5:4 - Siedlarz
5:4 - Gala (broni Błąkała)

"PP Kraków: Grają rezerwy Garbarni i Cracovii" -

PP Kraków: Grają rezerwy Garbarni i Cracovii

Dziś o 15.30, w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków, Garbarnia II podejmie drugi zespół Cracovii. Faworytem są goście, którzy występują na co dzień w IV lidze.

Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie na otwartym w styczniu sztucznym boisku przy Rydlówce, jak dotąd rozgrywano na nim tylko sparingi. Boisko zostało zweryfikowane do rozgrywek w Klasie Okręgowej i małopolskich ligach juniorów bez udziału publiczności, w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na terenie klubu.

Druga drużyna Garbarni ma półtora tygodnia do startu ligowych rozgrywek, w dotychczasowych sparingach odniosła 6 zwycięstw i zanotowała 1 remis (bramki 21-5). Podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali między innymi czwartoligowy Górnik Wieliczka 2-1.

Cracovia II jest po rozegraniu dwóch wyjazdowych wiosennych kolejek ligowych w IV lidze (zwycięstwo nad Borkiem 4-0 i porażka z Halniakiem Maków Podhalański 0-1). Druga drużyna Pasów plasuje się na 3. miejscu w tabeli.

Dotychczasowe mecze Garbarni II w bieżącej edycji PP:

Radziszowianka Radziszów - Garbarnia II 0-4

Cedronka Wola Radziszowska - Garbarnia II 3-3, karne 4-5

Garbarnia II - Borek 1-0

Cracovia II pokonała w poprzedniej rundzie Zieleńczankę Zielonki 3-2.

garbarnia.krakow.pl (AB)
Źródło: Sportowe Tempo 26 marca 2014 [1]

"Garbarnia niespodziewanym półfinalistą" -
Futbol Małopolska

Garbarnia niespodziewanym półfinalistą

Garbarnia II Kraków – Cracovia II Kraków 0:0, karne: 5-4

Dwie czerwone, siedem żółtych kartek i zero goli. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować krakowskie derby pomiędzy rezerwami Garbarni i Cracovii. W ćwierćfinale krakowskiego Pucharu Polski, grające na co dzień w klasie okręgowej rezerwy Garbarni zmierzyły się z grającymi klasę wyżej rezerwami Cracovii. Mecz rozegrany na sztucznym boisku Garbarni nie był porywającym widowiskiem. Nie brakowało za to ostrej gry, czego konsekwencją były dwie czerwone kartki, a oba zespoły mecz kończyły w dziesiątkę.

Pierwszy strzał na bramkę w 10 minucie meczu oddała Cracovia, piłkę lecącą pod poprzeczkę na raty wyłapał Bąbkła. W 25 minucie meczu Waśniowski uderzył technicznie w samo okienko bramki Garbarni, ale i tym razem na posterunku był Bąbkała. Minutę później pierwszą swoją szansę w tym spotkaniu mieli gospodarze. Po kontrze przeprowadzonej przez Kulanicę, bramkarza Cracovii próbował przelobować Kuliszewski. Ostatecznie piłkę na rzut rożny wybili obrońcy. W 30 minucie spotkania, strzał wysoko nad bramką gospodarzy oddał Piątek. Cracovia w pierwszych 30 minutach meczu, była stroną przeważającą, ale nie przekładało się to na dobre okazje bramkowe. Jednej z nielicznych okazji dla Garbarni w 33 minucie nie wykorzystał Krzeszowiak, który po akcji zespołu oddał zbyt słaby strzał, który bez trudu obronił Kwiatkowski. Pięć minut później na strzał zdecydował się Stokłosa, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Cracovii. W 43 minucie meczu padła bramka dla Cracovii. W zamieszaniu po rzucie rożnym gola dla Pasów zdobył Pająk. Sędzia główny spotkania pan Mariusz Kucia, bramkę początkowo uznał. Pozycję spaloną jednego z zawodników sygnalizował za to sędzia boczny. Ostatecznie po konsultacji arbiter zmienił decyzję. W końcówce pierwszej połowy szansę na zdobycie gola dla Cracovii miał jeszcze Waśniowski, który otrzymał znakomite podanie od Moskala, ale będąc w idealniej pozycji oddał słabe uderzenie po ziemi bez trudu obronione przez bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron, gra się wyrównała i jeszcze bardziej zaostrzyła. W 50 minucie spotkania słaby strzał na bramkę Kwiatkowskiego oddał Kopeć. Minutę później kolejnej szansy dla Garbarni nie wykorzystał Kuliszewski, który w będąc w dobrej pozycji uderzył niecelnie. Po następnych dwóch minutach gry, znów przed szansą stanęli zawodnicy gospodarzy. Stokłosa przeprowadził rajd, wyszedł na czystą pozycję i swoją akcję zakończył bardzo niecelnym uderzeniem. W 56 minucie spotkania, rajd przeprowadził Kuliszewski. Przebiegł na bramkę Cracovii prawie pół boiska z obrońcą na plecach, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie jego uderzenie zdołał zablokować zawodnik gości. Pasy, pierwszy warty odnotowania strzał w drugiej połowie oddały dopiero w 75 minucie meczu, kiedy to niecelnie na bramkę strzelał Dobosz. Pięć minut później również niecelnie uderzał Gala. W 79 minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy Rojek. Piłkarze Cracovii nie zdołali wykorzystać przewagi liczebniej na boisku. Jedyną dobrą okazję stworzyli w 87 minucie, kiedy to strzał z bliska oddał Waśniowski, ale tym razem efektowną obroną popisał się Błąkała. Minutę przed końcem zawodów, czerwoną kartkę za kopnięcie przeciwnika poza zasięgiem gry otrzymał Kłusek. Ostatecznie oba zespoły mecz skończyły w dziesiątkę, a kwestię awansu musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

