-08-23 Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2013-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2013-09-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 2013-09-21 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Śląsk Wrocław 2013-09-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2013-09-28 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Jagiellonia Białystok 2013-10-05 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-10-20 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2  Widzew Łódź 2013-10-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:3  Górnik Zabrze 2013-10-28 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2013-11-02 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Piast Gliwice 2013-11-09 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2013-11-15 Cracovia - MFK Ružomberok 3:0  Lech Poznań 2013-11-25 Cracovia - Lech Poznań 1:6  Ruch Chorzów 2013-12-01 Ruch Chorzów - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2013-12-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Zagłębie Lubin 2013-12-09 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  Legia Warszawa 2013-12-15 Legia Warszawa - Cracovia 4:1  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Widzew Łódź 2014-01-15 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Calisia Kalisz 2014-01-18 Calisia Kalisz - Cracovia 0:3  Energie Cottbus 2014-01-25 Cracovia - Energie Cottbus 0:5  Erzgebirge Aue 2014-01-28 Cracovia - Erzgebirge Aue 1:3  Pohang Steelers 2014-01-31 Cracovia - Pohang Steelers 0:1  AS Trenčín 2014-02-05 AS Trenčín - Cracovia 1:2  Spartak Trnava 2014-02-07 Spartak Trnava - Cracovia 1:1  Zawisza Bydgoszcz 2014-02-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2  Wisła Kraków 2014-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2014-03-02 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Pogoń Szczecin 2014-03-09 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Jagiellonia Białystok 2014-03-17 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-03-23 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Widzew Łódź 2014-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Górnik Zabrze 2014-04-04 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2014-04-12 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-04-25 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1  Cracovia_herb 2014-04-29 Cracovia - Cracovia 2005 3:1  Widzew Łódź 2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5  Zagłębie Lubin 2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2014-05-23 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Śląsk Wrocław 2014-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2