Mecz poprzedniego dnia:

2014-03-22 Halniak Maków Podhalański - Cracovia II 1:0

"Stadion, gdzie pada mało goli" -

Stadion, gdzie pada mało goli

PODBESKIDZIE Zespół Górali ma szczelną obronę, ale też jest nieskuteczny pod bramką rywali.

W historii polskiej ligi nie było stadionu, na którym padało tak mało goli jak w Bielsku-Białej. Drugiego takiego obiektu nie ma też w Europie. I nie należy się także spodziewać gradu bramek w niedzielnym meczu z Cracovią.

Bielszczanie przegrali tydzień temu po raz pierwszy tej wiosny. Ale wcześniej nie dali się ograć przy Rychlińskiego od wrześniowego meczu z Piastem Gliwice, co daje osiem spotkań na własnym obiekcie bez porażki. Tak dobrej serii w historii klubu jeszcze nie było. Podbeskidzie przede wszystkim znakomicie broni. Dość powiedzieć, że straciło u siebie w tym sezonie tylko pięć bramek - z ekstraklasy jedynie Wiśle trudniej strzelić gola na jej stadionie. To dla Górali powód do optymizmu przed meczem z Cracovią.

Jest też jednak druga strona medalu. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego na własnym boisku mają olbrzymie problemy z trafianiem do siatki rywali.

Udało im się to tylko siedem razy, co jest zdecydowanie najmniejszą liczbą w ekstraklasie. Nic więc dziwnego, że obiekt Podbeskidzia to stadion, na którym pada najmniej goli w historii... polskiej ligi. Dotychczas bielscy kibice obejrzeli ich w tym sezonie tylko 12, a rekord należał do Stali Stalowa Wola, na której boisku po 26 kolejkach sezonu 1991/92 oglądano 13 bramek. Tak mało goli nie padło też na żadnym innym stadionie w najwyższych ligach europejskich.

W niedzielę Górale muszą jednak zacząć strzelać, bo remisy już im nie wystarczą. W ostatnich kolejkach rundy zasadniczej zagrają z Ruchem, Wisłą Kraków i Śląskiem, a więc z rywalami teoretycznie dużo mocniejszymi, więc w Bielsku-Białej wiedzą, że trzy punkty z Cracovią to obowiązek. Nadzieję, że uda się go wypełnić, wlał w bielskich kibiców zeszłotygodniowy mecz w Poznaniu, w którym z dobrej strony w grze ofensywnej pokazali się Przemysław Pietruszka i Maciej Iwański.
Michał Trela
Źródło: Przegląd Sportowy 21 marca 2014

"Liga: Podbeskidzie - Cracovia 1:1 (0:1)" -

Liga: Podbeskidzie - Cracovia 1:1 (0:1)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Jagiellonią w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiła jedna zmiana. Miejsce Łukasza Zejdlera zajął Vladimir Boljević.

Piłkarze Cyracovii od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę na boisku. W 3 minucie po składnej akcji piłka trafiła w pole karne do Roka Strausa, ale gdy ten składał się do strzału piłkę z butą zdjął mu obrońca. W 7 minucie meczu Cracovia była jeszcze bliżej zdobycia bramki, gdy Vladimir Boljević z rzutu wolnego trafił piłką w słupek (które to już trafienie Vladka w słupek w tym sezonie?!).

Wiele piłek trafiało do wysuniętego Papadopoulosa, ale w pierwszym kwadransie akcje z Grekiem aż trzy razy przerywane były sygnalizowaniem pozycji spalonych. W 23 minucie, po kolejnym takim podaniu Grek wpadł z piłką w pole karne, ale nie zdecydował się na strzał, a próba dogrania do Boljevića była nieudana.

Piłkarze Cracovii atakują rywala na jego połowie, często tuż przed polem karnym nie pozwalając na wyprowadzenie piłki.

W 30 minucie Paweł Jaroszyński wrzucił piłkę do Papadopoulosa, ale ten atakowany w polu karnym przez obrońców strzelił obok bramki.

Gigantyczna przewaga przyniosła wymierny efekt w 38 minucie. Sebastian Steblecki spod linii końcowej wypatrzył na dziesiątym metrze Papadopoulosa, a ten technicznym strzałem obok słupka zdobył swoją pierwszą bramkę dla Cracovii! 1:0 dla Pasów!

Przerwa. W pierwszych 45 minutach na boisku była tylko jedna drużyna! Zespół trenera Wojciecha Stawowego jakością gry zdemolował gospodarzy, którym nie pozostawało nic tylko biernie przyglądać się grze Pasów.

Po przerwie Cracovia rozpoczęła grę w niezmienionym składzie.

W 60 minucie piłka w polu karnym trafiła w rękę Krzysztofa Nykiela i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Sokołowski. 1:1...

W 68 minucie groźnie było pod bramką Podbeskidzia. Boljević wywalczył piłkę i celnie strzelił, a odbitą przez bramkarz piłkę dobijał Danielewicz, ale z linii bramkowej wybił ją obrońca gospodarzy. Minutę później Papadopoulos po indywidualnej akcji strzelał z narożnika pola karnego, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę.

W 75 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Vladimira Boljevicia zastąpił Edgar Bernhardt. Pięć minut później druga zmiana: Sławomir Szeliga za Pawła Jaroszyńskiego. W 84 minucie trzecia zmian – Kita za Stebleckiego.

Koniec meczu. Remis. Po znakomitej pierwszej połowie można powiedzieć - tylko remis...
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 23 marca 2014 [1]

"Greckie wesele trwało krótko" -

Greckie wesele trwało krótko

PODBESKIDZIE - CRACOVIA 1:1 Goście zupełnie zdominowali „Górali”, ale nie byli w stanie wygrać.