W pierwszej turze, rzutów karnych nie wykorzystali: Kulanica z Garbarni, jego uderzenie obronił Kwiatkowski i Bartosz z Cracovii, który trafił w słupek.

Celnie jedenastki egzekwowali Stokłosa, Machno, Krzeszowiak i Ząbczyk dla Brązowych oraz Waśniowski, Piekarski, Dobosz i Pająk dla Pasów. Po pierwszej turze jedenastek zakończonej remisem 4:4, celny strzał na 5:4 dla Garbarni oddał Siedlarz. Jako szósty, jedenastkę dla Cracovii egzekwował Gala. Jego uderzenie obronił Bąbkała i tym samym do półfinału awansowali piłkarze Garbarni.

Mecz półfinałowy rozgrywek o Puchar Polski podokręgu krakowskiego, odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 16:30. Rywalem Garbarni II w walce o finał będzie drużyna Jutrzenki Giebułtów, która w ćwierćfinale pokonał zespół Juvenii Prandocin 3:2.
Źródło: Futbol Małopolska 26 marca 2014 [2]

"PP Kraków: Rezerwa Brązowych wyeliminowała karnymi rezerwę Pasów" -

PP Kraków: Rezerwa Brązowych wyeliminowała karnymi rezerwę Pasów

Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków piątoligowa rezerwa Garbarni pokonała po serii rzutów karnych trzeci zespół IV ligi, Cracovię II.

Ćwierćfinał Pucharu Polski w Podokręgu Kraków:

GARBARNIA II Kraków - CRACOVIA II 0-0, karne 5-4

Sędziowali (bez zarzutu): Mariusz Kucia oraz Artur Daniel i Bronisław Mazur. Żółte kartki: Rojek, Krzeszowiak, Ząbczyk, Kuliszewski - Kwiatkowski, Klimczyk, Dębowski. Czerwone kartki: Rojek (79) - Kłusek (89).

5-4 Gala (broni Błąkała)

GARBARNIA II: Błąkała - Rojek, Sł. Zygmunt (85 Mateusz Siedlarz), Kopeć, Kulanica - Stokłosa, Krzeszowiak, Barabasz (68 Machno), Bajołek (59 M. Marut) - Ząbczyk, Kuliszewski.

CRACOVIA II: Kwiatkowski - Klimczyk (46 Kłusek), Bartosz, Moskal, Łucarz, Dudek (68 Dobosz), Gala, Krasuski (46 Piekarski), Piątek (46 Dębowski), Pająk, Waśniowski.

Po upływie regulaminowych 90 minut rezultat brzmiał 0-0 i oba zespoły stanęły do serii rzutów karnych. Że są one loterią, o tym wiedzą wszyscy. Jak wielką - o tym przekonali się uczestnicy dzisiejszych zawodów. Ale po kolei...

Zawodnicy obu zespołów nie zamierzali "odstawiać nóg" w tym derbowym spotkaniu i już od początku nastawili się na walkę. Dwie żółte kartki pokazane przez arbitra Rojkowi w 2. minucie i Krzeszowiakowi w minucie 3., przypomniały piłkarzom, że walka przekraczająca granice fair play nie będzie przez niego tolerowana.

W 10. minucie Bartłomiej Pająk strzałem z dystansu "przetestował" Roberta Błąkałę, który nie dał się zaskoczyć i złapał zmierzającą pod poprzeczkę piłkę. W 12. minucie po dośrodkowaniu Kamila Bajołka Bartosz Kwiatkowski (mający za sobą występy w drużynie juniorów Garbarni) ubiegł na przedpolu Konrada Kuliszewskiego. W 14. minucie Błąkała uprzedził w polu karnym Pawła Piątka, naprawiając błąd defensorów gospodarzy.

W 23. minucie Karol Waśniowski przymierzył mocno zza szesnastki, bramkarz Garbarni przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 24. minucie po strzale Kuliszewskiego Kwiatkowski wybił futbolówkę przed siebie, a Jan Barabasz nie zdążył jej dopaść, w efekcie tylko rzut rożny dla Brązowych.

W 25. minucie po kornerze wykonywanym przez Damiana Kulanicę Kamil Bajołek strzelił głową tuż obok słupka. W 32. minucie Jakub Kopeć uruchomił na skrzydle Mariusza Stokłosę, ten idealnie podał w pole karne do Artura Krzeszowiaka, którego strzał instynktownie sparował na korner Kwiatkowski.

W 42. minucie goście umieścili piłkę w bramce Garbarni, ale sędziowie orzekli ofsajd. W 44. minucie Błąkała ponownie wykazał się znajomością swojego fachu, broniąc strzał Sebastiana Klimczyka zza pola karnego. W 45. minucie przed szansą stanął Kuliszewski, ale Kwiatkowski także potwierdził dobrą dyspozycję w bramce gości.

W przerwie trener rezerw Cracovii Michał Wiącek dokonał aż trzech zmian w składzie swojego zespołu. Tymczasem w drugiej odsłonie to gospodarze nadawali ton grze i byli bliżej zdobycia gola. W 50. minucie Stokłosa zaadresował prostopadłe podanie do Kuliszewskiego, który strzelił o centymetry obok słupka. W 53. minucie Stokłosa po rozegraniu "klepki" z Kuliszewskim znalazł się w polu karnym, jednak jego strzał wylądował obok słupka. W 56. minucie Bajołek odzyskał piłkę i zagrał do Kuliszewskiego, który - naciskany mocno przez obrońcę rywali - stracił nad nią kontrolę w polu karnym. Te trzy akcje mogły, a nawet powinny przynieść powodzenie Młodym Lwom, niestety dla nich tak się nie stało.

W miarę upływu czasu sytuacji bramkowych było mniej, a piłkarze obu zespołów więcej uwagi poświęcili zabezpieczeniu tyłów. Dobrze spisywała się obrona Garbarni, interwencje Jakuba Kopcia i Sławomira Zygmunta ratowały gospodarzy z poważnych opresji.

Po czerwonej kartce dla Rojka rezerwy Garbarni grały przez dziesięć minut w osłabieniu, minutę przed końcem "czerwień" obejrzał także zawodnik Cracovii Kamil Kłusek i stan liczebny obu drużyn na boisku wyrównał się. Szczęścia z rzutów wolnych w końcówce próbowali jeszcze Łukasz Machno i Damian Kulanica, jednak bez efektu.

Serię rzutów karnych rozpoczął pewnie Stokłosa. Waśniowski także trafił bez problemów. Podobnie jak Machno i Piekarski. Kiedy Kwiatkowski obronił strzał Kulanicy, a Dobosz, Krzeszowiak, Pająk i Ząbczyk trafili bez pudła, wydawało się, że strzał Bartosza będzie formalnością. A jednak słupek przyszedł w sukurs Błąkale i o ostatecznym wyniku miały zadecydować pojedyncze "wapna". Mateusz Siedlarz ze spokojem pokonał Kwiatkowskiego, a Błąkała wybronił strzał Gali i to Brązowi okazali się triumfatorami tego spotkania.

Młode Lwy wyeliminowały z Pucharu Polski kolejnego (po Borku) czwartoligowca i w następnej rundzie zmierzą się z z liderem IV ligi, Jutrzenką Giebułtów. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy ciężko zapracowali na ostateczny sukces, a mecz był pełen dramaturgii i zwrotów akcji. Wszystkim zawodnikom Garbarni II należą się słowa uznania za boiskową postawę i determinację w walce z wyżej notowanym rywalem.