Bielszczanie jedyny celny strzał oddali z rzutu karnego, lecz wystarczyło to do zdobycia punktu. Największymi zwycięzcami meczu zostały... Zagłębie Lubin i Jagiellonia, które utrzymały przewagę nad Podbeskidziem i Cracovią.

Nieposłuszny Stawowy

Po burzy, jaka przetoczyła się przez krakowski klub w ostatnim tygodniu, trener Wojciech Stawowy pokazał, że - jak stwierdził właściciel Janusz Filipiak - posłuszeństwo nie jest jego cnotą. Wbrew medialnym naciskom przełożonego, nie postawił na Przemysława Kitę i Bartosza Kapustkę.

„Pasy” od początku narzuciły swój styl i zupełnie nie dały bielszczanom pograć. Goście posiadali piłkę przez ponad 60 procent czasu gry. Gol dla nich mógł paść już w 8. minucie, gdy Vladimir Boljević groźnie strzelił z rzutu wolnego. Richard Zajac zdołał obronić, ale przy okazji uderzył barkiem w słupek i długo zwijał się z bólu na murawie. W końcu się jednak pozbierał i do bramki nie musiał wskakiwać niepewny Ladislav Rybansky, co wyraźnie ucieszyło bielskich kibiców. Cracovia naciskała tymczasem coraz mocniej i w końcu nawet Zajac nie dał rady. Paweł Jaroszyński prostopa¬dłym podaniem wypuścił prawą stroną Sebastiana Stebleckiego, ten płasko dograł do Giannisa Papadopoulosa, a Grek ładnym, technicznym strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie.

W 60. minucie padło wyrównanie. Przemysław Pietruszka ostro dośrodkował w pole karne, a Krzysztof Nykiel pechowo dotknął piłkę ręką.

Tylko z karnych

Jedenastkę pewnie wykorzystał Marek Sokołowski, który w przerwie zastąpił Damiana Chmielą i wniósł do gry bielszczan sporo ożywienia. To był drugi gol Podbeskidzia na stadionie w Bielsku-Białej w tym roku i... drugi z rzutu karnego.

Cracovia do końca miała przewagę. Zupełnie nie było po niej widać, że klub zżera od środka konflikt. Bramkowych efektów jednak nie było. Strata punktów z przedostatnim zespołem ligi w walce o czołową ósemkę na pewno krakowianom nie pomoże.
Mateusz Miga
Źródło: Przegląd Sportowy 24 marca 2014

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Żal mi straconego zwycięstwa. Byliśmy zespołem, który mógł dowieźć wygraną do końca. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że jedziemy na ciężki teren. Pierwsza połowa napawała optymizmem, w przerwie uczulałem aby nie grać nerwowo, ale tak zaczęliśmy grać, co było wodą na młyn dla Podbeskidzia. Punkt na wyjeździe to nie jest zły wynik, ale na pewno czujemy niedosyt.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Mecze sezonu 2013/14

Okocimski Brzesko 2013-06-29 Okocimski Brzesko - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-06-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 2013-07-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3  FC Icon New Jersey 2013-07-06 FC Icon New Jersey - Cracovia 0:0  Puszcza Niepołomice 2013-07-09 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1  Korona Kielce 2013-07-12 Korona Kielce - Cracovia 2:0  Stal Mielec 2013-07-15 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Piast Gliwice 2013-07-21 Cracovia - Piast Gliwice 2:3  Stal Stalowa Wola 2013-07-24 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2013-07-28 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 2013-08-02 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2013-08-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1  Puszcza Niepołomice 2013-08-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2013-08-16 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Zagłębie Lubin 2013-08-23 Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2013-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2013-09-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 2013-09-21 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Śląsk Wrocław 2013-09-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2013-09-28 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Jagiellonia Białystok 2013-10-05 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-10-20 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2  Widzew Łódź 2013-10-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:3  Górnik Zabrze 2013-10-28 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2013-11-02 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Piast Gliwice 2013-11-09 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2013-11-15 Cracovia - MFK Ružomberok 3:0  Lech Poznań 2013-11-25 Cracovia - Lech Poznań 1:6  Ruch Chorzów 2013-12-01 Ruch Chorzów - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2013-12-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Zagłębie Lubin 2013-12-09 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  Legia Warszawa 2013-12-15 Legia Warszawa - Cracovia 4:1  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Widzew Łódź 2014-01-15 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Calisia Kalisz 2014-01-18 Calisia Kalisz - Cracovia 0:3  Energie Cottbus 2014-01-25 Cracovia - Energie Cottbus 0:5  Erzgebirge Aue 2014-01-28 Cracovia - Erzgebirge Aue 1:3  Pohang Steelers 2014-01-31 Cracovia - Pohang Steelers 0:1  AS Trenčín 2014-02-05 AS Trenčín - Cracovia 1:2  Spartak Trnava 2014-02-07 Spartak Trnava - Cracovia 1:1  Zawisza Bydgoszcz 2014-02-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2  Wisła Kraków 2014-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2014-03-02 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Pogoń Szczecin 2014-03-09 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Jagiellonia Białystok 2014-03-17 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-03-23 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Widzew Łódź 2014-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Górnik Zabrze 2014-04-04 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2014-04-12 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-04-25 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1  Cracovia_herb 2014-04-29 Cracovia - Cracovia 2005 3:1  Widzew Łódź 2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5  Zagłębie Lubin 2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2014-05-23 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Śląsk Wrocław 2014-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2