Warta podkreślenia jest dobra praca arbitrów, a spotkanie wcale nie było łatwe do prowadzenia, czego najlepiej dowodzi protokół żółtych i czerwonych kartek. Mecz ten był pierwszym oficjalnym spotkaniem o stawkę, rozgrywanym na oddanym w styczniu do użytku nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią na Rydlówce. Jak do tej pory rozgrywano na nim tylko sparingi. Mecz został rozegrany bez udziału publiczności, ze względu na trwające na terenie Garbarni prace budowlane.

Artur Bochenek

Źródło: Sportowe Tempo 26 marca 2014 [3]

Mecze sezonu 2013/14 (Cracovia II)

Dalin Myślenice 2013-07-24 Cracovia II - Dalin Myślenice 1:2  Przebój Wolbrom 2013-07-28 Cracovia II - Przebój Wolbrom 0:3  Słomniczanka Słomniki 2013-07-31 Słomniczanka Słomniki - Cracovia II 5:1  Michałowianka Michałowice 2013-08-03 Cracovia II - Michałowianka Michałowice 10:1  Borek Kraków 2013-08-11 Cracovia II - Borek Kraków 6:1  Halniak Maków Podhalański 2013-08-14 Cracovia II - Halniak Maków Podhalański 2:2  MKS Trzebinia-Siersza 2013-08-17 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 4:2  Karpaty Siepraw 2013-08-25 Cracovia II - Karpaty Siepraw 5:2  Orzeł Piaski Wielkie 2013-08-31 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 0:2  Świt Krzeszowice 2013-09-08 Cracovia II - Świt Krzeszowice 1:3  Sokół Przytkowice 2013-09-15 Sokół Przytkowice - Cracovia II 2:3  Górnik Wieliczka 2013-09-22 Cracovia II - Górnik Wieliczka 0:0  Jutrzenka Giebułtów 2013-09-28 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:3  Garbarz Zembrzyce 2013-10-06 Cracovia II - Garbarz Zembrzyce 2:4  Iskra Klecza Dolna 2013-10-12 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 1:4  Zieleńczanka Zielonki 2013-10-19 Zieleńczanka Zielonki - Cracovia II 1:3  Wiślanie Jaśkowice 2013-10-27 Cracovia II - Wiślanie Jaśkowice 6:4  Niwa Nowa Wieś 2013-11-02 Niwa Nowa Wieś - Cracovia II 2:0  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2013-11-10 Cracovia II - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2:2  Zieleńczanka Zielonki 2013-11-14 Cracovia II - Zieleńczanka Zielonki 3:2  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Prokocim Kraków 2014-02-01 Cracovia II - Prokocim Kraków 7:2  Górnik Libiąż 2014-02-08 Cracovia II - Górnik Libiąż 1:0  Michałowianka Michałowice 2014-02-15 Cracovia II - Michałowianka Michałowice 1:0  Sosnowianka Stanisław Dolny 2014-02-15 Cracovia II - Sosnowianka Stanisław Dolny 2:2  Pcimianka Pcim 2014-02-19 Cracovia II - Pcimianka Pcim 1:3  Rylovia Rylowa 2014-02-22 Cracovia II - Rylovia Rylowa 6:3  Proszowianka Proszowice 2014-03-01 Cracovia II - Proszowianka Proszowice 2:3  Poroniec Poronin 2014-03-08 Poroniec Poronin - Cracovia II 1:3  Borek Kraków 2014-03-15 Borek Kraków - Cracovia II 0:4  Halniak Maków Podhalański 2014-03-22 Halniak Maków Podhalański - Cracovia II 1:0  Garbarnia II Kraków 2014-03-26 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 0:0 k.5-4  MKS Trzebinia-Siersza 2014-03-30 Cracovia II - MKS Trzebinia-Siersza 3:1  Karpaty Siepraw 2014-04-05 Karpaty Siepraw - Cracovia II 1:5  Orzeł Piaski Wielkie 2014-04-13 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 3:0  Świt Krzeszowice 2014-04-19 Świt Krzeszowice - Cracovia II 0:1  Sokół Przytkowice 2014-04-23 Cracovia II - Sokół Przytkowice 4:0  Górnik Wieliczka 2014-04-30 Górnik Wieliczka - Cracovia II 3:1  Jutrzenka Giebułtów 2014-05-04 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 2:1  Garbarz Zembrzyce 2014-05-10 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 2:0  Iskra Klecza Dolna 2014-05-21 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 2:2  Zieleńczanka Zielonki 2014-05-24 Cracovia II - Zieleńczanka Zielonki 4:0  Wiślanie Jaśkowice 2014-05-31 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 3:2  Niwa Nowa Wieś 2014-06-07 Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 0:3  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2014-06-14 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Cracovia II 5:0